Kommande tävlingar
19/07 Walters Bildelar
27/07 Bridgefestivalen
27/07 SM Par Veteran
Rapporterade tävlingar
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
Gävle BK » GavleGuldet 2018-01-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Gävle BK

GavleGuldet 2018-01-06

Partävling, 22 bord, 43 par, 1 blindpar. Antal brickor: 62. Medel: 1240.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Lars Ramquist - Thomas Ivarsson Norrorts Bridge - Uppsalabridgen 1474.1 59.44
2 PG Eliasson - Anders Morath Norrorts Bridge - BK S:t Erik 1465.2 59.08
3 Sune Fager - Rune Pettersson Gävle BK 1437.8 57.98
4 Suzanne Lemborn - Thomas Karlsson Karlstads BK - Storsjöbygdens BK 1414.6 57.04
5 Ola Rimstedt - Kathrine Bertheau Harplinge BK - Filbyter Bridge 1382.8 55.76
6 Johnny Östberg - Niklas Warne Gävle BK - Uppsalabridgen 1378.5 55.58
7 Ulf Nohrén - Rolf Scherdin Uppsalabridgen - Gävle BK 1374.7 55.43
8 Peter Görnandt - Tommy Bergdahl BK ALERT - Uppsalabridgen 1371.5 55.30
9 Erik Gulliksson - Urban Mentzer Gävle BK - Arvika BS 1347.8 54.35
10 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen 1331.0 53.67
11 Joakim Möller - Mats Johansson Uppsalabridgen 1329.3 53.60
12 Jonas Engström - Magnus Barkskog LudvikaBygdens BK 1319.7 53.21
13 Kjell Holmgren - Leif Holmgren Bollnäs BK 1311.2 52.87
14 Michael Lemborn - Simon Hult Karlstads BK - BK S:t Erik 1290.6 52.04
15 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK 1286.3 51.87
16 Bo Sundström - Andreas Westman Örebridgen 1286.3 51.87
17 Jens Brodin - Gudrun Strandberg Gävle BK - BK S:t Erik 1274.6 51.39
18 Ylva Strandberg - Tore Stormo BK S:t Erik 1272.4 51.31
19 Kristin Nedlich - Daniel Sivelind BK S:t Erik - LudvikaBygdens BK 1269.6 51.19
20 Lars Andersson - Yvonne Wiseman Norrorts Bridge - Filbyter Bridge 1268.9 51.17
21 Ulf Westlin - Sofie Westlin Bollnäs BK 1250.6 50.43
22 Björn Wenneberg - Göran Andersson BK ALERT 1242.9 50.12
23 Sanna Clementsson - Cecilia Rimstedt Lunds BK - Harplinge BK 1240.7 50.03
24 Bo Sundell - Alexander Sandin Storsjöbygdens BK 1226.0 49.44
25 Roland Gyllenhammar - Peter Ventura Borlänge BK 1224.9 49.39
26 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 1220.4 49.21
27 Pär Ol-Mårs - Kenneth Borin BK S:t Erik 1214.1 48.96
28 Peggy Nyholm - Simon Ekenberg Arvika BS - Uppsalabridgen 1191.0 48.02
29 Hans Johansson - Erik Franzén Tjörns BK - Hedemora BS 1183.3 47.71
30 Kent Maltein - Lennart Persson Gävle BK 1182.8 47.69
31 Christina Ahl - Jan Johnsson Gävle BK 1171.6 47.24
32 Peter Backlund - PO Sundelin BK S:t Erik 1166.8 47.05
33 Patricia Kronbäck - Kristina Jönsson Bollnäs BK - Skutskärs BK 1164.7 46.96
34 Hans Kvick - Ben Hayes Uppsalabridgen - BK S:t Erik 1161.3 46.83
35 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik 1152.6 46.47
36 Birgitta Rådberg - Kristina Olsson-Söderhäll Gävle BK - Skutskärs BK 1145.4 46.19
37 Daniel Eriksson - Olle Wademark Gävle BK - Norrorts Bridge 1144.8 46.16
38 Stefan Fransén - Håkan Svensson Bollnäs BK 1117.5 45.06
39 Torbjörn Gustavsson - Per Clarin BK S:t Erik 1117.0 45.04
40 Johnny Karlsson - Lars Karlsson Sandvikens BK 1109.9 44.75
41 Roger Ahlbom - Lars-Göran Jonsson Bollnäs BK - BK Hudik 1043.2 42.06
42 Jan Englund - Anders Sjöberg Gävle BK 938.3 37.83
43 Eleonore Kronbäck - Helena Wallin Gävle BK 824.7 33.25