Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Gävle BK » Gävleguldet 2019-01-05 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Gävle BK

Gävleguldet 2019-01-05

Partävling, 20 bord, 39 par, 1 blindpar. Antal brickor: 58. Medel: 1043.5.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Adam Stokka - Yvonne Wiseman BK S:t Erik - Filbyter Bridge 1317.8 63.11
2 Sune Fager - Rune Pettersson Gävle BK 1250.0 59.86
3 Simon Hult - Jan Clementsson BK S:t Erik - Malmö BK 1218.2 58.34
4 Olle Wademark - Daniel Eriksson Norrorts Bridge - Gävle BK 1167.4 55.91
5 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Norrorts Bridge - Storsjöbygdens BK 1160.7 55.59
6 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik 1140.8 54.63
7 Ulf Nohrén - Rolf Scherdin Uppsalabridgen - Gävle BK 1138.8 54.54
8 Emma Övelius - Sanna Clementsson Filbyter Bridge - Lunds BK 1138.3 54.52
9 Lars Andersson - Tommy Bergdahl Norrorts Bridge 1138.2 54.51
10 Thomas Ivarsson - Lars Ramquist Uppsalabridgen - Norrorts Bridge 1133.4 54.28
11 Johnny Östberg - Jan Selberg Gävle BK - Norrorts Bridge 1123.4 53.80
12 Peter Swensson - Peder Linder BK S:t Erik - BK Björken 1118.4 53.56
13 Louise Hallqvist - Ylva Johansson BK S:t Erik 1117.9 53.54
14 Kjell Holmgren - Leif Holmgren Bollnäs BK 1104.1 52.88
15 Torbjörn Gustavsson - Per Clarin BK S:t Erik 1102.7 52.81
16 Gudrun Strandberg - Patricia Kronbäck BK S:t Erik - Gävle BK 1089.1 52.16
17 Ola Rimstedt - Kathrine Bertheau Harplinge BK - Filbyter Bridge 1060.9 50.81
18 Peter Backlund - PO Sundelin BK S:t Erik 1059.0 50.72
19 Alexander Sandin - Bo Sundell Storsjöbygdens BK 1030.4 49.35
20 Björn Wenneberg - Göran Selldén BK ALERT - BK Everfresh 1030.4 49.35
21 Kjell Carlsson - Pernilla Andreasson Bollnäs BK 1028.3 49.25
22 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen 1025.6 49.12
23 Erik Gulliksson - Tore Stormo Gävle BK - BK S:t Erik 1022.1 48.95
24 Carina Sjöblom - Bo Sundström Sundsvallsbridgen - Sydjämten 1018.7 48.79
25 Hans Kvick - Ben Hayes Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1013.6 48.54
26 Staffan Hedman - Andreas Westman Sundsvallsbridgen - Örebridgen 1006.8 48.22
27 Joakim Möller - Mats Johansson Uppsalabridgen 992.8 47.55
28 Michael Lemborn - Ylva Strandberg Karlstads BK - BK S:t Erik 989.2 47.37
29 Tommi Ramstedt - Joachim Börgel Lindesbergs BS 979.9 46.93
30 Suzanne Lemborn - Simon Ekenberg Karlstads BK - BK S:t Erik 964.7 46.20
31 Bo Ericson - Lars Ericson Gävle BK 956.8 45.82
32 Jan Fransson - Anders Wike Gävle BK 946.0 45.30
33 Wilhelm Groth - Jan-Håkan Andersson BK Hudik 937.7 44.91
34 Peggy Nyholm - Jens Brodin Arvika BS - Gävle BK 933.8 44.72
35 Cristina Ringström - Per Gjellan Norrorts Bridge 895.2 42.87
36 Roger Ahlbom - Lars-Göran Östlund Bollnäs BK - Gävle BK 882.0 42.24
37 Johnny Karlsson - Lars Karlsson Sandvikens BK 870.3 41.68
38 Kristina Jönsson - Daniel Jönsson Gävle BK 806.2 38.61
39 Eleonore Kronbäck - Helena Wallin Sandvikens BK - Gävle BK 785.5 37.62