Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Göteborgs BF » Kamras Minne - omgång 2 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Kamras Minne - omgång 2

Partävling, 14 bord, 27 par, 1 blindpar. Antal brickor: 33. Medel: 396.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Göran Selldén - Stefan Åsgården BK Everfresh - BK Lyx 504.0 63.64
2 Robin Björkstrand - Börje Dahlberg BK Lyx 486.2 61.39
3 Mikael Westerlund - David Probert BK Everfresh 481.8 60.83
4 Eva Gunnarsson - Nils Åhlén Arvika BS - BK Björken 465.0 58.71
5 Karin Nyberg - Göran Rydell Asperö-Brännö BK - Onsdagsklubben 451.0 56.94
6 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum 448.0 56.57
7 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK 445.0 56.19
8 Ulrika Lindström - Tobias Törnqvist Filbyter Bridge - BK Lavec 443.0 55.93
9 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen 434.5 54.86
10 Linus Dahlström - Emanuel Unge Lunds BK - BK S:t Erik 426.0 53.79
11 Emil Vall - Matti Lepistö BK Lyx - Frölunda BS 418.0 52.78
12 Harald Anders Eide - Erik Aulid Eide - 407.0 51.39
13 Thomas Therkelson - Kjell Evensen Onsdagsklubben - Askims BK 401.5 50.69
14 Thomas Samuelsson - Daniel Gustavsson Borås BA - Falköpings BS 400.0 50.51
15 Robert Bäck - Lena Petersen BK Lyx - Frölunda BS 385.0 48.61
16 Lars Hermansson - Bo Gisslander Bredaryds BK 378.0 47.73
17 Ylva Pyykkö - Anders Erikson BK Centrum 376.0 47.47
18 Stefan Olausson - Bengt Alrud BK S:t Erik - Borås BA 370.7 46.81
19 Moa Petersen - Simon Gustavsson Frölunda BS 363.0 45.83
20 Joakim Olsson - Björn Wenander Bohus Nations BS - Onsdagsklubben 360.0 45.45
21 Oscar Hult - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK 349.0 44.07
22 Sara Wrige - Tobias Bende Askims BK - BK Everfresh 346.5 43.75
23 Tommy Gunnarsson - Suzanne Lemborn Arvika BS - Karlstads BK 334.0 42.17
24 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK 320.0 40.40
25 Börje Brag - Eva Zarins Partille/Mölnlycke BK - BK S:t Erik 313.0 39.52
26 Hans Brolin - Björn Westling Borås BA 297.0 37.50
27 Per Andersson - Jan Nilsson BK Albrekts - Arvika BS 289.3 36.53