Kommande tävlingar
26/05 JSM Lag, direktfinal Norrköpin
01/06 Vårfesten 2018
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK S:t Erik » Guld-IAF 2018-05-19 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Guld-IAF 2018-05-19

IMP över fältet, 20 bord, 39 par, 1 blindpar. Antal brickor: 57.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Henrik Wegnelius - Tommy Bergdahl BK ALERT - Uppsalabridgen 1748.0
2 Peter Bertheau - Markus Bertheau BK Björken - BK S:t Erik 1567.5
3 Anders Morath - PG Eliasson BK S:t Erik - Norrorts Bridge 1168.0
4 Mikael Rimstedt - Johan Upmark Harplinge BK - BK Lavec 1041.0
5 Torsten Svenonius - Lars Carnestedt Norrorts Bridge - BK S:t Erik 870.0
6 Stefan Olausson - Lennart Kjellman BK S:t Erik 821.2
7 Mart Altmäe - Jan Andersson BK S:t Erik 809.6
8 Pär Ol-Mårs - Patric Holmberg BK S:t Erik 802.0
9 Olle Wademark - Ola Rimstedt Norrorts Bridge - Harplinge BK 798.0
10 UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg BK S:t Erik 695.0
11 Tommi Ramstedt - Joachim Börgel Lindesbergs BS 572.1
12 Sture Rundgren - Cristina Ringström Växjöbridgen - Norrorts Bridge 427.5
13 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik 366.3
14 Bengt-Erik Efraimsson - Mats Axdorph BK S:t Erik 320.0
15 Johnny Östberg - Hans Kvick Gävle BK - Uppsalabridgen 230.1
16 Jonas Petersson - Jan Selberg Uppsalabridgen - Norrorts Bridge 226.0
17 Castor Mann - Simon Hult BK S:t Erik 220.6
18 Mats Felldin - Michael Schlumpf BK S:t Erik 188.9
19 Håkan Lindblom - Magnus Ekman BK S:t Erik 146.7
20 Stefan Andersson - Christer Stenberg ABB BK 99.2
21 Mikael Lindblom - Per-Arne Karlsson BK S:t Erik - Karlstads BK 44.0
22 Bo Ericson - Lars Ericson Gävle BK 43.3
23 Eva Gunnarsson - Gudrun Strandberg BK Falkenberg - BK S:t Erik 2.0
24 Erik Gulliksson - Magnus Hultman Gävle BK - Lindesbergs BS -14.0
25 Krister Ahlesved - Niklas Warne Uppsalabridgen -242.8
26 Thomas Groth - Wilhelm Groth BK Hudik -280.8
27 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik -429.0
28 Christer Eriksson - Mårten Gustawsson Uppsalabridgen - BK S:t Erik -478.2
29 Thomas Kvist - Per Söderberg Norrorts Bridge -660.8
30 Peggy Nyholm - Tore Stormo Arvika BS - BK S:t Erik -697.0
31 Lennart Eriksson - Andreas Abragi BK S:t Erik -750.0
32 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS -831.0
33 Anna Roos - Mari Lindblom Karlstads BK - BK S:t Erik -851.0
34 Joakim Ericson - Magnus Grönberg Skutskärs BK -875.1
35 Göran Anér - Tommy Hagström Uppsalabridgen -939.0
36 Carmen Tuason - Lars Manneteg BK S:t Erik - Gävle BK -1014.0
37 Magnus Arve - Anders Björkman BK S:t Erik -1359.0
38 Hans Vestergren - Peter Törnblom BK S:t Erik -1644.0
39 Lars Marcusson - Kerstin Marcusson Örebridgen -2044.0