Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Nyårssilver 2017-01-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Nyårssilver 2017-01-01

Partävling, 24 bord, 47 par, 1 blindpar. Antal brickor: 42. Medel: 923.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Lars Andersson - Tommy Eneqvist BK S:t Erik - Tyresö BK 1171.2 63.38
2 Tore Stormo - (ES) Thomas Winqvist BK S:t Erik 1164.8 63.03
3 Lars Andersson - Göran Linerudt BK ALERT - BK S:t Erik 1153.1 62.40
4 Pär Ol-Mårs - Jesper Rundin BK S:t Erik - Borlänge BK 1143.2 61.86
5 Olle Wademark - Tommy Strindfors Norrorts Bridge - BK S:t Erik 1138.1 61.58
6 Peter Bertheau - Renee Cooper Filbyter Bridge - Uppsalabridgen 1113.2 60.24
7 Mattias Lindgren - Joakim Möller Hedemora BS - Uppsalabridgen 1110.8 60.11
8 Ola Rimstedt - Per Leandersson Harplinge BK - BK S:t Erik 1109.8 60.05
9 Yvonne Wiseman - Kathrine Bertheau BK S:t Erik - Filbyter Bridge 1108.4 59.98
10 Marion Michielsen - Per-Ola Cullin Harplinge BK - Uppsalabridgen 1089.8 58.97
11 Bengt Stahre - Peter Carlsson BK ALERT - BK S:t Erik 1082.8 58.59
12 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik 1059.4 57.33
13 Anders Björkman - Hans Alexandersson BK S:t Erik 1045.8 56.59
14 Lars Norbäck - Gösta Ohlsén Lidingö BK 1032.2 55.86
15 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik 1002.4 54.24
16 Linnea Edlund - Tommy Andersson Uppsalabridgen 1001.2 54.18
17 Fredrik Norling - Hans Thormar Askims BK - BK S:t Erik 995.2 53.85
18 Lars Manneteg - Peter Svensson Uppsalabridgen - Enköpings BS 994.8 53.83
19 Per Söderberg - Claes Melin Arla BK - BK S:t Erik 972.9 52.65
20 Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson Malmö BK - BK S:t Erik 971.2 52.56
21 Jan Lagerman - Mikael Rimstedt Norrorts Bridge - Harplinge BK 968.8 52.42
22 Birgitta Ternblad - Sten Ternblad Sthlms-Polisens BS - BK S:t Erik 952.8 51.56
23 Patric Örnfjärd - Malkolm Thorén Arla BK - Ej medlem 933.2 50.50
24 Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 916.8 49.61
25 Marie Nylin - Åke Falkunge BK S:t Erik 903.2 48.88
26 (DK) Christina Lund Madsen - (DK) Elisabeth Bitsch-Christensen - 901.0 48.75
27 Simon Hult - Peter Flodqvist Filbyter Bridge - BK S:t Erik 897.9 48.59
28 Niklas Hedin - Carmen Tuason BK S:t Erik 892.5 48.30
29 Hans Brolin - Waldemar Folbrycht Borås BA - Ystads BS 854.2 46.22
30 Ylva Strandberg - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik 845.4 45.75
31 Michael Koch - Christer Koch Kungälvs BK - BK S:t Erik 841.2 45.52
32 Markus Bertheau - Hjalmar Sandblom BK S:t Erik 839.2 45.41
33 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 826.2 44.71
34 Andreas Abragi - Eva Abragi BK S:t Erik 819.8 44.36
35 Irene Rune - Caroline Tesch BK Två Ess - BK S:t Erik 785.8 42.52
35 Carin Möller - Joel Brandell Arla BK - Sigtuna BS 785.8 42.52
37 Paulina Sundin - Håkan Sundin Lidingö FLP 769.0 41.61
38 Anders Hellström - Christina Torsslow BK S:t Erik 767.1 41.51
39 Erik Tornvall - Lars Thånell Västra Bjäre BK - BK Stjärnskotten 767.0 41.51
40 Ulla Åhs - Agneta Shanwell BK S:t Erik 760.1 41.13
41 Castor Mann - Adam Stokka BK S:t Erik 757.8 41.01
42 Johan Tesch - Karin Dufwa BK S:t Erik 742.7 40.19
43 Olle Fahlén - Ulla-Britt Olsson BK S:t Erik 713.2 38.59
44 Anna-Lena Lundberg - Lars Lundberg BK S:t Erik 691.4 37.41
45 Johan Englund - Maria Calissendorff BK S:t Erik 676.2 36.59
46 Anne-Catherine Kihlberg - Håkan Kihlberg Norrtälje BS 663.2 35.89
47 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 647.9 35.06