Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Svenska Bridgeförbundet » Allsvenskan, div 3 match 5:1 2018-09-22 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Allsvenskan, div 3 match 5:1 2018-09-22

IMP över fältet, 150 bord, 300 par. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Jörgen Hirschfeldt - Klas Nilsson Solstabridgen 4.34
2 Michael Nilsson - Tomas Gustavsson Växjöbridgen, Svahn 3.41
3 Lisbeth Nilsson - Urban Lindberg IFK Karlskrona, Ulla 3.28
4 Pontus Karlsson - Michael Karlin Åmåls BS, Hulta 3.22
5 Mikael Johansson - Jonas Dåwerstrand Karlstads BK, Zingo 3.08
6 Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Ystads BS 2.94
7 Håkan Lindbäck - Carl-Erik Halling ABB BK, Hans 2.87
8 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS 2.80
9 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse 2.59
10 Patrik Elofsson - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson 2.50
11 Ingrid Molin - Rune Karlsson Falköpings BS, Sten 2.46
12 Ann-Christin Ahlström - Dejana Sverker Örebridgen, DEJO 2.45
13 Stefan Eksberg - Jan Larsson Borås BA, Janne 2.41
14 Martin Gårdrup - Johan Andersson Malmö BK, HOH 2.22
15 Håkan Jonasson - Mats Winges Falu BK United 2.14
16 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 2.03
17 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, Per 1.99
18 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan 1.98
19 Benny Karlsson - Jan Roos Smedstadens BK 2 1.97
20 Wojtek Erdt - Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda 1.95
21 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna 1.94
22 Ann Fagerberg - Lars Andersson Skutskär , Jokrarna 1.94
23 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan 1.93
24 Hans Barkman - Enar Bergström Kungsbacka BS, Hans 1.90
25 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson 1.86
26 Dennis Strömstedt - Göran Forss Norrköpingsbridgen, Peking 1.85
27 Roland Gyllenhammar - Peter Ventura Borlänge BK, PJO 1.81
28 Jan-Olof Henriksson - Hugo Nilsson Visby BS, LIMESTONE 1.81
29 Olle Vikström - Ann-Katrin Vikström Skellefteå BK, Vikström 1.73
30 Mikael Hallin - Helen Uliczka Lindesbergs BS, Lars 1.71
31 Thomas Peterson - Solweigh Andersson Hammarö BK 1.67
32 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad 1.66
33 Glenn Nilsson - Ronnie Lindahl Växjöbridgen, Glenn 1.65
34 Tore Stormo - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik, Gudrun 1.63
35 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg 1.57
35 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström 1.57
37 Per Dahlman - Roland Dahlman Arvika BS, B-laget 1.50
38 Kjell Pettersson - Eva Blomberg BK S:t Erik, Anki 1.49
39 Simon Granath - Sofia Olofsson Malmö BK, Simon 1.48
40 Bo Grunander - Björn Ahlm Väsbybridgen 1.48
41 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas 1.48
42 Johan B. Lisra - Åke Rustad Malungs BK 1.47
43 Leif Karlsson - Per-Olof Kallio Uddevalla BF, Färgelanda 1.47
44 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 1.46
45 Andreas Könyves - Börje Rudenstål BK S:t Erik, LOVOSHOVO 1.40
46 Arne Klasén - Harriet Philipson Norrköpingsbridgen, Peking 1.37
47 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent 1.36
48 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ 1.35
49 Berit Samuelsson - Göran Johansson BK Karlskrona, Berit 1.32
50 Joel Henriksson - Göte Nissinen Emmaboda BK 1.28
51 Christer Winther - Tommy Kellander BK Zonen 1.21
52 Jan Sundberg - Claes Scott Billeruds BK, Jan 1.20
53 Jesper Rundin - Lars Kjellersson Borlänge BK, PJO 1.20
54 Bertil Blomqvist - Leif Lindman Örebridgen, DEJO 1.18
55 Peter Forsberg - Rolf Forsberg ABB BK, Hans 1.15
56 Kenneth Bäckström - Göran Ryman BK Bridgeliv, Per 1.15
57 Jonas Segervald - Daniel Lundell BK Björken, Lag Lerner 1.15
58 Olle Persson - Lars Becklén Malmö BK, Ollaboja 1.15
59 Ragnar Johansson - Sune Gustafsson Strömstads BK 1.14
60 Stefan Lilja - Peter Bäckstrand BK Opalen, Lilja 1.14
61 Hans Norling - Bo Gullefors Sollefteå BK, Jerry 1.13
62 Gunnar Dybeck - Gary Dybeck Nora BK, Gunnar 1.12
63 Johan Singvall - Peter Alm Kalmarsunds BK, Johan 1.12
64 Bengt Hilling - Börje Johansson Orust BK, Börje 1.11
65 Michael Hofverhagen - Sven Elfverson Kalmarsunds BK, Micael 1.11
66 Kurt Karlsson - Sixten Ek Skövde BA, EK 1.09
67 Håkan Lindh - Peter Svensson Enköpings BS, Röd 1.09
68 Rose-Marie Crossner - Annika Forsberg Örebridgen, Ladies Fight 1.09
69 Åsa Axne - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne 1.07
70 Annika Sandberg - Rolf Israelsson Skövde BA, SanVic 1.03
71 Bo Gustavsson - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan 1.02
72 Benny Olsson - Bengt Lindblom Skövde BA, Tommy 1.02
73 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK, Börje 1.01
74 Örjan Sjöberg - Per-Erik Mattsson Åmåls BK, Håkan 1.01
75 Björn Gunnarsson - Bengt-Åke Svensson Vänersborgs BS, Luczynski 1.01
76 Christian Lundgren - Roger Flodstrand Kungshamns BK, Team Väjern 0.98
77 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK, LÖBO 0.96
78 Gunnar Holmkvist - Lisa Bergqvist Luleå BK, Burp 0.94
79 Mattias Jonsson - K-G Wanngård Enköpings BS, Röd 0.94
80 Jerry Mähler - Ann Lidfors Sollefteå BK, Jerry 0.91
81 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland 0.91
82 Marie Johansson - Björn Davidsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.90
83 Maritha Jensen - Willy Carlsson Hultsfred/Målilla BK 0.88
84 Per Laving - Anders Söderstedt Norrorts Bridge, Kvist 0.87
85 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK 0.86
86 Emil Tibblin - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen, Leif 0.86
87 Michael Olsson - Mats Norhager BK Zonen 0.84
88 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen 0.80
89 Per-Enar Hedlund - Ingmar Andersson Arvika BS, Värmskog 0.76
90 Göte Olauson - Tony Lindblom Kisa BS 0.74
91 Thomas Ekendahl - Bengt-Åke Leskinen Smedstadens BK 0.73
92 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik, Gudrun 0.73
93 Hans-Olof Hallén - Magnus Wegestål Malmö BK, HOH 0.70
94 Thorbjörn Fredriksson - Allan Öberg Nora BK, Gunnar 0.69
95 Jan Brännvall - Hans Lerner BK Björken, Lag Lerner 0.69
96 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars 0.65
97 Mikael Johansson - Leif Nilsson Älvsby BK 0.63
98 Thomas Hultgren - Christer Larsson Åsa / Frillesås BK 0.62
99 Ronny Schalin - Anders Silverbern BK Karlskrona, Schalin 0.62
100 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Mats 0.61
101 Rose-Marie Jarl - Gunilla Åhlander Värnamo BK, Team Rosa 0.61
102 Lars Moquist - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro 0.59
103 Lennart Fredriksson - Torkel Petersson Smedstadens BK, S:t Eskil 0.59
104 Mattias Forss - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer 0.58
105 Göran Ström - Per Norberg Luleå BK, Burp 0.54
106 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke 0.53
107 Lars Malm - Per Lindström Katrineholms BA, Pass 0.52
108 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter 0.52
109 Björn Johansson - Lars Wallin Lerums BK, Deadwood 0.50
110 Leo Karttunen - Gunnar Göthberg Nora BK, Shrek 0.47
111 Christer Swenson - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic 0.47
112 Kjell Berndtsson - Jacob Kleiven BK Lyx, Mischmasch 0.47
113 Tommy Petersson - Pär Andersson Smedstadens BK, S:t Eskil 0.46
113 Bertil Jansson - Åke Eed-Jonsson Lindesbergs BS, Jansson 0.46
115 Jan Larsson - Kenneth Gollne BK Bridgeliv, Per 0.46
116 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK 0.44
117 Sture Ekberg - Evald Jensen Kungsbacka BS, Hans 0.44
118 Peter Erhardsson - Lennart Rudander Billeruds BK, Jan 0.43
119 Mats Allgöwer - Björn Wenander Onsdagsklubben, LÅG 0.42
120 Carina Larsson - Inger Hultstrand Örebridgen, Ladies Fight 0.41
121 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 0.37
122 Kenneth Fredriksson - Monica Näs Storsjöbygdens BK, Kullbergarna 0.37
123 Per Fåhraeus - Britt-Marie Warborn BK Albrekts, Per 0.36
124 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand 0.34
125 Kenneth Hallgren - Csaba Balaspiri Karlstads BK, Zingo 0.34
126 Bo Jonsson - Göran Kullberg Storsjöbygdens BK, Kullbergarna 0.31
127 Hans Göthe - Eva-Liss Göthe Ystads BS, Tjolpe 0.27
128 Kent Lundström - Willy Hagström Överums BK Schäfer 0.25
129 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx, Mischmasch 0.24
130 Lars-Göran Blomkvist - Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK, Foto 0.22
131 Kerstin Ahlgren - Conny Lindquist Rättviks BS, Knätofs 0.22
132 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS, LEA 0.22
133 Lars-Erik Johansson - Mikael Blomqvist Filbyter Bridge, Lirarna 0.21
133 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan 0.21
135 Kenth Sandéhn - Sten Gustavsson Falköpings BS, Sten 0.21
135 Gunnar Nilsson - Håkan Ottosson Växjöbridgen, 2 0.21
137 Villy Havasi - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per 0.18
138 Vera Gemrud - Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad, Wicke 0.17
139 Jonas Larsson - Roland Svensson Laholms BK, Kent 0.12
140 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand 0.11
141 Thomas Axenbratt - Niclas Samuelsson Uddevalla BF, Kent 0.10
142 Kjell Andersson - Kurt Eklund Skellefteå BK, Kjell 0.10
143 Håkan Arebrink - Jan Karlsen Partille/Mölnlycke BK 0.10
144 Bengt Lindskog - Per Hult Visby BS, LEA 0.09
145 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK, LÖBO 0.09
146 Hans Söderin - Ola Östlund Bräcke BK, Håll och Co 0.08
147 Dan Johansson - Stefan Varjomaa Fagersta BS 0.08
148 Torsten Runebert - Lennart Andersson Enköpings BS, Gul 0.06
149 Thomas Therkelson - Jan Troberg Onsdagsklubben, LÅG 0.04
150 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja 0.03
151 Mats Berggren - Yan Leger LUCK, Essén -0.03
152 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK -0.04
153 Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist - Rolf Blomquist Smedstadens BK 2 -0.06
154 Rawad Hadad - Eric Behm Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.08
155 Olle Axne - Ted Olows Storsjöbygdens BK, Axne -0.08
156 Per Andersson - Bertil Persson BK Albrekts, WHAL -0.09
157 Mari Lindblom - Peter Swensson BK S: Erik, Micke -0.09
158 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood -0.10
159 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter -0.10
160 Anders Dellien - Hans Johansson Tjörns BK, Tofta gård -0.10
161 Odd Stokka - Ove Mattsson BK Björken, Stokka -0.11
162 Jan Ragnebäck - Ulf Runze Åsa / Frillesås BK -0.12
163 Bengt Collryd - Lars Hermansson Bredaryds BK, Gisslander -0.17
164 Anders Aronson - Sven Landervik BK Allians, Halmstad, Essh -0.18
165 Connie Friberg - Hans Friberg Skara BS, Hans -0.21
165 Bengt Lennartsson - Morgan Kronlund Bridgekamraterna Nybro -0.21
167 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK, Alice -0.21
167 Leif Norman - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan -0.21
169 Rikard Olofsson - Sofia Ryman BK S: Erik, Micke -0.22
170 Marianne Melchior Ericson - Joakim Ericson Skutskär , Jokrarna -0.22
171 Jan Arne Heimdal - Ingrid Enberg Älvsby BK -0.22
172 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset -0.24
173 Torgny Andersson - Conny Kling Valdemarsviks BK Las Wices -0.25
174 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona -0.27
175 Anders Eriksson - P-H Sundelin Sollefteå BK, Torsten -0.31
176 Hannu Oikarainen - Anders Eriksson Karlstads BK Pass -0.34
177 Krister Persson - Maria Regnér Jonsson BK Björken, Stokka -0.34
178 Svante Hallén - Christer Hedborg BK Allians, Halmstad, Essh -0.36
179 Torsten Victorin - Rolf Byström Sollefteå BK, Torsten -0.37
180 Bengt Andersson - Margot Sivelind Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.37
181 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton -0.41
182 Lennart Johansson - Petra Svantesson Ljungskile BK -0.42
183 Nina Bodin - Claes Bodin Karlstads BK, Jerry -0.43
184 Bengt Alrud - Björn Westling Borås BS, Aspanäs -0.44
185 Urban Mentzer - Håkan Strömberg Arvika BS, B-laget -0.44
186 Tora Philip - Ulf Nehlin BK S:t Erik, På kryss -0.46
187 Miro Bakrac - Patrik Janeröd Falu BK United -0.46
187 Gunnar Jacobsson - Hans Johansson Sigtuna BS -0.46
189 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS, Raset -0.47
190 Britt-Marie Lundqvist - Åke Bergman Hjo BS, Jonny -0.47
191 Gunnar Lindell - Johnny Ivarsson Katrineholms BA, Pass -0.47
192 Börje Brag - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK -0.50
193 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell -0.52
194 Håkan Persson - Karl-Gustaf Larsson Nora BK, Shrek -0.52
195 Sören Axelsson - Bo Gisslander Bredaryds BK, Gisslander -0.53
196 Anders Enström - Leif Norén Luleå BK, Nordchark -0.54
197 Peter Kennerfalk - Leif Bergehammar Valdemarsviks BK Las Wices -0.58
198 Bertil Tollbom - Thomas Brandell Sigtuna BS -0.59
199 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 -0.59
200 Nicklas Widhja - Robert Frank BK Opalen, Lilja -0.61
201 Tomas Karlsson - Egon Henriksson Växjöbridgen, Glenn -0.61
202 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael -0.62
203 Ulf Backman - Karl-Otto Waara Laholms BK, Kent -0.62
204 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Foto -0.63
205 Peter Sandörn - Tomas Pettersson BK Ruter, Bertil -0.65
206 Per Jansson - Kristian Karlsson Alnö BK, Per -0.69
207 Lars Lundgren - Magnus Persson Arboga BK, II -0.69
208 Olle Persson - Lennart Fransson Sällskapet Ronneby, Myrbeck -0.70
209 Johan Håstad - Henrik Ludwigs BK S:t Erik, Ludde -0.73
210 Rolf Staflund - Arne Lindqvist Väsbybridgen -0.73
211 Per Rask - Roger Larsson Norrköpingsbridgen IMPossible -0.74
212 Lennart Asplund - Annika Sundelin Solstabridgen -0.76
213 Mathias Bedroth - Anders Arnesson Växjöbridgen, Svahn -0.80
214 Per-Erik Pettersson - Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK, Pep -0.84
215 Hans-Olov Gustafsson - Peter Strand BK Björken, Bazinga -0.86
216 Lena Schullström - Bengt Karlsson Åmåls BK, Håkan -0.86
217 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE -0.87
218 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson -0.88
219 Matti Johansson - Mats Modin BK Karlskrona, Berit -0.90
220 Sture Rundgren - Gabor Barath Växjöbridgen, Per -0.91
221 Laila Pettersson - Arne Johansson Bräcke BK, Eld o Lågor -0.91
222 Zenon Grajek - Hernando Slottsdahl ABB BK, Lars-Erik -0.94
223 Henrik Oldenburg - Esa Ryhänen Luleå BK, Nordchark -0.94
224 Jan Enarsson - Torleif Hägg BK Albrekts, WHAL -0.96
225 Agnete Friestedt - Frank Andersson Strömstads BK -0.98
226 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ -1.01
227 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK -1.01
228 LarsGunnar Andersson - Ole J Jensen Upphärads BK Elsa -1.01
229 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA, Janne -1.02
230 Per Bratt - Nils Ingmar Thorell Sällskapet, Ronneby, Thorell -1.02
231 Jonny Påhlsson - Per-Arne Friberg Hjo BS, Jonny -1.03
232 Arne Håll - Haine Haraldsson Bräcke BK, Håll och Co -1.07
233 Kent Karlsson - Gert Bodén Askers. BK Singelton -1.09
234 Lennart Ekholm - Christer Åström ABB BK, Lars-Erik -1.09
235 Håkan Gustafsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson -1.09
236 Lena Schalin - Monica Karlsson BK Karlskrona, Schalin -1.11
237 Christer Olofsson - Elsa Persson Upphärads BK Elsa -1.11
238 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell -1.12
239 Erik Jirovsky - Mats Hollström Arboga BK, II -1.12
240 Mikael Jonsson - Jan-Erik Gresseth Bräcke BK, Eld o Lågor -1.13
241 Katarina Johansson - Stina Lysebring Värnamo BK, Team Rosa -1.14
242 Bo-Peter Bergman - Ove Alexandersson Kungshamns BK, Team Väjern -1.14
243 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén -1.15
244 Ulf Henriksson - Anna-Mari Öhlén Alnö BK, Per -1.15
245 Piotr Deyna - Jan Rudenstedt BK S:t Erik, På kryss -1.15
246 Johnny Ramsten - Tommy Lindström Hallstahammar BK -1.15
247 Jan Larsson - Britt-Lis Elf-Lantz Köpings BS -1.18
248 Gunnar Tunkrans - Joyce Fahlstad Falu BK Östman -1.20
249 Berith Abrahamsson - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry -1.20
250 Fredrik Wickström - Kenneth Österberg Hässleholms BK, Pep -1.21
251 Gullan Trydefeldt - Ulla von Schlanbusch IFK Karlskrona, Ulla -1.28
252 Johnny Petersson - Dan Johansson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna -1.32
253 Lars-Erik Moberg - Andrzej Luczynski Vänersborgs BS, Luczynski -1.35
254 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård -1.36
255 Lars-Åke Svensson - Jacob Westerberg Överums BK Christoffer -1.37
256 Thomas Falk - Ann-Christine Brask BK S:t Erik, Anki -1.40
257 Leif Sundqvist - Kent Sjöberg Sundsvallsbridgen, Leif -1.46
258 Anna Skau - Jörgen Åkesson Kungshamns BK, Lima -1.47
259 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -1.47
260 Bo Lind - Paul Lundin Nyköpings BS, Bosse -1.48
261 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK -1.48
262 Lars-Erik Nilsson - Leif-Åke Nilsson Ystads BS -1.48
263 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO -1.49
264 Harry Magnil - Hans-Olov Stöllman Hagfors BK -1.50
265 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad -1.57
265 Anders Nilsen - Lennart Sköld Piteås BS, Lava -1.57
267 Torbjörn Gullbrandson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde -1.63
268 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Mats -1.65
269 Marielle Dietrich - Stig Olausson Tjörns BK, Berg -1.66
270 Markus Hedström - Per Schullström Åmåls BS, Hulta -1.67
271 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil -1.71
272 Anders Granström - Viking Sandås Piteås BS, Lava -1.73
273 Thomas Kvist - Per Söderberg Norrorts Bridge, Kvist -1.81
274 Tomas Sundström - Lennart Östman Falu BK Östman -1.81
275 Christoffer Järneström - Anders Hansson Överums BK Christoffer -1.85
276 Anders Svensson - Pär Alvarsson Hultsfred/Målilla BK -1.86
277 Hans Brolin - Jaenita Johansson Borås BS, Aspanäs -1.90
278 Torbjörn Sandbäck - Pär Unander Malungs BK -1.93
279 Stig Johansson - Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS, Knätofs -1.94
280 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan -1.94
281 Lars-Olof Karlsson - Dennis Brorsson Uddevalla BF, Färgelanda - Kungshamns BK, Lima -1.95
282 Anette Maretics - Mickey Maretics Enköpings BS, Gul -1.97
283 Olle Gustavsson - Tommie Ljungberg Tibro BK, Alice -1.98
284 Ingegerd Lundgren - Roger Wahlgren Sävsjö BK, Team Högland -1.99
285 Lars Jeppsson - Jan-Åke Ohlsson Ystads BS, Tjolpe -2.03
286 Leif Ernstsson - Leif Kjellberg Lindesbergs BS, Jansson -2.14
287 Cecilia Mårtensson - Per Myrbeck Sällskapet Ronneby, Myrbeck -2.22
288 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy -2.41
289 Rune Svensson - Pererik Åkerberg Köpings BS -2.45
290 Tommy Andersen - Per-Olof Johansson Skara BS, Hans -2.46
291 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK -2.50
292 Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Valdemarsviks BK Las Vikas -2.59
293 Ove Olofsson - Tomas Egneus Norrköpingsbridgen IMPossible -2.80
294 Lars Marjoniemi - Jörgen Lundberg Hallstahammar BK -2.87
295 Östen Svantesson - Klas Bellander Malmö BK, Simon -2.94
296 Torbjörn Askernäs - Andreas Skoglund Karlstads BK Pass -3.08
297 June Sandberg - Ingrid Skoglund Hammarö BK -3.22
298 Hans Sunesson - Johan Hermansson Emmaboda BK -3.28
299 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -3.41
300 Olle Einarsson - Maria Einarsson Arvika BS, Värmskog -4.34