Kommande tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
13/10 Allsvenskan div 2
13/10 Allsvenskan, div 2, rond 4-7
Rapporterade tävlingar
22/09 Allsvenskan, div 3 match 4:2
22/09 Allsvenskan, div 3 match 4:1
15/09 BK Albrekts - Guldtävling
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1 2018-06-25 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1 2018-06-25

Partävling, 44 bord, 87 par, 1 blindpar. Antal brickor: 30. Medel: 1289.9.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Tommi Ramstedt - Mikael Parkeman Lindesbergs BS - Örebridgen 1661.2 64.39
2 Michael Lemborn - Mats Nilsland Karlstads BK - Överums BK 1598.0 61.94
3 Hans Sunesson - Greger Alfonsson Emmaboda BK - Bridgekamraterna Nybro 1597.2 61.91
4 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 1595.2 61.83
5 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 1585.6 61.46
6 Thomas Karlsson - Alexander Sandin Storsjöbygdens BK 1581.4 61.29
7 Nils Åhlén - Eva Gunnarsson BK Björken - Arvika BS 1575.8 61.08
8 Björn Ohlsson - Ingemar Andersson Sölvesborgs BK 1569.1 60.82
9 May Moore - Björn Wenander Onsdagsklubben 1562.5 60.56
10 Per-Inge Helmertz - Daniel Gustafsson Motala Bridgeallians - Lunds BK 1552.3 60.17
11 Johan Säfsten - Lars Nilsson Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1493.4 57.88
12 David Bryder - Ric Sällsten LUCK - BK S:t Erik 1477.0 57.25
13 Mikael Lindberg - Rolf Forsberg Sala BS - ABB BK 1470.4 56.99
14 Linus Dahlström - Simon Ekenberg Lunds BK - Uppsalabridgen 1467.3 56.87
15 Mona Bergström - Birgitta Nilsson Norrorts Bridge - BK S:t Erik 1447.8 56.12
16 Anders Hellström - Caroline Tesch BK S:t Erik 1437.3 55.71
17 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS 1432.0 55.50
18 Oscar Hult - Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK 1428.9 55.39
19 Lars Kennethsson - Suzanne Lemborn BK Lyx - Karlstads BK 1427.0 55.31
20 Mile Calic - Ulla Liedholm Partille/Mölnlycke BK 1425.8 55.26
21 Mats Berggren - Ola Stavås LUCK - BK S:t Erik 1425.7 55.26
22 Lars Stenlund - Lennart Pettersson BK Lavec - BK Axet 1424.8 55.22
23 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström BK S:t Erik 1423.8 55.19
24 Jaenita Johansson - Sune Hallgren Borås BA - Visby BS 1420.2 55.05
25 Sven-Erik Hallkvist - Carina Hallkvist Sydjämten 1411.5 54.71
26 Erik Hansson - Anders Hansson BK S:t Erik - Gamleby BK 1394.1 54.04
27 Thomas Groth - Anne-Marie Höglund BK Hudik 1392.7 53.98
28 Pia Olofsson - Peter Rundquist Ryds BK 1390.0 53.88
29 Flemming Rasmussen - Klas Bellander Pri-Bri 1936 - Malmö BK 1387.5 53.78
29 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik 1387.5 53.78
31 Ronny Schalin - Lena Schalin Bridgeklubben Karlskrona 1386.1 53.73
32 Tomas Ekholm - Andreas Enblom BK S:t Erik 1384.2 53.65
33 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 1381.3 53.54
34 Jan-Åke Ohlsson - Micahel Soetmann Ystads BS - Danmark 1379.0 53.45
35 Bo Sundström - Carina Sjöblom Sydjämten - Sundsvallsbridgen 1377.9 53.41
36 Ola Rimstedt - Peter Flodqvist Harplinge BK - BK S:t Erik 1376.8 53.36
37 Rolf Staflund - Lars Olsson Väsbybridgen - Uppsalabridgen 1354.7 52.51
38 Annika Brisvall - Lars Engebeck Kalmarsunds BK 1326.1 51.40
39 Bengt Thuresson - Göte Nissinen Vissefjärda BK - Bridgekamraterna Nybro 1318.4 51.10
40 Anette Svenningsson - Kent Fritsson BK Opalen - Emmaboda BK 1314.3 50.94
41 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 1312.8 50.88
42 Arne Karlsson - Krister Sjöström Sävsjö BK - Eksjö BK 1307.6 50.68
43 Thorbjörn Haraldsson - Annika Nivestam Lunds BK 1305.1 50.58
44 Ingemar Assarsjö - Tommy Gunnarsson BK Lyx - BK Falkenberg 1302.0 50.47
45 Alf Putzen - Jan Wass BK Opalen 1285.2 49.81
46 Pierre Carbonnier - Gabor Barath LUCK - Växjöbridgen 1280.5 49.63
47 Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Lunds BK 1267.8 49.14
48 Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Västra Bjäre BK - Malmö BK 1265.7 49.06
49 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK 1260.7 48.86
50 Eva Wiklander - Ingrid Linnarsson BK S:t Erik 1259.4 48.81
51 Alf Roos - Christer Andersson Värnamo BK - Ystads BS 1257.5 48.74
52 Ingegerd Lundgren - Ulla Ridderstad Sävsjö BK - BK Opalen 1246.3 48.30
53 Anders Björkman - Mikael Rimstedt BK S:t Erik - Harplinge BK 1245.3 48.27
54 Eva Andersson - Birgitta Samuelsson Arboga BK - Köpings BS 1236.0 47.91
55 Jos Winkelman - Wiveca Jongeneel Netherland 1233.5 47.81
56 Roger Rundkvist - Peter Håkansson Ryds BK 1215.0 47.09
57 Anders Dahl - Göran Emvall Växjöbridgen 1208.1 46.82
58 Bengt Bengtsson - Kjell-Åke Jacobsson Växjöbridgen 1201.8 46.58
59 Lars Manneteg - Carmen Tuason Gävle BK - BK S:t Erik 1200.9 46.55
60 Lisbeth Quisth - Christina Bjerklin BK Opalen 1199.7 46.50
61 Irene Rune - Sigbrit Norenvik BK Två Ess 1194.6 46.30
62 Emma Sundström - Sofia Sundström Sundsvallsbridgen 1194.4 46.29
63 Gunilla Wallin - Åke Kajrup BK Bridgehuset - Pri-Bri 1936 1194.1 46.28
64 Lars Moquist - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro 1189.7 46.11
65 Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 1185.4 45.95
66 Sissi Kristoffersson - Siv Lindström Bridgeklubben Karlskrona 1180.8 45.77
67 Eva Nilsson - Kjell-Åke Nilsson BK Bridgehuset 1177.7 45.65
68 Klaus Wilde - Karin Wilde Oskarshamns BK 1176.2 45.59
69 Lennart Karlberg - Ami Emilsson Mälarö BS 1175.4 45.56
70 Åke Enander - Ulla Enander BK Albrekts 1169.7 45.34
71 Adam Stokka - Ola Weinberg BK S:t Erik 1159.0 44.92
72 Jan Fondelius - Mari-Ann Stenberg BK Opalen 1133.7 43.94
73 Lars Becklén - Hanna Lewandowski Malmö BK - Malmö Dam BK 1123.5 43.55
74 Glenn Nilsson - Roger Elf Växjöbridgen 1108.6 42.97
75 Katarina Freitag - Johan Hermansson Bridgekamraterna Nybro - Emmaboda BK 1097.9 42.55
76 Ulla Karlsson - Svante Östergren BK Fyra Klöver Borgholm - Kalmarsunds BK 1075.4 41.68
77 Monica Johanson - Ulla-Britt Johansson BK Opalen - Ödeshögs BK 1043.0 40.43
78 Tony Lindblom - Dag Johansson Kisa BS 1022.1 39.62
79 Brittmarie Frölén - Ylva Johansson Enköpings BS 1019.6 39.52
80 Paul Lindgren - Hans Lindgren Kalmarsunds BK - Kullabygdens BK 992.0 38.45
81 Gun Bellander - Wiola Rasmussen BK Bridgehuset - Pri-Bri 1936 971.0 37.64
82 Tony Eriksson - Hans Jidestig Örebridgen 963.3 37.34
83 Håkan Myrhagen - Ritva Myrhagen BK Sekvens, S-torp 946.5 36.68
84 Loucie Lindborg-Månsson - Berit Gyllenswärd Växjöbridgen 935.7 36.27
85 Anne Kleredal Olsson - Solveig Åström Sigtuna BS - Väsbybridgen 933.4 36.18
86 Hans Hultqvist - Maud Wedin BK S:t Erik 902.5 34.98
87 Denny Andréasson - Ragnar Andersson Kronhusklubben 825.1 31.98