Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Svenska Bridgeförbundet » Allsvenskan, div 3 match 6:1 2015-08-29 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Allsvenskan, div 3 match 6:1 2015-08-29

IMP över fältet, 160 bord, 320 par. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Roland Gyllenhammar - Peter Ventura Borlänge BK, PJO 4.87
2 Hans Söderin - Ola Östlund Bräcke BK, Håll och Co 3.97
3 Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Valdemarsviks BK Las Vikas 3.69
4 Nils Almgren - Lars-Erik Strand ABB BK, Lars-Erik 3.63
5 Lars-Erik Johansson - Mikael Blomqvist Filbyter Bridge, Lirarna 3.50
6 Olle Axne - Ted Olows Storsjöbygdens BK, Axne 3.44
7 Peter Lundstedt - Greger Alfonsson Emmaboda BK 3.35
8 Gudrun Strandberg - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik, Gudrun 3.26
9 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas 3.13
10 Bengt Andersson - Rawad Hadad Ludvikabygdens BK, Barkskog 2.97
11 Emil Tibblin - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen, Leif 2.95
12 Kent Sjöberg - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen, Leif 2.87
13 Göran Ström - Per Norberg Luleå BK, Burp 2.84
14 Berith Abrahamsson - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry 2.80
15 Annika Sandberg - Rolf Israelsson Skövde BA, SanVic 2.72
16 Roger Wahlgren - Ingegerd Lundgren Sävsjö BK, Team Högland 2.68
17 Odd Stokka - Ove Mattsson BK Björken, Stokka 2.63
18 Hans Norling - Bo Gullefors Sollefteå BK, Jerry 2.50
19 Micke Glyssner - Henrik Oldenburg Luleå BK, Nordchark 2.47
20 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ 2.45
21 Henrik Ludwigs - Ansgar Simonsson BK S:t Erik, Ludde 2.36
22 Michael Olsson - Mats Norhager BK Zonen 2.27
23 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil 2.23
24 Torgny Andersson - Conny Kling Valdemarsviks BK Las Wices 2.23
25 Hans Brolin - Jaenita Johansson Borås BS, Aspanäs 2.18
26 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK, Börje 2.17
27 Peter Kennerfalk - Leif Bergehammar Valdemarsviks BK Las Wices 2.10
28 Christer Winther - Tommy Kellander BK Zonen 2.05
29 Sture Rundgren - Gabor Barath Växjöbridgen, Per 1.99
30 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael 1.99
31 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood 1.99
32 Ronny Schalin - Anders Silverbern BK Karlskrona, Schalin 1.96
33 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 1.96
34 Stig Johansson - Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS, Knätofs 1.91
35 Fredrik Wickström - Kenneth Österberg Hässleholms BK, Pep 1.89
36 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan 1.89
37 Lennart Fredriksson - Torkel Petersson Smedstadens BK, S:t Eskil 1.86
38 Björn Johansson - Lars Wallin Lerums BK, Deadwood 1.83
39 Sören Axelsson - Bo Gisslander Bredaryds BK, Gisslander 1.80
40 Klas Bellander - Östen Svantesson Malmö BK, Simon 1.80
41 Mikael Hassellöv - Leif Haglund Kungshamns BK, Lima 1.69
42 Claes Bodin - Nina Bodin Karlstads BK, Jerry 1.68
43 Anders Dellien - Hans Johansson Tjörns BK, Tofta gård 1.65
44 Krister Persson - Maria Regnér Jonsson BK Björken, Stokka 1.61
45 Lennart Lindqvist - Anders Brodin Åmåls BK, Håkan 1.61
46 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen 1.61
47 Jarl Hallberg - Kurt Karlsson Skövde BA, EK 1.59
48 Gunilla Andersson - Per Andersson BK Albrekts, WHAL 1.59
49 Bo Grunander - Björn Ahlm Väsbybridgen 1.59
50 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton 1.53
51 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland 1.52
52 Ann-Katrin Vikström - Olle Vikström Skellefteå BK, Vikström 1.47
53 Arne Klasén - Harriet Philipson Norrköpingsbridgen, Peking 1.47
54 Erik Jirovsky - Mats Hollström Arboga BK, II 1.39
55 Lisbeth Nilsson - Urban Lindberg IFK Karlskrona, Ulla 1.39
56 Hans Sunesson - Johan Hermansson Emmaboda BK 1.38
57 Jörgen Lundberg - Lars Marjoniemi Hallstahammar BK 1.36
58 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad 1.30
59 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell 1.30
60 Marie Andrén - Jan Olofsson Norrorts Bridge, Kvist 1.30
61 Per Bratt - Nils Ingmar Thorell Sällskapet, Ronneby, Thorell 1.27
62 Christian Lundgren - Roger Flodstrand Kungshamns BK, Team Väjern 1.27
63 Tomas Karlsson - Egon Henriksson Växjöbridgen, Glenn 1.26
64 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan 1.26
65 Per-Erik Pettersson - Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK, Pep 1.25
66 Sven-Olov Flodqvist - Pyttsi Flodqvist Ystads BS, Tjolpe 1.22
67 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg 1.22
68 Lars Jeppsson - Jan-Åke Ohlsson Ystads BS, Tjolpe 1.22
69 Bo Gustavsson - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan 1.17
70 Johnny Ramsten - Tommy Lindström Hallstahammar BK 1.17
71 Lars-Göran Blomkvist - Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK, Foto 1.14
72 Åsa Axne - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne 1.13
73 Lars Lundgren - Magnus Persson Arboga BK, II 1.12
74 Harry Magnil - Hans-Olov Stöllman Hagfors BK 1.12
75 Eivor Bladh - Jan Larsson Köpings BS 1.11
76 Thomas Hultgren - Christer Larsson Åsa / Frillesås BK 1.10
77 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Mats 1.09
78 Simon Granath - Sofia Olofsson Malmö BK, Simon 1.07
79 Mikael Johansson - Jonas Dåwerstrand Karlstads BK, Zingo 1.05
80 LarsGunnar Andersson - Ole J Jensen Upphärads BK Elsa 1.01
81 Thomas Therkelson - Jan Troberg Onsdagsklubben, LÅG 1.00
82 Börje Brag - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK 1.00
83 Torsten Victorin - Rolf Byström Sollefteå BK, Torsten 0.99
84 Kjell Pettersson - Eva Blomberg BK S:t Erik, Anki 0.96
85 Bengt Alrud - Björn Westling Borås BS, Aspanäs 0.95
86 Jan-Olof Henriksson - Hugo Nilsson Visby BS, LIMESTONE 0.94
87 Per Fåhraeus - Britt-Marie Warborn BK Albrekts, Per 0.94
88 Ann Fagerberg - Lars Andersson Skutskär , Jokrarna 0.93
89 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen 0.91
90 Johan B. Lisra - Åke Rustad Malungs BK 0.91
91 Stefan Varjomaa - Dan Johansson Fagersta BS 0.84
92 Rose-Marie Crossner - Annika Forsberg Örebridgen, Ladies Fight 0.82
93 Bo Lind - Paul Lundin Nyköpings BS, Bosse 0.80
94 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK 0.80
95 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 0.79
96 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström 0.79
97 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke 0.78
98 Torbjörn Askernäs - Andreas Skoglund Karlstads BK Pass 0.75
99 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse 0.74
100 Lennart Ekholm - Christer Åström ABB BK, Lars-Erik 0.71
101 Tommy Ranta-Mikkula - Benny Olsson Skövde BA, Tommy 0.70
102 Willy Hagström - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer 0.70
103 Patrik Elofsson - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson 0.68
104 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, Per 0.68
105 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 0.67
106 Lars-Erik Moberg - Andrzej Luczynski Vänersborgs BS, Luczynski 0.64
107 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK, Alice 0.59
108 Ragnar Johansson - Sune Gustafsson Strömstads BK 0.58
109 Pär Andersson - Tommy Petersson Smedstadens BK, S:t Eskil 0.56
110 Kenneth Bäckström - Göran Ryman BK Bridgeliv, Per 0.56
111 Markus Hedström - Per Schullström Åmåls BS, Hulta 0.56
112 Anders Nilsen - Lennart Sköld Piteå BS, Lava 0.55
113 Bengt-Åke Svensson - Björn Gunnarsson Vänersborgs BS, Luczynski 0.54
114 Ingrid Skoglund - June Sandberg Hammarö BK 0.52
115 Lennart Johansson - Petra Svantesson Ljungskile BK 0.52
116 Göran Forss - Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen, Peking 0.51
117 Kent Rörqvist - Per Dahlman Arvika BS, B-laget 0.51
118 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK 0.49
119 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter 0.47
120 Per Jansson - Kent Bäckström Alnö BK, Per 0.46
121 Dan Johansson - Björn Davidsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.46
122 Hannu Oikarainen - Anders Eriksson Karlstads BK Pass 0.45
123 Tomas Sundström - Lennart Östman Falu BK Östman 0.44
124 Arne Blomqvist - Sune Löbo Anderstorps BK, LÖBO 0.42
125 Kenth Sandéhn - Sten Gustavsson Falköpings BS, Sten 0.39
126 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset 0.38
127 Britt-Marie Lundqvist - Åke Bergman Hjo BS, Jonny 0.37
128 Per Emilsson - Bengt-Olof Johansson Anderstorps BK, LÖBO 0.35
129 Tommy Andersen - Per-Olof Johansson Skara BS, Hans 0.30
130 Lena Schalin - Monica Karlsson BK Karlskrona, Schalin 0.30
131 Kent Karlsson - Gert Bodén Askers. BK Singelton 0.29
132 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 0.28
133 Börje Rudenstål - Andreas Könyves BK S:t Erik, LOVOSHOVO 0.24
134 Gunnar Lindell - Johnny Ivarsson Katrineholms BA, Pass 0.23
135 Per Söderberg - Anders Söderstedt Norrorts Bridge, Kvist 0.19
136 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 0.18
137 Enar Bergström - Sture Ekberg Kungsbacka BS, Hans 0.17
138 Rikard Olofsson - Sofia Ryman BK S: Erik, Micke 0.16
139 Thomas Ekendahl - Bengt-Åke Leskinen Smedstadens BK 0.14
140 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars 0.13
141 Lennart Rudander - Peter Erhardsson Billeruds BK, Jan 0.13
142 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS, LEA 0.11
143 Bertil Jansson - Åke Eed-Jonsson Lindesbergs BS, Jansson 0.11
144 Stefan Eksberg - Jan Larsson Borås BA, Janne 0.10
145 Anders Arnesson - Michael Nilsson Växjöbridgen, Svahn 0.08
146 Jan-Erik Gresseth - Mikael Jonsson Bräcke BK, Eld o Lågor 0.08
147 Thomas Brandell - Bertil Tollbom Sigtuna BS 0.05
148 Thorbjörn Fredriksson - Allan Öberg Nora BK, Gunnar 0.04
149 Nicklas Widhja - Stefan Lilja BK Opalen, Lilja 0.01
150 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård 0.01
151 Wojtek Erdt - Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda -0.01
152 Glenn Nilsson - Ronnie Lindahl Växjöbridgen, Glenn -0.01
153 Lars Malm - Per Lindström Katrineholms BA, Pass -0.04
154 Rolf Staflund - Rolf Nyman Väsbybridgen -0.05
155 Hans-Olov Gustafsson - Peter Strand BK Björken, Bazinga -0.08
156 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Mats -0.08
157 Lars-Göran Nilsson - Sixten Ek Skövde BA, EK -0.10
158 Lars Kjellersson - Jesper Rundin Borlänge BK, PJO -0.11
159 Johan Nilsson - Johan Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.11
160 Csaba Balaspiri - Kenneth Hallgren Karlstads BK, Zingo -0.13
161 Rune Svensson - Pererik Åkerberg Köpings BS -0.13
162 Mikael Eliasson - Kent Roxberg Smedstadens BK 2 -0.14
163 Torbjörn Gullbrandson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde -0.16
164 Bengt Collryd - Lars Hermansson Bredaryds BK, Gisslander -0.17
165 Mats Winges - Håkan Jonasson Falu BK United -0.18
166 Jan-Olof Hegethorn - Lars G Andersson BK S:t Erik, På kryss -0.19
167 Gunnar Dybeck - Gary Dybeck Nora BK, Gunnar -0.23
168 Per Hult - Bengt Lindskog Visby BS, LEA -0.24
169 Martin Gårdrup - Johan Andersson Malmö BK, HOH -0.28
170 Bertil Blomqvist - Leif Lindman Örebridgen, DEJO -0.29
171 Lars Moquist - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro -0.30
172 Olle Gustavsson - Tommie Ljungberg Tibro BK, Alice -0.30
173 Tommy Johansson - Roland Svensson Laholms BK, Kent -0.35
174 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan -0.37
175 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad -0.38
176 Christer Swenson - Victor Hedén Skövde BA, SanVic -0.39
177 Ulf Backman - Karl-Otto Waara Laholms BK, Kent -0.42
178 Kerstin Ahlgren - Conny Lindquist Rättviks BS, Knätofs -0.44
179 Jörgen Hirschfeldt - Klas Nilsson Solstabridgen -0.45
180 Gullan Trydefeldt - Ulla von Schlanbusch IFK Karlskrona, Ulla -0.46
181 Jerry Mähler - Ann Lidfors Sollefteå BK, Jerry -0.46
182 Leif Norén - Anders Enström Luleå BK, Nordchark -0.47
183 Jan Roos - Benny Karlsson Smedstadens BK 2 -0.49
184 Pontus Karlsson - Torbjörn Olsson Åmåls BS, Hulta -0.51
185 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -0.51
186 Håkan Arebrink - Jan Karlsen Partille/Mölnlycke BK -0.52
187 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK -0.52
188 Thomas Axenbratt - Niclas Samuelsson Uddevalla BF, Kent -0.54
189 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Foto -0.55
190 Karl-Erik Backelin - Håkan Strömberg Arvika BS, B-laget -0.56
191 Hans Thormar - Fredrik Norling BK S:t Erik, Anki -0.56
192 Anette Maretics - Mickey Maretics Enköpings BS, Gul -0.56
193 Örjan Sjöberg - Bengt Karlsson Åmåls BK, Håkan -0.58
194 Connie Friberg - Hans Friberg Skara BS, Hans -0.59
195 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent -0.64
196 Arne Johansson - Laila Pettersson Bräcke BK, Eld o Lågor -0.67
197 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson -0.68
198 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy -0.68
199 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna -0.70
200 Håkan Gustafsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson -0.70
201 Carl-Erik Halling - Håkan Lindbäck ABB BK, Hans -0.71
202 Christoffer Järneström - Anders Hansson Överums BK Christoffer -0.74
203 Lennart Asplund - Annika Sundelin Solstabridgen -0.75
204 Birgitta Lénberg - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per -0.78
205 Emma Karlsson - Lars Forsberg Luleå BK, I Tredje Hand -0.79
206 Hans-Olof Hallén - Magnus Wegestål Malmö BK, STG - Malmö BK, HOH -0.79
207 Bo-Peter Bergman - Ove Alexandersson Kungshamns BK, Team Väjern -0.80
208 Lars-Åke Svensson - Jacob Westerberg Överums BK Christoffer -0.80
209 Tomas Pettersson - Peter Sandörn BK Ruter, Bertil -0.82
210 Patrik Janeröd - Miro Bakrac Falu BK United -0.84
211 Eric Behm - Magnus Barkskog Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.91
212 Katarina Johansson - Stina Lysebring Värnamo BK, Team Rosa -0.91
213 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -0.93
214 Vera Gemrud - Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad, Wicke -0.94
215 Patric Holmberg - Ylva Strandberg BK S:t Erik, Gudrun -0.94
216 Anders Aronson - Sven Landervik BK Allians, Halmstad, Essh -0.95
217 Eva Wetterhall - Karl Persson BK Bridgeliv, Per -0.96
218 Haine Haraldsson - Arne Håll Bräcke BK, Håll och Co -0.99
219 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK -1.00
220 Bengt Hilling - Börje Johansson Orust BK, Börje -1.00
221 Marielle Dietrich - Stig Olausson Tjörns BK, Berg -1.01
222 Jan Sundberg - Claes Scott Billeruds BK, Jan -1.05
223 Olle Persson - Lennart Fransson Sällskapet Ronneby, Myrbeck -1.07
224 Mathias Bedroth - Nils-Ragnar Sandberg Växjöbridgen, Svahn -1.09
225 Jan Enarsson - Torleif Hägg BK Albrekts, WHAL -1.10
226 Mikael Hallin - Helen Uliczka Lindesbergs BS, Lars -1.11
227 Thomas Peterson - Solweigh Andersson Hammarö BK -1.12
228 Gunnar Göthberg - Karl-Gustaf Larsson Nora BK, Shrek -1.12
229 Monica Näs - Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK, Kullbergarna -1.13
230 Anders Granström - Viking Sandås Piteå BS, Lava -1.14
231 Peter Svensson - Håkan Lindh Enköpings BS, Röd -1.17
232 Gunnar Nilsson - Håkan Ottosson Växjöbridgen, 2 -1.17
233 Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Ystads BS -1.22
234 Christer Olofsson - Elsa Persson Upphärads BK Elsa -1.22
235 Lars-Erik Nilsson - Leif-Åke Nilsson Ystads BS -1.22
236 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK, Essén -1.25
237 Jonny Påhlsson - Per-Arne Friberg Hjo BS, Jonny -1.26
238 Peter Bäckstrand - Johan Göransson BK Opalen, Lilja -1.26
239 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK -1.27
240 Michael Hofverhagen - Sven Elfverson Kalmarsunds BK, Micael -1.27
241 Ulf Nehlin - Tora Philip BK S:t Erik, På kryss -1.30
242 Gunnar Holmkvist - Lisa Bergqvist Luleå BK, Burp -1.30
243 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS, Raset -1.30
244 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Enköpings BS, Röd -1.36
245 Peter Molin - Monica Molin BK Karlskrona, Berit -1.38
246 Johnny Petersson - Marie Johansson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna -1.39
247 Leo Karttunen - Jörgen Pihl Nora BK, Shrek -1.39
248 Göte Olauson - Tony Lindblom Kisa BS -1.47
249 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand -1.47
250 Pär Alvarsson - Anders Svensson Hultsfred/Målilla BK -1.52
251 Dejana Sverker - Ann-Christin Ahlström Örebridgen, DEJO -1.53
252 Gunnar Jacobsson - Hans Johansson Sigtuna BS -1.59
253 Jan Ragnebäck - Ulf Runze Åsa / Frillesås BK -1.59
254 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA, Janne -1.59
255 Rose-Marie Jarl - Gunilla Åhlander Värnamo BK, Team Rosa -1.61
256 Agnete Friestedt - Frank Andersson Strömstads BK -1.61
257 Jan Arne Heimdal - Ingrid Enberg Älvsby BK -1.61
258 Per-Olof Kallio - Leif Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda -1.65
259 Olle Einarsson - Maria Einarsson Arvika BS, Värmskog -1.68
260 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ -1.69
261 Cecilia Mårtensson - Per Myrbeck Sällskapet Ronneby, Myrbeck -1.80
262 Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Kungsbacka BS, Hans -1.80
263 Gunnar Jansson - Tore Mattsson BK Lyx, Mischmasch -1.83
264 Torsten Runebert - Lennart Andersson Enköpings BS, Gul -1.86
265 Marianne Melchior Ericson - Joakim Ericson Skutskär , Jokrarna -1.89
266 Yan Leger - Mats Berggren LUCK, Essén -1.89
267 Gunnar Tunkrans - Joyce Fahlstad Falu BK Östman -1.91
268 Johan Singvall - Peter Alm Kalmarsunds BK, Johan -1.96
269 Bengt Lennartsson - Morgan Kronlund Bridgekamraterna Nybro -1.96
270 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx, Mischmasch -1.99
271 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell -1.99
272 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson -1.99
273 Lars Becklén - Olle Persson Malmö BK, Ollaboja -2.05
274 Leif Norman - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan -2.10
275 Mats Allgöwer - Björn Wenander Onsdagsklubben, LÅG -2.17
276 Carl Björk - Christer Hedborg BK Allians, Halmstad, Essh -2.18
277 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan -2.23
278 Carina Larsson - Inger Hultstrand Örebridgen, Ladies Fight -2.23
279 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja -2.27
280 Peter Swensson - Andreas Abragi BK S: Erik, Micke -2.36
281 Ingela Hahne - Dennis Brorsson Kungshamns BK, Lima -2.45
282 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter -2.47
283 Ulf Henriksson - Kristian Karlsson Alnö BK, Per -2.50
284 Mikael Johansson - Leif Nilsson Älvsby BK -2.63
285 Maritha Jensen - Willy Carlsson Hultsfred/Målilla BK -2.68
286 Ingrid Molin - Rune Karlsson Falköpings BS, Sten -2.72
287 Björn Andersson - Krister J Karlsson Arvika BS, Värmskog -2.80
288 Kjell Andersson - Kurt Eklund Skellefteå BK, Kjell -2.84
289 Jonas Segervald - Daniel Lundell BK Björken, Lag Lerner -2.87
290 Jan Brännvall - Hans Lerner BK Björken, Lag Lerner -2.95
291 Torbjörn Sandbäck - Pär Unander Malungs BK -2.97
292 Ove Olofsson - Tomas Egneus Norrköpingsbridgen IMPossible -3.13
293 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE -3.26
294 Berit Samuelsson - Göran Johansson BK Karlskrona, Berit -3.35
295 Bo Jonsson - Göran Kullberg Storsjöbygdens BK, Kullbergarna -3.44
296 Kent Lundström - Mattias Forss Överums BK Schäfer -3.50
297 Stefan Andersson - Christer Stenberg ABB BK, Hans -3.63
298 Per Rask - Roger Larsson Norrköpingsbridgen IMPossible -3.69
299 Anders Eriksson - P-H Sundelin Sollefteå BK, Torsten -3.97
300 Leif Kjellberg - Leif Ernstsson Lindesbergs BS, Jansson -4.87
301 Sara Svanered - Kjell Holmgren Bollnäs BK, Acktjära 0.00
301 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban 0.00
301 Thomas Groth - Jan-Håkan Andersson BK Hudik 0.00
301 Jan Fransson - Anders Wike Gävle BK Paltkoma 0.00
301 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK Snipers 0.00
301 Marito Karlsson - Christer Enkvist Uppsalabridgen, Doc 0.00
301 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa 0.00
301 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud 0.00
301 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 0.00
301 Anders Blomqvist - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum 0.00
301 Dan Granberg - Marcus Hjelte Uppsalabridgen, Doc 0.00
301 Lars-Göran Östlund - Lars Manneteg Gävle BK, Jensa 0.00
301 Frank Westman - Mikael Fahlander Uppsalabridgen Nödbud 0.00
301 Ylva Karlsson-Uisk - Ahto Uisk Uppsalabridgen, 40 0.00
301 Rolf Westman - Petter Melin Uppsalabridgen, Magnum 0.00
301 Göran Eriksson - Håkan Svensson Bollnäs BK, Acktjära 0.00
301 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban 0.00
301 Wilhelm Groth - Mattias Höglund BK Hudik 0.00
301 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma 0.00
301 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Gävle BK Snipers 0.00