Kommande tävlingar
28/04 Laholmsguldet
04/05 Rekryteringsträff
10/05 SM lag, Final
Rapporterade tävlingar
03/03 Veteran-OBS
09/02 OBS-tävling för Öppna landslag
03/02 Plattliret
BK S:t Erik » Plattliret 2018-02-03 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Plattliret 2018-02-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 57. Medel: 1424.8.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Johan Upmark - Geir Helgemo BK Lavec 1777.6 62.37
2 Fredrik Wahlberg - Markus Bertheau BK S:t Erik 1672.9 58.70
3 Mikael Rimstedt - Tobias Törnqvist Harplinge BK - BK Everfresh 1662.2 58.32
4 Peter Bertheau - Frederic Wrang BK Björken - BK S:t Erik 1636.7 57.43
5 Anders Morath - PG Eliasson BK S:t Erik - Norrorts Bridge 1631.7 57.25
6 Olle Wademark - Jan Selberg Norrorts Bridge 1620.7 56.87
7 Ola Rimstedt - Tommy Bergdahl Harplinge BK - Uppsalabridgen 1617.3 56.75
8 Tore Stormo - Leif Ruthström BK S:t Erik - Storsjöbygdens BK 1598.9 56.10
9 Krister Ahlesved - Simon Hult Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1582.1 55.51
10 Mats Johansson - Robert Larsson Uppsalabridgen 1568.8 55.05
11 Pierre Carbonnier - Tomas Ekholm LUCK - BK S:t Erik 1562.6 54.83
12 Mårten Gustawsson - Börje Primér BK S:t Erik 1554.8 54.55
13 Peder Skaj - Bengt Stahre BK ALERT 1543.8 54.17
14 Catharina Ahlesved - Maria Grönkvist Örebridgen 1516.6 53.21
15 Per-Inge Helmertz - Bengt Hammar Motala Bridgeallians - BK S:t Erik 1514.3 53.13
15 Börje Rudenstål - Andreas Könyves BK S:t Erik - Valdemarsviks BK 1514.3 53.13
17 Emanuel Unge - Simon Ekenberg BK S:t Erik - Uppsalabridgen 1508.4 52.93
18 Tatyana Trendafilova - Jan Becklén Malmö BK - BK Lavec 1507.2 52.89
19 Magnus Arve - Mats Felldin BK S:t Erik 1495.2 52.46
20 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Uppsalabridgen 1493.7 52.41
21 Per-Arne Karlsson - Anna Roos Karlstads BK 1483.2 52.04
22 Kathrine Bertheau - Jessica Larsson Filbyter Bridge 1473.6 51.71
23 Magnus Ekman - Håkan Lindblom BK S:t Erik 1473.3 51.70
24 Hans Vestergren - Peter Törnblom BK S:t Erik 1472.7 51.67
25 Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg BK S:t Erik 1471.7 51.64
26 Björn Wenneberg - Göran Selldén BK ALERT - BK Everfresh 1468.2 51.51
27 Daniel Gullberg - Johnny Östberg Uppsalabridgen - Gävle BK 1462.8 51.33
28 Kjell Holmgren - Roger Ahlbom Bollnäs BK 1459.1 51.20
29 Mikael Lindblom - Jan Andersson BK S:t Erik 1439.7 50.52
30 Peter Carlsson - Tommy Strindfors BK Björken - BK S:t Erik 1433.9 50.31
31 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 1396.8 49.01
32 Ann-Sophie Andersson - Joanna Tenggren Rimbo BK 1382.3 48.50
33 Peter Flodqvist - Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik 1365.8 47.92
34 Johan Nilsson - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik 1360.7 47.74
35 Torbjörn Gustavsson - Per Clarin BK S:t Erik 1347.1 47.27
36 Joakim Ericson - Bo Ericson Skutskärs BK - Gävle BK 1328.2 46.60
37 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 1325.7 46.52
38 Jesper Rundin - Pär Ol-Mårs Borlänge BK - BK S:t Erik 1314.0 46.11
39 Micael Blomdahl - Roger Törnkvist BK S:t Erik - BK Tre Sang, Helsingborg 1308.2 45.90
40 Eva Gunnarsson - Tommy Gunnarsson BK Falkenberg 1302.2 45.69
41 Leif Johansson - Lena Johansson Ulricehamns BK 1301.0 45.65
42 Vivianne Ås - Michael Ås BK Tre Sang, Farsta 1297.3 45.52
43 Linnea Edlund - Margareta Mattsson Uppsalabridgen 1289.2 45.24
44 Erik Gulliksson - Tommi Ramstedt Gävle BK - Lindesbergs BS 1275.8 44.76
45 Elena Ström - Gunnar Göthberg BK S:t Erik - Nora BK 1266.4 44.44
46 Leif Lysebring - Robert Frank BK Opalen 1240.3 43.52
47 Patric Holmberg - Simon Bech BK S:t Erik 1179.4 41.38
48 Cristina Ringström - Per Gjellan Norrorts Bridge 1166.3 40.92
49 Börje Brag - Eva Zarins Partille/Mölnlycke BK - BK S:t Erik 1151.3 40.40
50 Carina Nilsson - Vivi-Anne Hagström Överums BK 1141.4 40.05
51 Per Carlson - Göran Hermanson BK S:t Erik 1078.8 37.85
52 Bo Janzon - Kalle Fyhr BK S:t Erik - Vänersborgs BS 1053.8 36.98