Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
Svenska Bridgeförbundet » Allsvenskan, div 3 match 4:2 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Allsvenskan, div 3 match 4:2

IMP över fältet, 160 bord, 320 par. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, Per 3.50
2 Nina Bodin - Claes Bodin Karlstads BK, Jerry 3.28
3 Olle Axne - Ted Olows Storsjöbygdens BK, Axne 3.28
4 Odd Stokka - Ove Mattsson BK Björken, Stokka 3.13
5 Per-Olof Kallio - Leif Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda 3.12
6 Hans Göthe - Eva-Liss Göthe Ystads BS, Tjolpe 3.11
7 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter 3.10
8 Kenneth Hallgren - Csaba Balaspiri Karlstads BK, Zingo 3.02
9 Zenon Grajek - Hernando Slottsdahl ABB BK, Lars-Erik 2.97
10 Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Kungsbacka BS, Hans 2.96
11 Johan Andersson - Martin Gårdrup Malmö BK, HOH 2.93
12 Johan Håstad - Dan Gustafsson BK S:t Erik, Ludde 2.90
13 Stefan Lilja - Peter Bäckstrand BK Opalen, Lilja 2.80
14 Kent Karlsson - Gert Bodén Askers. BK Singelton 2.76
15 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 2.76
16 Lars Lundgren - Magnus Persson Arboga BK, II 2.63
17 Peter Forsberg - Rolf Forsberg ABB BK, Hans 2.58
18 Lars Jeppsson - Jan-Åke Ohlsson Ystads BS, Tjolpe 2.46
19 Krister Persson - Maria Regnér Jonsson BK Björken, Stokka 2.45
20 Jan Arne Heimdal - Ingrid Enberg Älvsby BK 2.37
21 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK, LÖBO 2.24
22 Anders Blomqvist - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum 2.14
23 Gunnar Nilsson - Håkan Ottosson Växjöbridgen, 2 2.12
24 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK Snipers 2.09
25 Marie Johansson - Emma Paulsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 2.08
26 Urban Mentzer - Karl-Erik Backelin Arvika BS, B-laget 2.04
27 Matti Johansson - Mats Modin BK Karlskrona, Berit 2.01
28 Klas Bellander - Östen Svantesson Malmö BK, Simon 1.99
29 Hans-Olof Hallén - Magnus Wegestål Malmö BK, STG - Malmö BK, HOH 1.95
30 Jan Roos - Benny Karlsson Smedstadens BK 2 1.93
31 Ronny Schalin - Anders Silverbern BK Karlskrona, Schalin 1.93
32 Lars-Åke Svensson - Jacob Westerberg Överums BK Christoffer 1.91
33 Jonas Larsson - Roland Svensson Laholms BK, Kent 1.87
34 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 1.85
35 Åsa Axne - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne 1.83
36 Marielle Dietrich - Stig Olausson Tjörns BK, Berg 1.81
37 Anna Skau - Jörgen Åkesson Kungshamns BK, Lima 1.78
38 Thomas Axenbratt - Thor Simonsen Uddevalla BF, Kent 1.77
39 Per Jansson - Kent Bäckström Alnö BK, Per 1.74
40 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE 1.72
41 Gunnar Tunkrans - Joyce Fahlstad Falu BK Östman 1.70
42 Anders Dellien - Hans Johansson Tjörns BK, Tofta gård 1.63
43 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna 1.59
44 Fredrik Wahlberg - Johan Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO 1.58
45 Lars-Erik Johansson - Mikael Blomqvist Filbyter Bridge, Lirarna 1.58
46 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS, Raset 1.56
47 Lennart Johansson - Petra Svantesson Ljungskile BK 1.55
48 Göran Forss - Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen, Peking 1.52
49 Annika Sandberg - Rolf Israelsson Skövde BA, SanVic 1.51
50 Lars Becklén - Olle Persson Malmö BK, Ollaboja 1.51
51 Christoffer Järneström - Anders Hansson Överums BK Christoffer 1.47
52 Jörgen Hirschfeldt - Klas Nilsson Solstabridgen 1.46
53 Lennart Johansson - Åke Bergman Hjo BS, Jonny 1.45
54 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad 1.43
55 Dan Johansson - Stefan Varjomaa Fagersta BS 1.42
56 Tomas Pettersson - Peter Sandörn BK Ruter, Bertil 1.42
57 Pontus Karlsson - Michael Karlin Åmåls BS, Hulta 1.41
58 Bertil Jansson - Åke Eed-Jonsson Lindesbergs BS, Jansson 1.40
59 Bo Lind - Paul Lundin Nyköpings BS, Bosse 1.39
60 Lennart Fredriksson - Torkel Petersson Smedstadens BK, S:t Eskil 1.39
61 Mats Winges - Håkan Jonasson Falu BK United 1.38
62 Ann-Christin Ahlström - Dejana Sverker Örebridgen, DEJO 1.35
63 Jesper Rundin - Lars Kjellersson Borlänge BK, PJO 1.34
64 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson 1.31
65 Mikael Hallin - Helen Uliczka Lindesbergs BS, Lars 1.30
66 Markus Hedström - Torbjörn Olsson Åmåls BS, Hulta 1.29
67 Per Andersson - Bertil Persson BK Albrekts, WHAL 1.28
68 Britt-Marie Lundqvist - Eva-Lill Andersson Hjo BS, Jonny 1.28
69 Olle Gustavsson - Tommie Ljungberg Tibro BK, Alice 1.26
70 Mikael Johansson - Jonas Dåwerstrand Karlstads BK, Zingo 1.24
71 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Mats 1.22
72 Håkan Gustafsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson 1.18
73 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård 1.18
74 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja 1.16
75 Jan Sundberg - Claes Scott Billeruds BK, Jan 1.16
76 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Gävle BK Snipers 1.14
77 Leif Norman - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan 1.14
78 Örjan Sjöberg - Per-Erik Mattsson Åmåls BK, Håkan 1.14
79 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland 1.13
80 Leo Karttunen - Gunnar Göthberg Nora BK, Shrek 1.11
81 Glenn Nilsson - Ronnie Lindahl Växjöbridgen, Glenn 1.10
82 Rawad Hadad - Magnus Barkskog Ludvikabygdens BK, Barkskog 1.10
83 Sture Rundgren - Gabor Barath Växjöbridgen, Per 1.07
84 Jörgen Pihl - Håkan Persson Nora BK, Shrek 1.06
85 Sören Axelsson - Bo Gisslander Bredaryds BK, Gisslander 1.03
86 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad 1.03
87 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK 1.01
88 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen 0.98
89 Monica Näs - Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK, Kullbergarna 0.98
90 Wojtek Erdt - Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda 0.97
91 Kerstin Ahlgren - Conny Lindquist Rättviks BS, Knätofs 0.93
92 Jan Brännvall - Hans Lerner BK Björken, Lag Lerner 0.92
93 Bo-Peter Bergman - Ove Alexandersson Kungshamns BK, Team Väjern 0.90
94 Lena Schalin - Monica Karlsson BK Karlskrona, Schalin 0.89
95 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa 0.88
96 Hans Brolin - Jaenita Johansson Borås BS, Aspanäs 0.86
97 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas 0.82
98 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 0.80
99 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén 0.80
100 Lars Malm - Per Lindström Katrineholms BA, Pass 0.78
101 Per Bratt - Nils Ingmar Thorell Sällskapet, Ronneby, Thorell 0.77
102 Bengt Lennartsson - Morgan Kronlund Bridgekamraterna Nybro 0.75
103 Vera Gemrud - Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad, Wicke 0.75
104 Thomas Peterson - Solweigh Andersson Hammarö BK 0.74
105 Benny Olsson - Bengt Lindblom Skövde BA, Tommy 0.74
106 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Enköpings BS, Röd 0.73
107 Bo Grunander - Arne Lindqvist Väsbybridgen 0.72
108 Peter Svensson - Michael Nilsson Växjöbridgen, Svahn 0.71
109 Kjell Berndtsson - Jacob Kleiven BK Lyx, Mischmasch 0.70
110 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma 0.70
111 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand 0.54
112 Fredrik Alfredsson - Gudrun Strandberg BK S:t Erik, Gudrun 0.53
113 Bo Jonsson - Göran Kullberg Storsjöbygdens BK, Kullbergarna 0.52
114 Jan Fransson - Anders Wike Gävle BK Paltkoma 0.52
115 Pär Andersson - Fredrik Mirhag Smedstadens BK, S:t Eskil 0.50
116 Jan-Erik Gresseth - Mikael Jonsson Bräcke BK, Eld o Lågor 0.48
117 Patrik Elofsson - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson 0.46
118 Bengt Lindskog - Per Hult Visby BS, LEA 0.45
119 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy 0.44
120 Göte Olauson - Tony Lindblom Kisa BS 0.44
121 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter 0.42
122 Rose-Marie Jarl - Gunilla Åhlander Värnamo BK, Team Rosa 0.41
123 Berit Samuelsson - Göran Johansson BK Karlskrona, Berit 0.39
124 Lars-Göran Östlund - Lars Manneteg Gävle BK, Jensa 0.37
125 Thomas Brandell - Bertil Tollbom Sigtuna BS 0.35
126 Thomas Therkelson - Jan Troberg Onsdagsklubben, LÅG 0.35
127 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan 0.35
128 Rolf Nyman - Björn Ahlm Väsbybridgen 0.35
129 Peter Lundstedt - Greger Alfonsson Emmaboda BK 0.33
130 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban 0.30
131 Enar Bergström - Evald Jensen Kungsbacka BS, Hans 0.29
132 Rolf Westman - Petter Melin Uppsalabridgen, Magnum 0.28
133 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK 0.28
134 Jonas Andersson - Per Emilsson Anderstorps BK, LÖBO 0.27
135 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood 0.27
136 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell 0.27
137 Rose-Marie Crossner - Annika Forsberg Örebridgen, Ladies Fight 0.26
138 Mari Lindblom - Peter Swensson BK S: Erik, Micke 0.25
139 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset 0.24
140 Lars Karlsson - Cecilia Westström BK S:t Erik, På kryss 0.24
141 Carl Björk - Christer Hedborg BK Allians, Halmstad, Essh 0.24
142 Hans Norling - Bo Gullefors Sollefteå BK, Jerry 0.23
143 Carina Larsson - Inger Hultstrand Örebridgen, Ladies Fight 0.22
144 Stig Johansson - Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS, Knätofs 0.22
145 Nils Almgren - Lars-Erik Strand ABB BK, Lars-Erik 0.22
146 Ulf Henriksson - Anna-Mari Öhlén Alnö BK, Per 0.21
147 Agnete Friestedt - Frank Andersson Strömstads BK 0.20
148 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban 0.20
149 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS, LEA 0.19
150 Berith Abrahamsson - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry 0.18
151 Mikael Johansson - Leif Nilsson Älvsby BK 0.17
152 Kent Sjöberg - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen, Leif 0.16
153 Ingrid Molin - Rune Karlsson Falköpings BS, Sten 0.15
154 Lars-Göran Blomkvist - Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK, Foto 0.12
155 Torbjörn Gullbrandson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde 0.12
156 Ann Fagerberg - Lars Andersson Skutskär , Jokrarna 0.11
157 Leif Norén - Micke Glyssner Luleå BK, Nordchark 0.09
158 Christer Winther - Tommy Kellander BK Zonen 0.01
159 Jan-Olof Henriksson - Hugo Nilsson Visby BS, LIMESTONE 0.01
160 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan 0.00
161 Kenth Sandéhn - Sten Gustavsson Falköpings BS, Sten 0.00
162 Kenneth Bäckström - Göran Ryman BK Bridgeliv, Per -0.01
163 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK, Essén -0.01
164 Kjell Andersson - Kurt Eklund Skellefteå BK, Kjell -0.09
165 Roland Gyllenhammar - Peter Ventura Borlänge BK, PJO -0.11
166 Thomas Kvist - Per Söderberg Norrorts Bridge, Kvist -0.12
167 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand -0.12
168 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan -0.15
169 Jerry Mähler - Ann Lidfors Sollefteå BK, Jerry -0.16
170 Olle Vikström - Ann-Katrin Vikström Skellefteå BK, Vikström -0.17
171 Hannu Oikarainen - Anders Eriksson Karlstads BK Pass -0.18
172 Thomas Falk - Ann-Christine Brask BK S:t Erik, Anki -0.19
173 Sara Svanered - Kjell Holmgren Bollnäs BK, Acktjära -0.20
174 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK -0.20
175 Hans-Olov Gustafsson - Peter Strand BK Björken, Bazinga -0.21
176 Lars Marjoniemi - Jörgen Lundberg Hallstahammar BK -0.22
177 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan -0.22
178 Rune Svensson - Pererik Åkerberg Köpings BS -0.22
179 Emil Tibblin - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen, Leif -0.23
180 Bengt Collryd - Lars Hermansson Bredaryds BK, Gisslander -0.24
181 Börje Rudenstål - Andreas Könyves BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.24
182 Hans Eriksson - Jörgen Olsson Partille/Mölnlycke BK -0.24
183 Ylva Strandberg - Tore Stormo BK S:t Erik, Gudrun -0.25
184 Eivor Bladh - Jan Larsson Köpings BS -0.26
185 Henrik Oldenburg - Esa Ryhänen Luleå BK, Nordchark -0.27
186 Lars-Åke Gustafsson - May Moore Onsdagsklubben, LÅG -0.27
187 Jan Ragnebäck - Ulf Runze Åsa / Frillesås BK -0.27
188 Ragnar Johansson - Sune Gustafsson Strömstads BK -0.28
189 Thomas Groth - Jan-Håkan Andersson BK Hudik -0.28
190 Per Fåhraeus - Britt-Marie Warborn BK Albrekts, Per -0.29
191 Göran Eriksson - Håkan Svensson Bollnäs BK, Acktjära -0.30
192 Johnny Petersson - Dan Johansson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna -0.33
193 Anette Maretics - Mickey Maretics Enköpings BS, Gul -0.35
194 Mattias Forss - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer -0.35
195 Björn Johansson - Lars Wallin Lerums BK, Deadwood -0.35
196 Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist - Rolf Blomquist Smedstadens BK 2 -0.35
197 Dan Granberg - Marcus Hjelte Uppsalabridgen, Doc -0.37
198 Lisbeth Nilsson - Urban Lindberg IFK Karlskrona, Ulla -0.39
199 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Mats -0.41
200 Gunnar Holmkvist - Lisa Bergqvist Luleå BK, Burp -0.42
201 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse -0.44
202 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK -0.44
203 Hans Thormar - Fredrik Norling BK S:t Erik, Anki -0.45
204 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA, Janne -0.46
205 Jonas Segervald - Daniel Lundell BK Björken, Lag Lerner -0.48
206 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK -0.50
207 Frank Westman - Mikael Fahlander Uppsalabridgen Nödbud -0.52
208 Haine Haraldsson - Arne Håll Bräcke BK, Håll och Co -0.52
209 Rikard Olofsson - Sofia Ryman BK S: Erik, Micke -0.53
210 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Foto -0.54
211 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud -0.70
212 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg -0.70
213 Robert Frank - Johan Göransson BK Opalen, Lilja -0.71
214 Torsten Runebert - Lennart Andersson Enköpings BS, Gul -0.72
215 Stefan Andersson - Christer Stenberg ABB BK, Hans -0.73
216 Lars-Göran Nilsson - Kurt Karlsson Skövde BA, EK -0.74
217 Kent Rörqvist - Roland Dahlman Arvika BS, B-laget -0.74
218 Bengt Alrud - Björn Westling Borås BS, Aspanäs -0.75
219 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell -0.75
220 Lars Moquist - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro -0.77
221 Erik Jirovsky - Mats Hollström Arboga BK, II -0.78
222 Michael Olsson - Mats Norhager BK Zonen -0.80
223 Michael Hofverhagen - Sven Elfverson Kalmarsunds BK, Micael -0.80
224 Arne Klasén - Harriet Philipson Norrköpingsbridgen, Peking -0.82
225 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke -0.86
226 Christer Enkvist - Marito Karlsson Uppsalabridgen, Doc -0.88
227 Bo Gustavsson - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan -0.89
228 Lennart Lindqvist - Anders Brodin Åmåls BK, Håkan -0.90
229 Arne Johansson - Laila Pettersson Bräcke BK, Eld o Lågor -0.92
230 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -0.93
231 Bengt-Åke Svensson - Andrzej Luczynski Vänersborgs BS, Luczynski -0.97
232 Hans Söderin - Ola Östlund Bräcke BK, Håll och Co -0.98
233 Tomas Karlsson - Egon Henriksson Växjöbridgen, Glenn -0.98
234 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK, Börje -1.01
235 Christer Olofsson - Elsa Persson Upphärads BK Elsa -1.03
236 Anders Aronson - Svante Hallén BK Allians, Halmstad, Essh -1.03
237 Allan Öberg - Mats Öberg Nora BK, Gunnar -1.06
238 Maritha Jensen - Willy Carlsson Hultsfred/Målilla BK -1.07
239 Leif Ernstsson - Leif Kjellberg Lindesbergs BS, Jansson -1.10
240 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -1.10
241 Thorbjörn Fredriksson - Gunnar Dybeck Nora BK, Gunnar -1.11
242 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson -1.13
243 Christian Lundgren - Roger Flodstrand Kungshamns BK, Team Väjern -1.14
244 Kent Lundström - Willy Hagström Överums BK Schäfer -1.14
245 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 -1.14
246 Lennart Asplund - Annika Sundelin Solstabridgen -1.16
247 Fredrik Wickström - Kenneth Österberg Hässleholms BK, Pep -1.16
248 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ -1.18
249 Stefan Eksberg - Jan Larsson Borås BA, Janne -1.18
250 Katarina Johansson - Stina Lysebring Värnamo BK, Team Rosa -1.22
251 Per-Enar Hedlund - Ingmar Andersson Arvika BS, Värmskog -1.24
252 Christer Swenson - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic -1.26
253 Tommy Andersen - Per-Olof Johansson Skara BS, Hans -1.28
254 Ulf Backman - Karl-Otto Waara Laholms BK, Kent -1.28
255 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK -1.29
256 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton -1.30
257 Ingegerd Lundgren - Roger Wahlgren Sävsjö BK, Team Högland -1.31
258 Marianne Melchior Ericson - Joakim Ericson Skutskär , Jokrarna -1.34
259 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil -1.35
260 Tomas Sundström - Lennart Östman Falu BK Östman -1.38
261 Thomas Ekendahl - Bengt-Åke Leskinen Smedstadens BK -1.39
262 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -1.39
263 Bengt Andersson - Margot Sivelind Ludvikabygdens BK, Barkskog -1.40
264 Harry Magnil - Hans-Olov Stöllman Hagfors BK -1.41
265 Bertil Blomqvist - Leif Lindman Örebridgen, DEJO -1.42
266 Johan B. Lisra - Åke Rustad Malungs BK -1.42
267 LarsGunnar Andersson - Ole J Jensen Upphärads BK Elsa -1.43
268 Connie Friberg - Hans Friberg Skara BS, Hans -1.45
269 Lennart Rudander - Peter Erhardsson Billeruds BK, Jan -1.46
270 Per Rask - Roger Larsson Norrköpingsbridgen IMPossible -1.47
271 Per-Erik Pettersson - Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK, Pep -1.51
272 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK, Alice -1.51
273 Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Valdemarsviks BK Las Vikas -1.52
274 Bengt Hilling - Börje Johansson Orust BK, Börje -1.55
275 Håkan Arebrink - Johan Gromark Partille/Mölnlycke BK -1.56
276 Torgny Andersson - Conny Kling Valdemarsviks BK Las Wices -1.58
277 Tora Philip - Ulf Nehlin BK S:t Erik, På kryss -1.58
278 Peter Kennerfalk - Leif Bergehammar Valdemarsviks BK Las Wices -1.59
279 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ -1.63
280 Miro Bakrac - Patrik Janeröd Falu BK United -1.70
281 Jan Larsson - Kenneth Gollne BK Bridgeliv, Per -1.72
282 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga -1.74
283 Mikael Hassellöv - Leif Haglund Kungshamns BK, Lima -1.77
284 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent -1.78
285 Gunnar Jansson - Tore Mattsson BK Lyx, Mischmasch -1.81
286 Anders Eriksson - P-H Sundelin Sollefteå BK, Torsten -1.83
287 Simon Granath - Sofia Olofsson Malmö BK, Simon -1.85
288 Jan Enarsson - Torleif Hägg BK Albrekts, WHAL -1.87
289 Ove Olofsson - Tomas Egneus Norrköpingsbridgen IMPossible -1.91
290 Johan Singvall - Peter Alm Kalmarsunds BK, Johan -1.93
291 Gunnar Jacobsson - Hans Johansson Sigtuna BS -1.93
292 Bengt Svedrell - Torsten Eriksson Ystads BS -1.95
293 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona -1.99
294 Gullan Trydefeldt - Ulla von Schlanbusch IFK Karlskrona, Ulla -2.01
295 Ingrid Skoglund - June Sandberg Hammarö BK -2.04
296 Hans Sunesson - Göte Nissinen Emmaboda BK -2.08
297 Ylva Karlsson-Uisk - Ahto Uisk Uppsalabridgen, 40 -2.09
298 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael -2.12
299 Wilhelm Groth - Mattias Höglund BK Hudik -2.14
300 Thomas Hultgren - Christer Larsson Åsa / Frillesås BK -2.24
301 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström -2.37
302 Anders Nilsen - Lennart Sköld Piteå BS, Lava -2.45
303 Per Myrbeck - Cecilia Mårtensson Sällskapet Ronneby, Myrbeck -2.46
304 Håkan Lindh - Peter Svensson Enköpings BS, Röd -2.58
305 Gunnar Lindell - Johnny Ivarsson Katrineholms BA, Pass -2.63
306 Pär Unander - Torbjörn Sandbäck Malungs BK -2.76
307 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars -2.76
308 Tomas Gustavsson - Agneta Svahn Växjöbridgen, Svahn -2.80
309 Per Laving - Anders Söderstedt Norrorts Bridge, Kvist -2.90
310 Lars-Erik Nilsson - Leif-Åke Nilsson Ystads BS -2.93
311 Villy Havasi - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per -2.96
312 Johnny Ramsten - Tommy Lindström Hallstahammar BK -2.97
313 Björn Andersson - Krister J Karlsson Arvika BS, Värmskog -3.02
314 Göran Ström - Per Norberg Luleå BK, Burp -3.10
315 Olle Persson - Lennart Fransson Sällskapet Ronneby, Myrbeck -3.11
316 Lars-Erik Moberg - Galina Nilsson Vänersborgs BS, Luczynski -3.12
317 Anders Granström - Viking Sandås Piteå BS, Lava -3.13
318 Torsten Victorin - Rolf Byström Sollefteå BK, Torsten -3.28
319 Torbjörn Askernäs - Andreas Skoglund Karlstads BK Pass -3.28
320 Pär Alvarsson - Anders Svensson Hultsfred/Målilla BK -3.50