Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
Laholms BK » Laholmsguldet 2018-04-28 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Laholms BK

Laholmsguldet 2018-04-28

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 62. Medel: 1054.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Westerlund - Göran Selldén BK Everfresh 1186 56.26
2 Lars Wallmark - Leif Lysebring BK Opalen 1177 55.83
3 Stefan Josefsson - Michael Lemborn Sävsjö BK - Karlstads BK 1158 54.93
4 Johan Göransson - Robert Frank BK Opalen 1157 54.89
5 Morgan Svensson - Christer Glimsjö Hovmantorps BK 1133 53.75
6 Kim Lichtenstein - Göran Lindberg BK S:t Erik 1122 53.23
7 Suzanne Lemborn - Jörgen Neldemo Karlstads BK - BK Albrekts 1112 52.75
8 Magnus Eriksson - Johan Nilsson Harplinge BK - BK S:t Erik 1107 52.51
9 Vera Gemrud - Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad 1099 52.13
10 Jan Nilsson - Lars Kennethsson BK Falkenberg - BK Lyx 1096 51.99
11 Sofia Karlsson - Håkan Karlsson BK Zonen 1088 51.61
12 Kjell Glans - Eva Glans Tjörns BK - Orust BK 1083 51.38
13 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK 1082 51.33
13 Niklas Andrén - Martin Gårdrup Lunds BK - Malmö BK 1082 51.33
15 Ingemar Henrysson - Nils-Erik Ekholm Munka Ljungby BS 1081 51.28
16 Rune Fälth - Erik Tornvall Västra Bjäre BK 1073 50.90
17 Johan Isaksson - Johan Arvidsson Hovmantorps BK 1070 50.76
18 Per-Arne Karlsson - Anna Roos Karlstads BK 1066 50.57
19 Pierre Carbonnier - Peter Olofsson LUCK - Sölvesborgs BK 1058 50.19
20 Sven-Anders Eskilsson - Jörgen Wallmon Värnamo BK - BK Opalen 1050 49.81
20 Eddie Andréasson - Viktor Andréasson Älmhults BK - Hässleholms BK 1050 49.81
22 Sören Westling - Martin Lundberg BK Albrekts 1042 49.43
23 Ola Svensson - Tor-Björn Bohman Munka Ljungby BS - Ängelholms BS 1039 49.29
23 Eva Lena Glimne - Maud Brink Laholms BK 1039 49.29
25 Hans Bengtsson - Roger Rundkvist Ryds BK 1018 48.29
25 Per Andersson - Per Jansson BK Albrekts - BK Lyx 1018 48.29
27 David Bryder - Björn Sörling LUCK - Skara BS 1015 48.15
28 Ulf Backman - Tommy Johansson BK Opalen - Laholms BK 1007 47.77
29 Börje Brag - Eva Zarins Partille/Mölnlycke BK - BK S:t Erik 985 46.73
30 Pia Olofsson - Agneta Svahn Ryds BK - Växjöbridgen 975 46.25
31 Olafur Valgeirsson - Ragna Olafsdottir Ätrans BK 969 45.97
32 Peter Rundquist - Karl-Erik Johansson Ryds BK 963 45.68
33 Göran Adde - Bobbo Jovic BK Falkenberg - BK Albrekts 960 45.54
34 Tatyana Trendafilova - Eva-Liss Göthe Malmö BK - LUCK 956 45.35
35 Anders Norin - Peter Krug Harplinge BK 944 44.78
36 Andreas Johansson - Michal Wachalski Munka Ljungby BS - Klippans BK 884 41.94