Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-10-12 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-10-12

Partävling, 29 bord, 57 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 647.7.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg B 915.1 70.61
2 Seymour Eriksson - Bengt Wärn B 826.9 63.80
3 Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson B - C 779.5 60.14
4 Bengt Wiberg - Sidney Hage B - C 760.7 58.69
5 Anita Sjöstedt - Berndt Kvist D 742.8 57.32
6 Gunnel Nordlander - Monika Grönvik C - B 742.3 57.28
7 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 738.1 56.96
8 Inger Bielke - Carita von Sydow C 732.1 56.49
9 Sonja Rat - Thure Söderberg D 726.6 56.06
10 Jozef Orski - Sven Flink D 726.1 56.03
11 Barbro Westman - Kerstin Helleberg D - C 719.2 55.50
12 Hans Alexandersson - Peter Flodqvist A 718.7 55.46
13 Ingrid Johansson - Dorothy Fristedt B - C 716.9 55.31
14 Gill Norberg - Cecilia von Scheven C 714.9 55.16
15 Mari-Anne Elsasdotter - Bengt Lindholm C - A 713.7 55.07
16 Torsten Wenell - Torbjörn Wenell D 705.7 54.45
17 Barbro Wiberg - Inger Söderin C - D 702.7 54.22
18 Åke Bengtsson - Jen Ahlberg D 698.3 53.88
19 Birger Bogstag - Lars Nitell C 697.1 53.79
20 Anne Lundén - Alice Borin D - C 696.0 53.70
21 Siv Holst - Hans Holst C 695.4 53.66
22 Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées D 686.3 52.95
23 Rickard Malmsjö - Anders Walldov C 683.7 52.75
24 Jan-Erik Andersson - Kjell Persson B - C 681.7 52.60
25 Ellen Norman - Cecilia Lindberg B 677.1 52.25
26 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 671.3 51.80
27 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 666.3 51.41
28 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 664.9 51.30
29 Olle Fahlén - Roger Boström B 661.7 51.05
30 Monica Grangien - Rolf Norlin B 656.8 50.68
31 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 649.9 50.15
32 Ulla-Britt Edlund Dijkstra - Helena Nilsson D 649.3 50.10
33 Marianne Petri - Birgitta Wallin C - D 647.9 49.99
34 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 644.3 49.72
35 Göran Langeskiöld - Jan Raftell D 641.4 49.49
36 Tom Slettengren - Martina Thornton D 631.9 48.75
37 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 621.9 47.99
38 Per Giléus - Inger Giléus C 613.0 47.30
39 Gunnar Ericsson - Gunilla Seth D 611.7 47.20
40 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 610.0 47.07
41 Karin Wallin - Elsie Zinelli C - D 602.6 46.50
42 Lennart Jansson - Mårten Åkesson D 596.1 46.00
43 Jan Larsson - Stig Litzén A - B 591.1 45.61
44 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 571.0 44.06
45 Birgitta Andersson - Birgitta Nilsson D 556.1 42.91
46 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C 551.6 42.56
47 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 549.0 42.36
48 Hellevi Lyselius - Marita Clausen D 547.9 42.27
49 Ola Rimstedt - Tomoko Hansen A - B 538.1 41.52
50 Birgitta Bremer - Kerstin Westberg C 533.1 41.14
51 Monica Lindström - Margareta Moberg D 532.2 41.06
52 Tor Simensen - Anders d´Aquino B 528.5 40.78
53 Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam D 528.1 40.75
54 Siv Önefäldt - Per Stenfelt C - D 507.9 39.19
55 Helga Lagergren - Jan Nelson D 506.4 39.07
56 Ann Löfberg - Kalle Fyhr D 434.9 33.55
57 Agneta André - Lillemor Parsons D 402.3 31.04