Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Svenska Bridgeförbundet » Allsvenskan, div 3 match 4:1 2015-08-29 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Allsvenskan, div 3 match 4:1 2015-08-29

IMP över fältet, 160 bord, 320 par. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Jesper Rundin - Lars Kjellersson Borlänge BK, PJO 3.43
2 Carl Björk - Christer Hedborg BK Allians, Halmstad, Essh 3.32
3 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK 3.12
4 Stig Johansson - Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS, Knätofs 2.89
5 Rune Svensson - Pererik Åkerberg Köpings BS 2.81
6 Villy Havasi - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per 2.68
7 Annika Sandberg - Rolf Israelsson Skövde BA, SanVic 2.64
8 Thomas Kvist - Per Söderberg Norrorts Bridge, Kvist 2.63
9 Hans Granath - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas 2.59
10 Krister Persson - Maria Regnér Jonsson BK Björken, Stokka 2.53
11 Thorbjörn Fredriksson - Gunnar Dybeck Nora BK, Gunnar 2.52
12 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa 2.50
13 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA, Janne 2.50
14 Mats Winges - Håkan Jonasson Falu BK United 2.48
15 Kent Rörqvist - Roland Dahlman Arvika BS, B-laget 2.42
16 Connie Friberg - Hans Friberg Skara BS, Hans 2.41
17 Marito Karlsson - Christer Enkvist Uppsalabridgen, Doc 2.37
18 Sture Rundgren - Gabor Barath Växjöbridgen, Per 2.36
19 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja 2.34
20 Bo Lind - Paul Lundin Nyköpings BS, Bosse 2.24
21 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton 2.16
22 Leo Karttunen - Gunnar Göthberg Nora BK, Shrek 2.16
23 Per-Enar Hedlund - Ingmar Andersson Arvika BS, Värmskog 2.13
24 Glenn Nilsson - Ronnie Lindahl Växjöbridgen, Glenn 2.10
25 Håkan Arebrink - Johan Gromark Partille/Mölnlycke BK 2.09
26 Sune Löbo - Arne Blomqvist Anderstorps BK, LÖBO 2.02
27 Maritha Jensen - Willy Carlsson Hultsfred/Målilla BK 2.01
28 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent 1.93
29 Lars-Erik Nilsson - Leif-Åke Nilsson Ystads BS 1.91
30 Torkel Petersson - Lennart Fredriksson Smedstadens BK, S:t Eskil 1.76
31 Lars Lundgren - Magnus Persson Arboga BK, II 1.75
32 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson 1.74
33 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Mats 1.74
34 Thomas Ekendahl - Bengt-Åke Leskinen Smedstadens BK 1.73
35 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ 1.68
36 Peter Svensson - Anders Arnesson Växjöbridgen, Svahn 1.68
37 Håkan Lindh - Peter Svensson Enköpings BS, Röd 1.65
38 Pontus Karlsson - Per Schullström Åmåls BS, Hulta 1.63
39 Berit Samuelsson - Göran Johansson BK Karlskrona, Berit 1.61
40 Lars-Erik Moberg - Galina Nilsson Vänersborgs BS, Luczynski 1.56
41 Kerstin Ahlgren - Conny Lindquist Rättviks BS, Knätofs 1.55
42 Olle Axne - Ted Olows Storsjöbygdens BK, Axne 1.53
43 Martin Gårdrup - Johan Andersson Malmö BK, HOH 1.53
44 Lennart Rudander - Peter Erhardsson Billeruds BK, Jan 1.51
45 Bo-Peter Bergman - Ove Alexandersson Kungshamns BK, Team Väjern 1.48
46 Haine Haraldsson - Arne Håll Bräcke BK, Håll och Co 1.48
47 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK, Essén 1.48
48 Gunnar Lindell - Johnny Ivarsson Katrineholms BA, Pass 1.47
49 Lennart Lindqvist - Anders Brodin Åmåls BK, Håkan 1.43
50 Michael Hofverhagen - Sven Elfverson Kalmarsunds BK, Micael 1.43
50 Leif Karlsson - Per-Olof Kallio Uddevalla BF, Färgelanda 1.43
52 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 1.38
53 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 1.36
54 Roland Gyllenhammar - Peter Ventura Borlänge BK, PJO 1.35
55 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 1.32
56 Robert Frank - Johan Göransson BK Opalen, Lilja 1.30
57 Rawad Hadad - Magnus Barkskog Ludvikabygdens BK, Barkskog 1.30
58 Torbjörn Sandbäck - Pär Unander Malungs BK 1.30
59 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO 1.28
60 Björn Johansson - Lars Wallin Lerums BK, Deadwood 1.28
61 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna 1.26
62 Christer Larsson - Thomas Hultgren Åsa / Frillesås BK 1.21
63 Roland Storck - Åke Bergman Hjo BS, Jonny 1.16
64 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma 1.15
65 Mikael Hallin - Helen Uliczka Lindesbergs BS, Lars 1.13
66 Christer Winther - Tommy Kellander BK Zonen 1.13
67 Thomas Brandell - Bertil Tollbom Sigtuna BS 1.13
68 Kjell Berndtsson - Jacob Kleiven BK Lyx, Mischmasch 1.12
69 Torleif Hägg - Jan Enarsson BK Albrekts, WHAL 1.11
70 Odd Stokka - Ove Mattsson BK Björken, Stokka 1.07
71 Torsten Runebert - Lennart Andersson Enköpings BS, Gul 1.04
72 Tomas Sundström - Lennart Östman Falu BK Östman 1.03
73 Ylva Karlsson-Uisk - Ahto Uisk Uppsalabridgen, 40 1.03
74 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad 1.02
75 Björn Davidsson - Dan Johansson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 1.00
76 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy 0.97
77 Ann-Katrin Vikström - Olle Vikström Skellefteå BK, Vikström 0.96
78 Thomas Peterson - Solweigh Andersson Hammarö BK 0.95
79 Torbjörn Askernäs - Andreas Skoglund Karlstads BK Pass 0.93
80 Mari Lindblom - Peter Swensson BK S: Erik, Micke 0.93
81 Erik Bergengren - Hugo Nilsson Visby BS, LIMESTONE 0.93
82 Leif Norén - Micke Glyssner Luleå BK, Nordchark 0.87
83 Lars Marjoniemi - Jörgen Lundberg Hallstahammar BK 0.86
84 Peter Forsberg - Rolf Forsberg ABB BK, Hans 0.85
85 Klas Bellander - Östen Svantesson Malmö BK, Simon 0.84
86 Roland Svensson - Jonas Larsson Laholms BK, Kent 0.84
87 Patrik Elofsson - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson 0.83
88 Lars Becklén - Olle Persson Malmö BK, Ollaboja 0.82
89 Kjell Andersson - Kurt Eklund Skellefteå BK, Kjell 0.80
90 Jan Brännvall - Hans Lerner BK Björken, Lag Lerner 0.79
91 Emil Tibblin - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen, Leif 0.78
92 Ingrid Molin - Rune Karlsson Falköpings BS, Sten 0.78
93 Per Hult - Bengt Lindskog Visby BS, LEA 0.76
94 Johnny Ramsten - Tommy Lindström Hallstahammar BK 0.75
95 Torbjörn Olsson - Michael Karlin Åmåls BS, Hulta 0.74
96 Kent Sjöberg - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen, Leif 0.74
97 Per Rask - Roger Larsson Norrköpingsbridgen IMPossible 0.72
98 Leif Norman - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan 0.72
98 Lennart Johansson - Petra Svantesson Ljungskile BK 0.72
100 Per Laving - Anders Söderstedt Norrorts Bridge, Kvist 0.70
101 Wilhelm Groth - Mattias Höglund BK Hudik 0.67
102 Thomas Therkelson - Jan Troberg Onsdagsklubben, LÅG 0.67
103 Andreas Könyves - Börje Rudenstål BK S:t Erik, LOVOSHOVO 0.66
104 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter 0.65
105 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK 0.63
106 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan 0.63
107 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ 0.62
108 Benny Olsson - Bengt Lindblom Skövde BA, Tommy 0.61
109 Lars Jeppsson - Jan-Åke Ohlsson Ystads BS, Tjolpe 0.59
110 Tomas Karlsson - Egon Henriksson Växjöbridgen, Glenn 0.53
111 Jörgen Hirschfeldt - Klas Nilsson Solstabridgen 0.53
112 Bengt Lennartsson - Morgan Kronlund Bridgekamraterna Nybro 0.52
113 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter 0.52
114 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil 0.49
115 Carina Larsson - Inger Hultstrand Örebridgen, Ladies Fight 0.49
116 Bo Jonsson - Göran Kullberg Storsjöbygdens BK, Kullbergarna 0.49
117 Christer Swenson - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic 0.46
117 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse 0.46
119 Mikael Johansson - Jonas Dåwerstrand Karlstads BK, Zingo 0.44
120 Kenth Sandéhn - Sten Gustavsson Falköpings BS, Sten 0.43
121 Lars Lundqvist - Lars-Inge Rehnström Valdemarsviks BK Las Vikas 0.43
122 Eva-Liss Göthe - Hans Göthe Ystads BS, Tjolpe 0.42
123 Marie Johansson - Emma Paulsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.42
124 Anders Blomqvist - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum 0.41
125 Lars Hermansson - Bengt Collryd Bredaryds BK, Gisslander 0.40
126 Sara Svanered - Kjell Holmgren Bollnäs BK, Acktjära 0.39
127 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Foto 0.38
128 Lars-Erik Johansson - Mikael Blomqvist Filbyter Bridge, Lirarna 0.37
129 Hans Eriksson - Jörgen Olsson Partille/Mölnlycke BK 0.37
130 Arne Johansson - Laila Pettersson Bräcke BK, Eld o Lågor 0.34
131 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK Snipers 0.31
132 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Mats 0.30
133 Gunnar Jansson - Tore Mattsson BK Lyx, Mischmasch 0.30
134 Leif Kjellberg - Leif Ernstsson Lindesbergs BS, Jansson 0.29
135 Ylva Strandberg - Tore Stormo BK S:t Erik, Gudrun 0.29
136 Anette Maretics - Mickey Maretics Enköpings BS, Gul 0.29
137 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell 0.26
138 Peter Strand - Hans-Olov Gustafsson BK Björken, Bazinga 0.25
139 Claes Bodin - Nina Bodin Karlstads BK, Jerry 0.22
140 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand 0.22
141 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 0.22
142 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK 0.20
143 Thomas Axenbratt - Thor Simonsen Uddevalla BF, Kent 0.19
144 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke 0.16
145 Torsten Victorin - Rolf Byström Sollefteå BK, Torsten 0.16
146 Matti Johansson - Mats Modin BK Karlskrona, Berit 0.15
147 Jan Fransson - Anders Wike Gävle BK Paltkoma 0.15
148 Ronny Schalin - Anders Silverbern BK Karlskrona, Schalin 0.12
149 Dejana Sverker - Ann-Christin Ahlström Örebridgen, DEJO 0.11
150 Göran Eriksson - Håkan Svensson Bollnäs BK, Acktjära 0.10
151 Johan Singvall - Peter Alm Kalmarsunds BK, Johan 0.09
152 Ove Olofsson - Tomas Egneus Norrköpingsbridgen IMPossible 0.08
153 Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist - Rolf Blomquist Smedstadens BK 2 0.08
154 Hans Thormar - Fredrik Norling BK S:t Erik, Anki 0.08
155 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad, Wicke 0.05
156 LarsGunnar Andersson - Ole J Jensen Upphärads BK Elsa 0.04
157 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson 0.04
158 Kenneth Bäckström - Göran Ryman BK Bridgeliv, Per 0.03
159 Mikael Johansson - Leif Nilsson Älvsby BK 0.03
160 Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus BK Albrekts, Per 0.01
161 Leif Beckman - Sten-Åke Thunberg Kungsbacka BS, Hans -0.01
162 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström -0.03
163 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE -0.03
164 Ingegerd Lundgren - Roger Wahlgren Sävsjö BK, Team Högland -0.04
165 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad -0.04
166 Jaenita Johansson - Hans Brolin Borås BS, Aspanäs -0.05
167 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS, LEA -0.08
168 Gunnar Jacobsson - Hans Johansson Sigtuna BS -0.08
169 Christoffer Järneström - Anders Hansson Överums BK Christoffer -0.08
170 Lena Schalin - Monica Karlsson BK Karlskrona, Schalin -0.09
171 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban -0.10
172 Tomas Pettersson - Peter Sandörn BK Ruter, Bertil -0.11
173 Bo Gustavsson - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan -0.12
174 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud -0.15
175 Lisbeth Nilsson - Urban Lindberg IFK Karlskrona, Ulla -0.15
176 Åsa Axne - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne -0.16
177 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BS, Aspanäs -0.16
178 Anna Skau - Jörgen Åkesson Kungshamns BK, Lima -0.19
179 Ragnar Johansson - Sune Gustafsson Strömstads BK -0.20
180 Ulf Henriksson - Anna-Mari Öhlén Alnö BK, Per -0.22
181 Lars-Göran Blomkvist - Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK, Foto -0.22
182 Anders Eriksson - Hannu Oikarainen Karlstads BK Pass -0.22
183 Per Jansson - Kent Bäckström Alnö BK, Per -0.25
184 Lars Moquist - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro -0.26
185 Bo Grunander - Arne Lindqvist Väsbybridgen -0.29
186 Rikard Olofsson - Sofia Ryman BK S: Erik, Micke -0.29
187 Bengt Andersson - Margot Sivelind Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.29
188 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg -0.30
189 Rose-Marie Jarl - Gunilla Åhlander Värnamo BK, Team Rosa -0.30
190 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 -0.31
191 Jonas Segervald - Daniel Lundell BK Björken, Lag Lerner -0.34
192 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS, Raset -0.37
193 Peter Kennerfalk - Leif Bergehammar Valdemarsviks BK Las Wices -0.37
194 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand -0.38
195 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban -0.39
196 Svante Hallén - Anders Aronson BK Allians, Halmstad, Essh -0.40
197 Thomas Groth - Jan-Håkan Andersson BK Hudik -0.41
198 Peter Lundstedt - Greger Alfonsson Emmaboda BK -0.42
199 Per Myrbeck - Cecilia Mårtensson Sällskapet Ronneby, Myrbeck -0.42
200 Arne Klasén - Harriet Philipson Norrköpingsbridgen, Peking -0.43
201 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan -0.43
202 Björn Andersson - Krister J Karlsson Arvika BS, Värmskog -0.44
203 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -0.46
203 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK, Alice -0.46
205 Hans Söderin - Ola Östlund Bräcke BK, Håll och Co -0.49
206 Eivor Bladh - Jan Larsson Köpings BS -0.49
207 Bertil Blomqvist - Leif Lindman Örebridgen, DEJO -0.49
208 Gunnar Holmkvist - Lisa Bergqvist Luleå BK, Burp -0.52
209 Per Bratt - Nils Ingmar Thorell Sällskapet, Ronneby, Thorell -0.52
210 Jan Sundberg - Claes Scott Billeruds BK, Jan -0.53
211 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -0.53
212 Olle Persson - Lennart Fransson Sällskapet Ronneby, Myrbeck -0.59
213 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK -0.61
214 Anders Dellien - Hans Johansson Tjörns BK, Tofta gård -0.62
215 Kent Lundström - Willy Hagström Överums BK Schäfer -0.63
216 Agnete Friestedt - Frank Andersson Strömstads BK -0.63
217 Göran Ström - Per Norberg Luleå BK, Burp -0.65
218 Tora Philip - Ulf Nehlin BK S:t Erik, På kryss -0.66
219 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood -0.67
220 Rolf Westman - Petter Melin Uppsalabridgen, Magnum -0.67
221 Torbjörn Gullbrandson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde -0.70
222 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK, Börje -0.72
222 Mattias Forss - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer -0.72
224 Lars-Åke Svensson - Jacob Westerberg Överums BK Christoffer -0.72
225 Hans Norling - Bo Gullefors Sollefteå BK, Jerry -0.74
226 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK -0.74
227 Nils Almgren - Lars-Erik Strand ABB BK, Lars-Erik -0.75
228 Thomas Falk - Ann-Christine Brask BK S:t Erik, Anki -0.76
229 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan -0.78
230 Jerry Mähler - Ann Lidfors Sollefteå BK, Jerry -0.78
231 Jan-Erik Gresseth - Mikael Jonsson Bräcke BK, Eld o Lågor -0.79
232 Henrik Oldenburg - Esa Ryhänen Luleå BK, Nordchark -0.80
233 Fredrik Wickström - Kenneth Österberg Hässleholms BK, Pep -0.82
234 Stefan Eksberg - Jan Larsson Borås BA, Janne -0.83
235 Bertil Persson - Per Andersson BK Albrekts, WHAL -0.84
236 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona -0.84
237 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Enköpings BS, Röd -0.85
238 Zenon Grajek - Hernando Slottsdahl ABB BK, Lars-Erik -0.86
239 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell -0.87
240 Jan Larsson - Kenneth Gollne BK Bridgeliv, Per -0.93
241 Fredrik Alfredsson - Gudrun Strandberg BK S:t Erik, Gudrun -0.93
242 Berith Abrahamsson - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry -0.93
243 Urban Mentzer - Karl-Erik Backelin Arvika BS, B-laget -0.95
244 Jan Arne Heimdal - Ingrid Enberg Älvsby BK -0.96
245 Lars-Göran Nilsson - Kurt Karlsson Skövde BA, EK -0.97
246 Hans Sunesson - Göte Nissinen Emmaboda BK -1.00
247 Christer Olofsson - Elsa Persson Upphärads BK Elsa -1.02
248 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Gävle BK Snipers -1.03
249 Miro Bakrac - Patrik Janeröd Falu BK United -1.03
250 Rolf Nyman - Björn Ahlm Väsbybridgen -1.04
251 Anders Nilsen - Lennart Sköld Piteå BS, Lava -1.07
252 Karl-Otto Waara - Ulf Backman Laholms BK, Kent -1.11
253 Marielle Dietrich - Stig Olausson Tjörns BK, Berg -1.12
254 Benny Karlsson - Jan Roos Smedstadens BK 2 -1.13
255 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén -1.13
256 Kent Karlsson - Gert Bodén Askers. BK Singelton -1.13
257 Frank Westman - Mikael Fahlander Uppsalabridgen Nödbud -1.15
258 Per-Olof Johansson - Tommy Andersen Skara BS, Hans -1.16
259 Per Emilsson - Jonas Andersson Anderstorps BK, LÖBO -1.21
260 Torgny Andersson - Conny Kling Valdemarsviks BK Las Wices -1.26
261 Lars-Åke Gustafsson - May Moore Onsdagsklubben, LÅG -1.28
262 Lars Karlsson - Cecilia Westström BK S:t Erik, På kryss -1.28
263 Dan Johansson - Stefan Varjomaa Fagersta BS -1.30
264 Åke Eed-Jonsson - Bertil Jansson Lindesbergs BS, Jansson -1.30
265 Agneta Svahn - Tomas Gustavsson Växjöbridgen, Svahn -1.30
266 Johan B. Lisra - Åke Rustad Malungs BK -1.32
267 Marianne Melchior Ericson - Joakim Ericson Skutskär , Jokrarna -1.35
268 Simon Granath - Sofia Olofsson Malmö BK, Simon -1.36
269 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael -1.38
270 Gunnar Nilsson - Håkan Ottosson Växjöbridgen, 2 -1.43
270 Bengt-Åke Svensson - Andrzej Luczynski Vänersborgs BS, Luczynski -1.43
272 Christian Lundgren - Roger Flodstrand Kungshamns BK, Team Väjern -1.43
273 Erik Jirovsky - Mats Hollström Arboga BK, II -1.47
274 Michael Olsson - Mats Norhager BK Zonen -1.48
275 Kenneth Fredriksson - Monica Näs Storsjöbygdens BK, Kullbergarna -1.48
276 Lena Schullström - Bengt Karlsson Åmåls BK, Håkan -1.48
277 Lennart Asplund - Annika Sundelin Solstabridgen -1.51
278 Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Ystads BS -1.53
279 Anders Eriksson - P-H Sundelin Sollefteå BK, Torsten -1.53
280 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan -1.55
281 Wojtek Erdt - Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda -1.56
282 Gullan Trydefeldt - Ulla von Schlanbusch IFK Karlskrona, Ulla -1.61
283 Harry Magnil - Hans-Olov Stöllman Hagfors BK -1.63
284 Christer Stenberg - Stefan Andersson ABB BK, Hans -1.65
285 Stefan Lilja - Peter Bäckstrand BK Opalen, Lilja -1.68
286 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård -1.68
287 Fredrik Mirhag - Pär Andersson Smedstadens BK, S:t Eskil -1.73
288 Katarina Johansson - Stina Lysebring Värnamo BK, Team Rosa -1.74
289 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland -1.74
290 Lars Malm - Per Lindström Katrineholms BA, Pass -1.75
291 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK -1.76
292 Hans-Olof Hallén - Magnus Wegestål Malmö BK, STG - Malmö BK, HOH -1.91
293 Mikael Hassellöv - Leif Haglund Kungshamns BK, Lima -1.93
294 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, Per -2.01
295 Jan Ragnebäck - Ulf Runze Åsa / Frillesås BK -2.02
296 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset -2.09
297 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen -2.10
298 Csaba Balaspiri - Kenneth Hallgren Karlstads BK, Zingo -2.13
299 Allan Öberg - Mats Öberg Nora BK, Gunnar -2.16
300 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars -2.16
301 Göte Olauson - Tony Lindblom Kisa BS -2.24
302 Per-Erik Pettersson - Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK, Pep -2.34
303 Pär Alvarsson - Anders Svensson Hultsfred/Målilla BK -2.36
304 Lars-Göran Östlund - Lars Manneteg Gävle BK, Jensa -2.37
305 Britt-Marie Lundqvist - Eva-Lill Andersson Hjo BS, Jonny -2.41
306 Ingrid Skoglund - June Sandberg Hammarö BK -2.42
307 Gunnar Tunkrans - Joyce Fahlstad Falu BK Östman -2.48
308 Håkan Gustafsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson -2.50
309 Dan Granberg - Marcus Hjelte Uppsalabridgen, Doc -2.50
310 Jörgen Pihl - Håkan Persson Nora BK, Shrek -2.52
311 Anders Granström - Viking Sandås Piteå BS, Lava -2.53
312 Göran Forss - Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen, Peking -2.59
313 Johan Håstad - Dan Gustafsson BK S:t Erik, Ludde -2.63
314 Olle Gustavsson - Tommie Ljungberg Tibro BK, Alice -2.64
315 Leif Wennebrink - Hans Barkman Kungsbacka BS, Hans -2.68
316 Rose-Marie Crossner - Annika Forsberg Örebridgen, Ladies Fight -2.81
317 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -2.89
318 Bengt Hilling - Börje Johansson Orust BK, Börje -3.12
319 Sören Axelsson - Bo Gisslander Bredaryds BK, Gisslander -3.32
320 Ann Fagerberg - Lars Andersson Skutskär , Jokrarna -3.43