Kommande tävlingar
25/11 Rekommenderad spelhelg för SM
02/12 Malmö BKs guldtävling
30/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Svenska Bridgeförbundet » Guldgruvan Final G 2017-08-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Guldgruvan Final G 2017-08-06

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 38. Medel: 608.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK 715.3 58.82
2 Lennart Karlsson - Sixten Ek Filbyter Bridge - Skövde BA 699.6 57.53
3 Kurt Karlsson - Åke Bergman Skövde BA - Hjo BS 691.7 56.88
4 Lars Eriksson - Britt-Marie Djurfeldt Katrineholms BA 678.1 55.76
5 Jan Nilsson - Simon Nilsson Hässleholms BK 674.6 55.48
6 Bengt Lindskog - Thord Lindberg Visby BS - Boden-Sävast BS 668.9 55.01
7 Charlotta Jönsson - Lennart Emanuelsson Skänninge BK - Filbyter Bridge 663.4 54.56
8 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK 655.1 53.87
9 Lars Marjoniemi - Maria Grön Hallstahammars BK - ABB BK 649.3 53.40
10 Leif Erlandsson - Karin Erlandsson Örebridgen 647.4 53.24
11 Lars Hamberg - Ulla Ridderstad BK Opalen 643.4 52.91
12 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 639.6 52.60
13 Eva Fremner - Tony Lindblom Mjölby BK - Kisa BS 635.3 52.24
14 Kent Hidsjö - Göte Olauson Kisa BS 635.2 52.24
15 Solveig Washer - Eva Benckert BK S:t Erik - Sthlms-Polisens BS 620.3 51.01
16 Erik Gulliksson - Ann-Sophie Andersson Gävle BK - Rimbo BK 615.7 50.63
17 Håkan Myrhagen - Ritva Myrhagen BK Sekvens, S-torp 613.8 50.48
18 Lars Olsson - Anne Kleredal Olsson Uppsalabridgen - Sigtuna BS 610.8 50.23
19 Gunnar Boström - Maud Kylinger Filbyter Bridge 606.2 49.85
20 Thomas Johnsson - Håkan Jarl Enköpings BS 597.4 49.12
21 Hans-Olof Hallén - Peter Flodqvist Malmö BK - BK S:t Erik 596.1 49.02
22 Eva Klingspor - Britt-Marie Ericson Norrköpingsbridgen 589.6 48.49
23 Johan Karlsson - Magnus Holm Sala BS 587.7 48.33
24 Thomas Kvist - Anders d´Aquino Norrorts Bridge - BK S:t Erik 580.9 47.77
25 Christer Törnqvist - Marcus Sandberg Asperö-Brännö BK 575.4 47.32
26 Gerd Hemer - Johan Hemer Kolmårdens BK 561.8 46.20
27 Christer Swenson - Patrik Elofsson Skövde BA 553.2 45.49
28 Annelie Backman - Karl-Erik Nilsson Örebridgen 545.9 44.89
29 Yvonne Flodqvist - Caroline Tesch BK S:t Erik 535.9 44.07
30 Kenneth Hallqvist - Willy Åstrand Storsjöbygdens BK - Hässleholms BK 532.6 43.80
31 Love Emilsson - Einar Rättgård BK Debut 524.7 43.15
32 Christer Persson - Ronny Törnberg Sandvikens BK 520.2 42.78
33 Ragnar Ouchterlony - Olov Andersson Filbyter Bridge 508.1 41.78
34 Magnus Grönberg - Joakim Ericson Skutskärs BK 498.8 41.02