Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Nyårssilver 2019-01-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Nyårssilver 2019-01-01

Partävling, 26 bord, 51 par, 1 blindpar. Antal brickor: 42. Medel: 1007.6.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Magnus Gauffin - Christer Årenborg BK S:t Erik 1283.0 63.64
2 Emanuel Unge - Simon Hult BK S:t Erik 1259.0 62.45
3 Stefan Ekman - Kaj Adolfsson Hedemora BS - BK S:t Erik 1242.8 61.65
4 Mikael Lindblom - Mart Altmäe BK S:t Erik 1217.0 60.37
5 Ric Sällsten - David Bryder BK S:t Erik - LUCK 1213.0 60.17
6 Johan Nilsson - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik 1198.0 59.42
7 Peter Bertheau - Frederic Wrang Uppsalabridgen 1179.0 58.48
8 Pär Ol-Mårs - Jesper Rundin BK S:t Erik - Borlänge BK 1178.2 58.44
9 Gösta Ohlsén - Lars Norbäck Lidingö BK 1154.5 57.26
10 Tommy Bergdahl - Henrik Wegnelius Norrorts Bridge - BK ALERT 1154.0 57.24
11 Per-Ola Cullin - Jan Lagerman Harplinge BK - Norrorts Bridge 1146.0 56.85
12 Lars Manneteg - Carmen Tuason Gävle BK - BK S:t Erik 1113.0 55.21
13 Lennart Eriksson - Andreas Abragi BK S:t Erik 1109.2 55.02
14 Ida Grönkvist - Johan Säfsten BK S:t Erik - Uppsalabridgen 1093.1 54.22
15 Tora Philip - Ulf Nehlin BK S:t Erik 1066.0 52.88
16 David Wrang - Thomas Wrang BK S:t Erik 1064.0 52.78
17 Björn Wenneberg - Göran Andersson BK ALERT 1061.8 52.67
18 Joakim Nordlindh - Linnea Edlund Uppsalabridgen 1056.5 52.40
19 Pontus Silow - Erik Bergengren BK S:t Erik - Visby BS 1056.0 52.38
20 Sanna Clementsson - Fredrik Nyström Lunds BK - BK S:t Erik 1038.0 51.49
20 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik 1038.0 51.49
22 Ola Rimstedt - (FR) Clement Lalaoubeyre Harplinge BK 1031.7 51.18
23 Johnny Östberg - Lars Nilsson Gävle BK - BK S:t Erik 1029.0 51.04
24 Mi Andrén - Per Söderberg Norrorts Bridge 1022.0 50.69
25 Teo Bodin - Kathrine Bertheau BK S:t Erik - Filbyter Bridge 1017.0 50.45
26 Caroline Tesch - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 1012.0 50.20
27 Adam Stokka - Markus Bertheau BK S:t Erik - Filbyter Bridge 1009.0 50.05
28 Bengt Stahre - Peter Carlsson BK ALERT 1005.0 49.85
29 Louise Hallqvist - Ylva Johansson BK S:t Erik 994.0 49.31
30 (FR) Sarah Combescure - Mikael Rimstedt Harplinge BK 987.0 48.96
31 Marion Michielsen - Yvonne Wiseman Harplinge BK - Filbyter Bridge 958.5 47.54
32 Carl-Henrik Nauclér - Joakim Tillas BK S:t Erik 955.0 47.37
33 Fredrik Norling - Hans Thormar BK S:t Erik 952.0 47.22
34 Anders d´Aquino - Magnus Arve BK S:t Erik 939.1 46.58
35 Catharina Ahlesved - Krister Ahlesved Örebridgen - Uppsalabridgen 935.0 46.38
36 Roger Eriksson - Erland Sommarskog Gnesta BK - BK S:t Erik 927.2 45.99
37 Lars Andersson - Tommy Eneqvist BK S:t Erik - Tyresö BK 926.0 45.93
38 Kalle Fyhr - Per Stahre Vänersborgs BS - BK S:t Erik 907.0 44.99
39 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Stjärnskotten 905.0 44.89
40 Jan Nordlund - Fredrik Sandvall BK S:t Erik 903.0 44.79
41 Per-Arne Karlsson - Anna Roos Uppsalabridgen - Karlstads BK 899.0 44.59
42 Hans-Olof Hallén - Margaretha Norbäck Malmö BK - Lidingö BK 884.2 43.86
43 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 876.0 43.45
44 Stig Dybdahl - Ann-Sophie Andersson Norge - Rimbo BK 874.0 43.35
45 Niklas Hedin - Bengt Lauthers BK S:t Erik 872.0 43.25
46 Ann-Britt Carlén - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 871.0 43.20
47 Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell BK Två Ess - Jakobsbergs BK 790.0 39.19
48 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 781.0 38.74
49 Ewa Svensson - Dara Buzgan BK S:t Erik - Jakobsbergs BK 777.5 38.57
50 Börje Brag - Eva Zarins Partille/Mölnlycke BK - BK S:t Erik 746.0 37.00
51 Marie Andrén - Maria Raftewold Norrorts Bridge - BK S:t Erik 680.6 33.76