Kommande tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
29/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan 2018 - A-final, slutresultat [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan 2018 - A-final, slutresultat

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 70. Medel: 1190.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Linus Dahlström - Simon Ekenberg Lunds BK - Uppsalabridgen 1382.1 58.07
2 Bo Sundström - Carina Sjöblom Sydjämten - Sundsvallsbridgen 1355.9 56.97
3 Erik Hansson - Anders Hansson BK S:t Erik - Gamleby BK 1323.4 55.61
4 Bengt Thuresson - Göte Nissinen Vissefjärda BK - Bridgekamraterna Nybro 1302.6 54.73
5 Pierre Carbonnier - Gabor Barath LUCK - Växjöbridgen 1302.1 54.71
6 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström BK S:t Erik 1287.9 54.11
7 David Bryder - Ric Sällsten LUCK - BK S:t Erik 1283.6 53.93
8 Per-Inge Helmertz - Daniel Gustafsson Motala Bridgeallians - Lunds BK 1282.4 53.88
9 Anders Björkman - Mikael Rimstedt BK S:t Erik - Harplinge BK 1269.1 53.32
10 Lars Stenlund - Lennart Pettersson BK Lavec - BK Axet 1266.1 53.20
11 Rolf Staflund - Lars Olsson Väsbybridgen - Uppsalabridgen 1258.1 52.86
12 Ola Rimstedt - Peter Flodqvist Harplinge BK - BK S:t Erik 1251.6 52.59
13 Tommi Ramstedt - Mikael Parkeman Lindesbergs BS - Örebridgen 1245.1 52.32
14 Thomas Karlsson - Alexander Sandin Storsjöbygdens BK 1226.6 51.54
15 Mikael Lindberg - Rolf Forsberg Sala BS - ABB BK 1225.1 51.48
16 Michael Lemborn - Mats Nilsland Karlstads BK - Överums BK 1224.9 51.47
17 May Moore - Björn Wenander Onsdagsklubben 1209.9 50.84
18 Roger Rundkvist - Peter Håkansson Ryds BK 1204.1 50.59
19 Nils Åhlén - Eva Gunnarsson BK Björken - Arvika BS 1203.4 50.56
20 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik 1198.6 50.36
21 Adam Stokka - Ola Weinberg BK S:t Erik 1195.9 50.25
22 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS 1188.3 49.93
23 Lars Kennethsson - Suzanne Lemborn BK Lyx - Karlstads BK 1181.4 49.64
24 Johan Säfsten - Lars Nilsson Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1171.6 49.23
25 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 1161.4 48.80
26 Thomas Groth - Anne-Marie Höglund BK Hudik 1129.1 47.44
27 Flemming Rasmussen - Klas Bellander Pri-Bri 1936 - Malmö BK 1116.7 46.92
28 Oscar Hult - Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK 1101.9 46.30
29 Jan-Åke Ohlsson - Micahel Soetmann Ystads BS 1096.4 46.07
30 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 1072.9 45.08
31 Mats Berggren - Ola Stavås LUCK - BK S:t Erik 1068.6 44.90
32 Tomas Ekholm - Andreas Enblom BK S:t Erik 1054.1 44.29
33 Pia Olofsson - Peter Rundquist Ryds BK 1048.9 44.07
34 Hans Sunesson - Greger Alfonsson Emmaboda BK - Bridgekamraterna Nybro 1046.9 43.99
35 Jaenita Johansson - Sune Hallgren Borås BA - Visby BS 978.9 41.13
36 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 924.4 38.84