Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Fredagstävling 2008-05-30 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagstävling 2008-05-30

Partävling, 13 bord, 25 par, 1 blindpar. Antal brickor: 21. Medel: 231.6.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Lars-Ove Karlsson - Lars Thånell BK S:t Erik - Stjärnskottens BK 346.5 75.00
2 Lars Gustafsson - Waldo Whiteman BK Tre Sang, Farsta - Lidingö BK 316.0 68.40
3 Henry Tenglin - Majnie Willners BK S:t Erik 307.0 66.45
4 Peter Flodqvist - Bjarne Stub-Hansen BK S:t Erik 296.3 64.14
5 Jan Heuman - Per Jermsten BK S:t Erik 285.0 61.69
6 Kjell Pettersson - Gunnar Lindstedt BK S:t Erik 277.7 60.10
7 Monica Grangien - Barbro Henrikson BK Två Ess - BK S:t Erik 265.0 57.36
8 Peter Kjellman - Cecilia von Bahr BK S:t Erik 262.0 56.71
9 Marianne Karta - Ulla Lindström BK S:t Erik 257.8 55.81
10 Hans Nerell - Lars Almberg Västra Bjäre BK - BK S:t Erik 252.0 54.55
11 Åke Falkunge - Tomoko Hansen BK S:t Erik - Danderyds BS 241.0 52.16
12 Sassa Sandberg - Mona Hellingh BK S:t Erik 237.0 51.30
13 Margareta Ardelius - Eva Benckert Sthlms-Polisens BS - Ej medlem 231.0 50.00
14 Sven-Erik Malmberg - Inger Fransson BK S:t Erik 218.0 47.19
15 Matts Håstad - Jan Larsson Danderyds BS - BK S:t Erik 217.0 46.97
16 Kerstin Lindén - Bertil E Olsson BK S:t Erik 211.0 45.67
17 Bengt Bengtsson - Anne-marie Tibbelin BK S:t Erik 207.0 44.81
18 Hellevi Lyselius - Britta Hagström BK S:t Erik 199.5 43.18
19 Marianne Lönnborg - Elisabeth Bellman BK S:t Erik 199.0 43.07
20 Bill Nylind - Lennart Herminge BK S:t Erik 194.0 41.99
21 Marie Barrymore - Marita Claussen BK S:t Erik 177.0 38.31
22 Karin Frick - Rolf Westlund Frölunda BS - Vänersborgs BS 176.0 38.10
23 Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn BK S:t Erik 147.0 31.82
24 Nils Ahlén - Rune Strand Strängnäs BK Gripen - BK S:t Erik 136.0 29.44
25 Margaretha Josefsson - Anita Lange BK S:t Erik 135.3 29.29