Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Guld IAF 2017-05-13 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Guld IAF 2017-05-13

IMP över fältet, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 57.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Krister Ahlesved - Marion Michielsen Uppsalabridgen - Harplinge BK 1527
2 Olle Wademark - Daniel Eriksson Norrorts Bridge - Gävle BK 1284
3 Ben Hayes - Karlis Rubins BK S:t Erik - Lettland 1111
4 Peter Carlsson - Mårten Gustawsson BK S:t Erik 1094
5 Lars Ericson - Mats Sjöberg Gävle BK - Filbyter Bridge 1084
6 Daniel Sivelind - Erik Fryklund LudvikaBygdens BK 999
7 Michael Lemborn - Ylva Strandberg Karlstads BK - BK S:t Erik 995
8 Tommy Bergdahl - Jonas Petersson Uppsalabridgen 920
9 Gunnar Andersson - Johan Säfsten BK ALERT - Uppsalabridgen 721
10 Peter Görnandt - Henrik Wegnelius BK ALERT - BK S:t Erik 656
11 Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Norrorts Bridge - Filbyter Bridge 518
12 Magnus Arve - Anders d´Aquino BK S:t Erik 397
13 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved Örebridgen 304
14 Fredrik Wahlberg - Markus Bertheau BK S:t Erik 291
15 Adam Stokka - Simon Hult BK S:t Erik - Filbyter Bridge 279
16 Niclas Örnerdal - Per Söderberg Norrköpingsbridgen - Arla BK 192
17 Jesper Rundin - Ulf Lundgren Borlänge BK - Tyresö BK 126
18 Matias Rohrberg - Johan Upmark Filbyter Bridge - BK S:t Erik 71
19 Daniel Gullberg - Tomas Ekholm Uppsalabridgen - BK S:t Erik 28
20 Lars Nilsson - Magnus Lindkvist BK S:t Erik -17
21 Fredrik Nyström - Yvonne Wiseman BK S:t Erik -102
22 UllaBritt Goldberg - Lars Goldberg BK S:t Erik -113
23 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik -168
24 Magnus Eriksson - Ola Rimstedt Harplinge BK -184
25 Lennart Eriksson - Ola Brandborn BK S:t Erik -201
26 Castor Mann - Alexander Sandin BK S:t Erik - Storsjöbygdens BK -258
27 Peter Flodqvist - Peter Törnblom BK S:t Erik -278
28 Jan Andersson - Mikael Lindblom BK S:t Erik -288
29 Emma Övelius - Kenneth Borin Filbyter Bridge - BK S:t Erik -306
30 Pär Ol-Mårs - Patric Holmberg BK S:t Erik -458
31 Erik Gulliksson - Tommi Ramstedt Gävle BK - Lindesbergs BS -514
32 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen -594
33 Emanuel Unge - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik -608
34 Anders Björkman - Ola Weinberg BK S:t Erik -727
35 Gunnar Göthberg - Mats Winges Nora BK - Falu BK -732
36 Suzanne Lemborn - Tore Stormo Karlstads BK - BK S:t Erik -845
37 Thomas Kvist - Waldemar Folbrycht Norrorts Bridge - Ystads BS -867
38 Hjalmar Sandblom - Claes Melin BK S:t Erik -920
39 Michael Schlumpf - Kenneth Löfstrand BK S:t Erik -956
40 Gudrun Strandberg - Tommy Strindfors BK S:t Erik -988
41 Ann-Sophie Andersson - Katrin Thorström Rimbo BK -1028
42 Göran Hammarström - Simon Bech BK S:t Erik -1325