Kommande tävlingar
26/01 Årsmötesmiddag
02/02 Plattliret
09/02 Rekommenderad spelhelg för SM
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävleguldet
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
01/12 Malmö BK - Guldtävling
[Visa information om tävlingen] [Tillbaks till klubbsidan]
2018-11-17 - 18  Uppsala lagguld 2018 2018-11-17 - 18  Uppsala lagguld 2018

Matchresultat  Total IAF  ... i lagordning  1:1  2:1  3:1  4:1  5:1  6:1  7:1  8:1  9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1

30 lag. Antal ronder: 15.

Plac  Lag   Poäng  Namn                        Spelartrupp                                                        

   1    2  186,12  SC - San Sac                Johansson - Jönsson - Blid - Fryklund                              
   2    8  183,45  SC - ANNA                   Zack Efraimsson - Efraimsson - Ekman - Carlsson                    
   3    1  180,89  SC - Åmål Hulta             Karlsson - Olsson - Nyholm - Hedström                              
   4   18  177,17  SC - Team Westcoast         Kennethsson - Lemborn - Jansson - Hörnfeldt - Lemborn - Stormo     
   5    5  170,61  SC - ZMRZLINA               Eriksson - Pettersson - Bjäring - Sandin                           

   6   12  166,47  Jannes                      Grönkvist - Petersson - Selberg - Bodin                            
   7   25  165,92  Falcon Crest                Ivarsson - Nohrén - Alenfalk - Nordlindh                           
   8   19  163,87  Greven                      Kvick - Östberg - Gustawsson - Eriksson                            
   9   11  162,93  Valle                       Backlund - Morath - Gullberg - Swanström                           
  10   17  161,41  Topmix                      Wenneberg - Wegnelius - Selldén - Görnandt                         

  11   23  160,51  SC - Lag Älwö               Dellenmark - Rundgren - Barath - Samuelsson                        
  12    6  159,85  SC - 99:an                  Bäck - Dahlberg - Östlund Mitchell - Thalén - Björkstrand - Sörling
  13   27  157,23  BridgeBertheau              Bertheau - Bertheau - Bertheau - Bergdahl - Hult                   
  14   15  155,33  SC - Fem stoppar spöktåget  Bende - Nuoristo - Ljungblad - Jansson                             
  15   30  152,02  Gudruns Lärjungar           Gulliksson - Strandberg - Strandberg - Ramstedt - Karlsson - Sandin

  16   20  151,42  Dagens Dubbel               Ericson - Ericson - Jansson - Björklund                            
  17    3  150,19  SC - Gullvi                 Högberg - Lennartsson - Carlsson - Larsson                         
  18    7  149,02  SC - Tootsie                Jarlvik - Trendafilova - Dahlström - Clementsson                   
  19   24  143,67  Yellow G                    Ramquist - Westman - Eliasson - Elmroth                            
  20   26  139,98  Zarathustra                 Matsson - Swensson - Staffas - Matsson                             

  21   28  139,33  Harrys Boys                 Westman - Olsson - Liljekvist - Schüssler                          
  22   21  136,40  SC - Växjö                  Johansson - Björkman - Sjökvist - Ericson                          
  23    9  133,09  Skalman                     Ahlesved - Warne - Malmström - Säfsten                             
  24   14  129,80  Bullret                     Larsson - Johansson - Edlund - Börling                             
  25   10  122,58  Mango Chock                 Björin - Ringström - Gjellan - Westin                              

  26   22  122,48  UBS Doc                     Granberg - Sperber - Engholm - Karlsson - Hjelte - Enkvist         
  27   29  122,34  Knut-Axel med vänner        Nedlich - Weiler - Unge - Bech - Rodin - Abragi                    
  28   13  121,62  Värsta Stamtavlan           Sandberg - Sjöstrand - Asplund - Kjellman                          
  29    4  118,60  SC - LagOmBud               Lövling - Rångevall - Wanngård - Jonsson                           
  30   16  110,70  ABB 21                      Forsberg - Stanley - Slottsdahl - Marjoniemi                       

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  15                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   18 SC - Team Westcoast         2  SC - San Sac                18- 0            16,64  3,36
  2   1  SC - Åmål Hulta             3  SC - Gullvi                  9- 0            13,90  6,10
  3   23 SC - Lag Älwö               8  SC - ANNA                   13-15             9,01 10,99
  4   25 Falcon Crest                5  SC - ZMRZLINA               19- 7            14,92  5,08
  5   27 BridgeBertheau              11 Valle                       11-33             2,42 17,58
  6   6  SC - 99:an                  12 Jannes                       2- 4             9,01 10,99
  7   15 SC - Fem stoppar spöktåget  30 Gudruns Lärjungar           24- 0            17,99  2,01
  8   21 SC - Växjö                  19 Greven                       0-34             0,35 19,65
  9   13 Värsta Stamtavlan           20 Dagens Dubbel               19-21             9,01 10,99
 10   14 Bullret                     22 UBS Doc                     14-31             3,62 16,38
 11   28 Harrys Boys                 7  SC - Tootsie                 9- 8            10,50  9,50
 12   9  Skalman                     26 Zarathustra                 11-24             4,76 15,24
 13   16 ABB 21                      10 Mango Chock                 14-21             6,85 13,15
 14   29 Knut-Axel med vänner        24 Yellow G                    15-17             9,01 10,99
 15   4  SC - LagOmBud               17 Topmix                       1- 9             6,47 13,53

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  14                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   2  SC - San Sac                6  SC - 99:an                  17-11            12,75  7,25
  2   25 Falcon Crest                1  SC - Åmål Hulta             17-11            12,75  7,25
  3   5  SC - ZMRZLINA               11 Valle                       23-14            13,90  6,10
  4   8  SC - ANNA                   27 BridgeBertheau              12- 4            13,53  6,47
  5   30 Gudruns Lärjungar           21 SC - Växjö                  17- 0            16,38  3,62
  6   23 SC - Lag Älwö               12 Jannes                       8-29             2,65 17,35
  7   14 Bullret                     18 SC - Team Westcoast         10-29             3,11 16,89
  8   17 Topmix                      15 SC - Fem stoppar spöktåget  21- 3            16,64  3,36
  9   24 Yellow G                    20 Dagens Dubbel               22-18            11,90  8,10
 10   19 Greven                      29 Knut-Axel med vänner        19- 7            14,92  5,08
 11   7  SC - Tootsie                22 UBS Doc                     35- 4            19,22  0,78
 12   3  SC - Gullvi                 9  Skalman                     14-10            11,90  8,10
 13   10 Mango Chock                 13 Värsta Stamtavlan           14-43             1,10 18,90
 14   26 Zarathustra                 16 ABB 21                      24-14            14,25  5,75
 15   28 Harrys Boys                 4  SC - LagOmBud               13-22             6,10 13,90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  13                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   6  SC - 99:an                  1  SC - Åmål Hulta             23-18            12,33  7,67
  2   11 Valle                       2  SC - San Sac                 3-12             6,10 13,90
  3   8  SC - ANNA                   5  SC - ZMRZLINA               24- 7            16,38  3,62
  4   30 Gudruns Lärjungar           23 SC - Lag Älwö                0-30             0,94 19,06
  5   17 Topmix                      27 BridgeBertheau               6-15             6,10 13,90
  6   15 SC - Fem stoppar spöktåget  25 Falcon Crest                22-19            11,46  8,54
  7   21 SC - Växjö                  18 SC - Team Westcoast         15-38             2,21 17,79
  8   12 Jannes                      28 Harrys Boys                 14- 2            14,92  5,08
  9   20 Dagens Dubbel               7  SC - Tootsie                17-12            12,33  7,67
 10   3  SC - Gullvi                 14 Bullret                     44- 8            19,91  0,09
 11   4  SC - LagOmBud               24 Yellow G                    24-21            11,46  8,54
 12   19 Greven                      22 UBS Doc                     12- 9            11,46  8,54
 13   9  Skalman                     16 ABB 21                      33-11            17,58  2,42
 14   13 Värsta Stamtavlan           26 Zarathustra                 12-31             3,11 16,89
 15   29 Knut-Axel med vänner        10 Mango Chock                 35- 6            18,90  1,10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  12                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             11 Valle                        0-14             4,46 15,54
  2   2  SC - San Sac                23 SC - Lag Älwö                2- 1            10,50  9,50
  3   5  SC - ZMRZLINA               30 Gudruns Lärjungar           11- 1            14,25  5,75
  4   8  SC - ANNA                   21 SC - Växjö                   3-10             6,85 13,15
  5   27 BridgeBertheau              15 SC - Fem stoppar spöktåget  13- 1            14,92  5,08
  6   28 Harrys Boys                 25 Falcon Crest                 0-17             3,62 16,38
  7   24 Yellow G                    17 Topmix                       1-10             6,10 13,90
  8   6  SC - 99:an                  3  SC - Gullvi                 26-13            15,24  4,76
  9   10 Mango Chock                 19 Greven                       0- 8             6,47 13,53
 10   12 Jannes                      20 Dagens Dubbel                3- 5             9,01 10,99
 11   9  Skalman                     14 Bullret                      0-18             3,36 16,64
 12   7  SC - Tootsie                18 SC - Team Westcoast          1-16             4,17 15,83
 13   22 UBS Doc                     29 Knut-Axel med vänner         2-12             5,75 14,25
 14   16 ABB 21                      13 Värsta Stamtavlan           13-10            11,46  8,54
 15   26 Zarathustra                 4  SC - LagOmBud               11-20             6,10 13,90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  11                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   27 BridgeBertheau              2  SC - San Sac                 1- 6             7,67 12,33
  2   23 SC - Lag Älwö               1  SC - Åmål Hulta              6- 9             8,54 11,46
  3   30 Gudruns Lärjungar           8  SC - ANNA                    1-17             3,89 16,11
  4   5  SC - ZMRZLINA               14 Bullret                      2- 5             8,54 11,46
  5   15 SC - Fem stoppar spöktåget  28 Harrys Boys                  4-13             6,10 13,90
  6   21 SC - Växjö                  6  SC - 99:an                   4-18             4,46 15,54
  7   20 Dagens Dubbel               3  SC - Gullvi                  4- 0            11,90  8,10
  8   19 Greven                      12 Jannes                       0-14             4,46 15,54
  9   25 Falcon Crest                17 Topmix                       3- 3            10,00 10,00
 10   18 SC - Team Westcoast         9  Skalman                     18- 2            16,11  3,89
 11   11 Valle                       24 Yellow G                     9- 0            13,90  6,10
 12   7  SC - Tootsie                10 Mango Chock                 24- 0            17,99  2,01
 13   4  SC - LagOmBud               16 ABB 21                       6- 4            10,99  9,01
 14   13 Värsta Stamtavlan           22 UBS Doc                      9-11             9,01 10,99
 15   29 Knut-Axel med vänner        26 Zarathustra                 11-20             6,10 13,90

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  10                                                                                       
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   2  SC - San Sac                30 Gudruns Lärjungar           13-12            10,50  9,50
  2   1  SC - Åmål Hulta             28 Harrys Boys                 12- 0            14,92  5,08
  3   27 BridgeBertheau              21 SC - Växjö                  10-15             7,67 12,33
  4   8  SC - ANNA                   15 SC - Fem stoppar spöktåget  13-10            11,46  8,54
  5   20 Dagens Dubbel               5  SC - ZMRZLINA                2-16             4,46 15,54
  6   17 Topmix                      6  SC - 99:an                  13- 6            13,15  6,85
  7   24 Yellow G                    18 SC - Team Westcoast         15- 5            14,25  5,75
  8   19 Greven                      23 SC - Lag Älwö                5-11             7,25 12,75
  9   10 Mango Chock                 14 Bullret                     29- 0            18,90  1,10
 10   12 Jannes                      25 Falcon Crest                 3-10             6,85 13,15
 11   3  SC - Gullvi                 7  SC - Tootsie                11-18             6,85 13,15
 12   16 ABB 21                      11 Valle                        0-16             3,89 16,11
 13   9  Skalman                     4  SC - LagOmBud               14- 7            13,15  6,85
 14   29 Knut-Axel med vänner        13 Värsta Stamtavlan           15-15            10,00 10,00
 15   26 Zarathustra                 22 UBS Doc                     16-23             6,85 13,15

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  9                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   21 SC - Växjö                  2  SC - San Sac                 6-19             4,76 15,24
  2   1  SC - Åmål Hulta             27 BridgeBertheau              12- 1            14,59  5,41
  3   15 SC - Fem stoppar spöktåget  5  SC - ZMRZLINA                3-28             1,81 18,19
  4   30 Gudruns Lärjungar           20 Dagens Dubbel               19-12            13,15  6,85
  5   28 Harrys Boys                 8  SC - ANNA                    6-20             4,46 15,54
  6   17 Topmix                      3  SC - Gullvi                  0-23             2,21 17,79
  7   10 Mango Chock                 23 SC - Lag Älwö                3-33             0,94 19,06
  8   12 Jannes                      18 SC - Team Westcoast         23-13            14,25  5,75
  9   25 Falcon Crest                16 ABB 21                      28-18            14,25  5,75
 10   14 Bullret                     7  SC - Tootsie                20- 7            15,24  4,76
 11   19 Greven                      24 Yellow G                    18-10            13,53  6,47
 12   6  SC - 99:an                  26 Zarathustra                 20-11            13,90  6,10
 13   13 Värsta Stamtavlan           9  Skalman                      0-11             5,41 14,59
 14   22 UBS Doc                     4  SC - LagOmBud               12- 7            12,33  7,67
 15   11 Valle                       29 Knut-Axel med vänner        27- 5            17,58  2,42

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  8                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP     +/-        Poäng   
  1   20 Dagens Dubbel               1  SC - Åmål Hulta             13-24             5,41 14,59
  2   2  SC - San Sac                15 SC - Fem stoppar spöktåget  14-16             9,01 10,99
  3   5  SC - ZMRZLINA               27 BridgeBertheau               7-24             3,62 16,38
  4   28 Harrys Boys                 21 SC - Växjö                  23-21            10,99  9,01
  5   30 Gudruns Lärjungar           10 Mango Chock                 24-10            15,54  4,46
  6   3  SC - Gullvi                 8  SC - ANNA                    2-13             5,41 14,59
  7   17 Topmix                      12 Jannes                      23-22            10,50  9,50
  8   23 SC - Lag Älwö               14 Bullret                     11-17             7,25 12,75
  9   18 SC - Team Westcoast         25 Falcon Crest                23-18            12,33  7,67
 10   24 Yellow G                    26 Zarathustra                 28- 1            18,56  1,44
 11   7  SC - Tootsie                9  Skalman                     11- 9            10,99  9,01
 12   16 ABB 21                      19 Greven                       0-30             0,94 19,06
 13   6  SC - 99:an                  22 UBS Doc                     37- 0            20,00  0,00
 14   4  SC - LagOmBud               29 Knut-Axel med vänner         0- 0   -2--2     8,00  8,00
 15   11 Valle                       13 Värsta Stamtavlan           47-12            19,78  0,22

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  7                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   8  SC - ANNA                   1  SC - Åmål Hulta             12- 4            13,53  6,47
  2   21 SC - Växjö                  15 SC - Fem stoppar spöktåget  18-12            12,75  7,25
  3   2  SC - San Sac                5  SC - ZMRZLINA               34-21            15,24  4,76
  4   10 Mango Chock                 17 Topmix                       9-11             9,01 10,99
  5   27 BridgeBertheau              12 Jannes                       9- 4            12,33  7,67
  6   20 Dagens Dubbel               28 Harrys Boys                 16-18             9,01 10,99
  7   30 Gudruns Lärjungar           3  SC - Gullvi                 30-10            17,12  2,88
  8   25 Falcon Crest                14 Bullret                     13-10            11,46  8,54
  9   26 Zarathustra                 7  SC - Tootsie                18-21             8,54 11,46
 10   9  Skalman                     6  SC - 99:an                   8-11             8,54 11,46
 11   18 SC - Team Westcoast         23 SC - Lag Älwö               13-13            10,00 10,00
 12   16 ABB 21                      29 Knut-Axel med vänner        15- 3            14,92  5,08
 13   24 Yellow G                    13 Värsta Stamtavlan            6-17             5,41 14,59
 14   22 UBS Doc                     11 Valle                       19-30             5,41 14,59
 15   4  SC - LagOmBud               19 Greven                      21-22             9,50 10,50

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  6                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             21 SC - Växjö                   9- 2            13,15  6,85
  2   5  SC - ZMRZLINA               17 Topmix                      25- 0            18,19  1,81
  3   2  SC - San Sac                8  SC - ANNA                   28- 0            18,73  1,27
  4   15 SC - Fem stoppar spöktåget  12 Jannes                      16- 1            15,83  4,17
  5   27 BridgeBertheau              25 Falcon Crest                 7- 1            12,75  7,25
  6   20 Dagens Dubbel               26 Zarathustra                 25- 8            16,38  3,62
  7   10 Mango Chock                 3  SC - Gullvi                  0- 7             6,85 13,15
  8   14 Bullret                     28 Harrys Boys                  1- 4             8,54 11,46
  9   13 Värsta Stamtavlan           30 Gudruns Lärjungar            7-18             5,41 14,59
 10   23 SC - Lag Älwö               29 Knut-Axel med vänner        32-11            17,35  2,65
 11   24 Yellow G                    7  SC - Tootsie                32-13            16,89  3,11
 12   22 UBS Doc                     16 ABB 21                      14-12            10,99  9,01
 13   6  SC - 99:an                  19 Greven                       2-25             2,21 17,79
 14   11 Valle                       9  Skalman                     18- 1            16,38  3,62
 15   18 SC - Team Westcoast         4  SC - LagOmBud               30- 5            18,19  1,81

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  5                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   12 Jannes                      1  SC - Åmål Hulta              1- 8             6,85 13,15
  2   5  SC - ZMRZLINA               21 SC - Växjö                   5- 6             9,50 10,50
  3   8  SC - ANNA                   17 Topmix                       7- 6            10,50  9,50
  4   3  SC - Gullvi                 23 SC - Lag Älwö                7- 6            10,50  9,50
  5   22 UBS Doc                     2  SC - San Sac                 1-12             5,41 14,59
  6   26 Zarathustra                 15 SC - Fem stoppar spöktåget   0-20             2,88 17,12
  7   14 Bullret                     27 BridgeBertheau               1- 2             9,50 10,50
  8   29 Knut-Axel med vänner        7  SC - Tootsie                 5-17             5,08 14,92
  9   9  Skalman                     19 Greven                      28- 0            18,73  1,27
 10   6  SC - 99:an                  25 Falcon Crest                31-19            14,92  5,08
 11   16 ABB 21                      20 Dagens Dubbel               10-14             8,10 11,90
 12   30 Gudruns Lärjungar           24 Yellow G                    28- 8            17,12  2,88
 13   10 Mango Chock                 4  SC - LagOmBud               35-18            16,38  3,62
 14   18 SC - Team Westcoast         11 Valle                       40- 0            20,00  0,00
 15   28 Harrys Boys                 13 Värsta Stamtavlan           60- 3            20,00  0,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  4                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   12 Jannes                      21 SC - Växjö                   3-14             5,41 14,59
  2   1  SC - Åmål Hulta             5  SC - ZMRZLINA               24-21            11,46  8,54
  3   19 Greven                      15 SC - Fem stoppar spöktåget   0-20             2,88 17,12
  4   8  SC - ANNA                   29 Knut-Axel med vänner        17- 8            13,90  6,10
  5   17 Topmix                      23 SC - Lag Älwö               38-11            18,56  1,44
  6   26 Zarathustra                 3  SC - Gullvi                 17-14            11,46  8,54
  7   2  SC - San Sac                7  SC - Tootsie                23- 4            16,89  3,11
  8   25 Falcon Crest                9  Skalman                     30- 0            19,06  0,94
  9   16 ABB 21                      24 Yellow G                    11-17             7,25 12,75
 10   22 UBS Doc                     10 Mango Chock                  0-39             0,00 20,00
 11   6  SC - 99:an                  27 BridgeBertheau               9-23             4,46 15,54
 12   28 Harrys Boys                 11 Valle                       22- 1            17,35  2,65
 13   14 Bullret                     30 Gudruns Lärjungar            5-12             6,85 13,15
 14   18 SC - Team Westcoast         20 Dagens Dubbel                2-33             0,78 19,22
 15   4  SC - LagOmBud               13 Värsta Stamtavlan            5-24             3,11 16,89

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  3                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP     +/-        Poäng   
  1   12 Jannes                      3  SC - Gullvi                  3- 8             7,67 12,33
  2   15 SC - Fem stoppar spöktåget  1  SC - Åmål Hulta             16-32             3,89 16,11
  3   21 SC - Växjö                  17 Topmix                       6- 8             9,01 10,99
  4   23 SC - Lag Älwö               9  Skalman                     16-11            12,33  7,67
  5   8  SC - ANNA                   25 Falcon Crest                15- 4            14,59  5,41
  6   14 Bullret                     19 Greven                      25- 2            17,79  2,21
  7   28 Harrys Boys                 5  SC - ZMRZLINA                5-21             3,89 16,11
  8   29 Knut-Axel med vänner        27 BridgeBertheau               3-15             5,08 14,92
  9   30 Gudruns Lärjungar           6  SC - 99:an                  24-24            10,00 10,00
 10   7  SC - Tootsie                13 Värsta Stamtavlan           14-18             8,10 11,90
 11   20 Dagens Dubbel               10 Mango Chock                 24-15    0--1    13,90  5,10
 12   26 Zarathustra                 18 SC - Team Westcoast          3- 0            11,46  8,54
 13   24 Yellow G                    22 UBS Doc                      4-18             4,46 15,54
 14   2  SC - San Sac                16 ABB 21                       9- 3            12,75  7,25
 15   4  SC - LagOmBud               11 Valle                       24- 0            17,99  2,01

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  2                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             30 Gudruns Lärjungar           20- 0            17,12  2,88
  2   3  SC - Gullvi                 2  SC - San Sac                 3-15             5,08 14,92
  3   5  SC - ZMRZLINA               4  SC - LagOmBud               35- 0            19,78  0,22
  4   7  SC - Tootsie                6  SC - 99:an                  11- 6            12,33  7,67
  5   9  Skalman                     8  SC - ANNA                   14-20             7,25 12,75
  6   11 Valle                       10 Mango Chock                  9- 7            10,99  9,01
  7   13 Värsta Stamtavlan           12 Jannes                       0-36             0,09 19,91
  8   15 SC - Fem stoppar spöktåget  14 Bullret                     33-14            16,89  3,11
  9   17 Topmix                      16 ABB 21                       0- 0            10,00 10,00
 10   19 Greven                      18 SC - Team Westcoast         13- 4            13,90  6,10
 11   21 SC - Växjö                  20 Dagens Dubbel               27- 0            18,56  1,44
 12   23 SC - Lag Älwö               22 UBS Doc                     18-21             8,54 11,46
 13   25 Falcon Crest                24 Yellow G                    17-21             8,10 11,90
 14   27 BridgeBertheau              26 Zarathustra                  8-15             6,85 13,15
 15   29 Knut-Axel med vänner        28 Harrys Boys                 18- 7            14,59  5,41

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  1                                                                                        
Bord  Lag                                                            IMP                Poäng   
  1   1  SC - Åmål Hulta             2  SC - San Sac                13- 2            14,59  5,41
  2   3  SC - Gullvi                 4  SC - LagOmBud               21- 2            16,89  3,11
  3   5  SC - ZMRZLINA               6  SC - 99:an                   4- 2            10,99  9,01
  4   7  SC - Tootsie                8  SC - ANNA                    7-10             8,54 11,46
  5   9  Skalman                     10 Mango Chock                 14-10            11,90  8,10
  6   11 Valle                       12 Jannes                       2-19             3,62 16,38
  7   13 Värsta Stamtavlan           14 Bullret                      2- 5             8,54 11,46
  8   15 SC - Fem stoppar spöktåget  16 ABB 21                      14-10            11,90  8,10
  9   17 Topmix                      18 SC - Team Westcoast          8- 0            13,53  6,47
 10   19 Greven                      20 Dagens Dubbel               14-11            11,46  8,54
 11   21 SC - Växjö                  22 UBS Doc                     10- 0            14,25  5,75
 12   23 SC - Lag Älwö               24 Yellow G                     8- 0            13,53  6,47
 13   25 Falcon Crest                26 Zarathustra                  8- 4            11,90  8,10
 14   27 BridgeBertheau              28 Harrys Boys                 13-14             9,50 10,50
 15   29 Knut-Axel med vänner        30 Gudruns Lärjungar            6- 6            10,00 10,00


Matchresultat  Total IAF  ... i lagordning  1:1  2:1  3:1  4:1  5:1  6:1  7:1  8:1  9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1