Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
Svenska Bridgeförbundet » Guldgruvan - Final H 2018-08-05 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Guldgruvan - Final H 2018-08-05

Partävling, 15 bord, 30 par. Antal brickor: 38. Medel: 531.9.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Hans Eriksson - India Leeming Partille/Mölnlycke BK - Frölunda BS 637.1 59.88
2 Birgitta Jernbom-Lundberg - Ove Lundberg BK Björken 620.6 58.32
3 Mikael Rydstedt - Lars Lundgren Arboga BK 595.4 55.96
4 Lennart Karlsson - Sixten Ek Filbyter Bridge - Skövde BA 594.4 55.87
5 Lars Hermansson - Bo Gisslander Bredaryds BK 592.7 55.71
6 Evert Bengtsson - Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK 587.9 55.26
7 Gudrun Strandberg - Tommi Ramstedt BK S:t Erik - Lindesbergs BS 583.6 54.85
8 Kent Hidsjö - Göte Olauson Kisa BS 582.8 54.77
9 Gerdmarie Zäll - Inger Aronsson Örebridgen 582.8 54.77
10 Håkan Florestedt - Martin Florestedt BK S:t Erik 580.4 54.55
11 Karl-Erik Nilsson - Annelie Backman Örebridgen 560.2 52.65
12 Peter Flodqvist - Caroline Tesch BK S:t Erik 559.7 52.60
13 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 559.3 52.56
14 Arttu Keisala - Hermanni Huhtamäki Finland 558.9 52.53
15 Irene Håberger - Åsa Lindberg Nora BK 552.1 51.89
16 Magnus Persson - Runa Persson Arboga BK 550.3 51.72
17 Lars-Erik Moberg - Andrzej Luczynski Vänersborgs BS 535.4 50.32
18 Eva Wiklander - Eva Benckert BK S:t Erik - Sthlms-Polisens BS 531.9 49.99
19 Susanne Olausson - Micael Olausson Mariehamns BK 525.6 49.40
20 Rose-Marie Crossner - Christina Oldin Örebridgen - Axbergs BK 517.2 48.61
21 Avinash Joshi - Mandakini Joshi USA 507.7 47.72
22 Aapo Nieminen - Aarne Koivu Finland 492.7 46.31
23 Paul Grengel - Inger Gerle BK S:t Erik 489.4 45.99
24 Bo Åberg - Barbro Åberg Hedemora BS 484.1 45.50
25 Marianne Fagerby - Tony Elmroth Alingsås BS - BK Lyx 478.6 44.98
26 Oscar Hult - Matti Lepistö Partille/Mölnlycke BK - Frölunda BS 471.4 44.31
27 Alf Kågström - Isabelle Kågström Sandvikens BK 461.3 43.35
28 Christian Bergek - Anna Bergek BK Lyx 422.8 39.74
29 Gun Gyldén - Sven-Olof Eriksson Arboga BK - Köpings BS 371.6 34.93
30 Thomas Danielsson - Lisbeth Danielsson Falköpings BS 369.3 34.71