Kommande tävlingar
19/07 Walters Bildelar
27/07 Bridgefestivalen
27/07 SM Par Veteran
Rapporterade tävlingar
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan 2018 - A-final, dag 1 2018-06-28 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan 2018 - A-final, dag 1 2018-06-28

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 38. Medel: 646.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Linus Dahlström - Simon Ekenberg Lunds BK - Uppsalabridgen 786 60.84
1 Pierre Carbonnier - Gabor Barath LUCK - Växjöbridgen 786 60.84
3 Lars Stenlund - Lennart Pettersson BK Lavec - BK Axet 763 59.06
4 Bo Sundström - Carina Sjöblom Sydjämten - Sundsvallsbridgen 750 58.05
5 Per-Inge Helmertz - Daniel Gustafsson Motala Bridgeallians - Lunds BK 745 57.66
6 Bengt Thuresson - Göte Nissinen Vissefjärda BK - Bridgekamraterna Nybro 741 57.35
7 Erik Hansson - Anders Hansson BK S:t Erik - Gamleby BK 730 56.50
8 Roger Rundkvist - Peter Håkansson Ryds BK 729 56.42
9 Rolf Staflund - Lars Olsson Väsbybridgen - Uppsalabridgen 727 56.27
10 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström BK S:t Erik 719 55.65
11 Adam Stokka - Ola Weinberg BK S:t Erik 711 55.03
12 Tommi Ramstedt - Mikael Parkeman Lindesbergs BS - Örebridgen 701 54.26
13 Thomas Karlsson - Alexander Sandin Storsjöbygdens BK 692 53.56
14 David Bryder - Ric Sällsten LUCK - BK S:t Erik 672 52.01
15 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS 667 51.63
16 Johan Säfsten - Lars Nilsson Uppsalabridgen - BK S:t Erik 661 51.16
17 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 643 49.77
18 Jan-Åke Ohlsson - Micahel Soetmann Ystads BS 629 48.68
19 Lars Kennethsson - Suzanne Lemborn BK Lyx - Karlstads BK 628 48.61
20 May Moore - Björn Wenander Onsdagsklubben 627 48.53
20 Mikael Lindberg - Rolf Forsberg Sala BS - ABB BK 627 48.53
22 Ola Rimstedt - Peter Flodqvist Harplinge BK - BK S:t Erik 624 48.30
23 Anders Björkman - Mikael Rimstedt BK S:t Erik - Harplinge BK 621 48.07
24 Michael Lemborn - Mats Nilsland Karlstads BK - Överums BK 615 47.60
25 Mats Berggren - Ola Stavås LUCK - BK S:t Erik 609 47.14
26 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik 592 45.82
27 Pia Olofsson - Peter Rundquist Ryds BK 589 45.59
27 Nils Åhlén - Eva Gunnarsson BK Björken - Arvika BS 589 45.59
29 Flemming Rasmussen - Klas Bellander Pri-Bri 1936 - Malmö BK 584 45.20
30 Tomas Ekholm - Andreas Enblom BK S:t Erik 559 43.27
31 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 555 42.96
32 Hans Sunesson - Greger Alfonsson Emmaboda BK - Bridgekamraterna Nybro 545 42.18
33 Oscar Hult - Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK 543 42.03
34 Jaenita Johansson - Sune Hallgren Borås BA - Visby BS 542 41.95
35 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 497 38.47
36 Thomas Groth - Anne-Marie Höglund BK Hudik 458 35.45