Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 2:1 2015-11-08 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 2:1 2015-11-08

IMP över fältet, 44 bord, 88 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Fredrik Jarlvik - Rolf Bengtsson BK Lavec, Enjoy 2.54
2 Lars Andersson - Björn Wenneberg BK ALERT, TopBridge 2.46
3 Urban Finnsson - Pierre Thunström Boden-Sävast BS, Thord 2.07
4 Gunnar Lindell - Peter Knudsen Katrineholms BA, Pass 2.05
5 Åke Rustad - Pär Unander Malungs BK, Utfyllnad 1.96
6 Jörgen Lantz - Ricky Johansson Ulricehamns BK, 09 1.94
7 Rasmus Gråberg - Ulf Sjölinder Vänersborgs BS, Rasmus 1.80
8 Kim Lichtenstein - Ola Stavås BK S:t Erik, Weiler 1.77
9 Anders Morath - Tommy Gullberg BK S:t Erik, Morot 1.65
10 Leif Trapp - Gunnar Elmroth Storsjöbygdens BK, Morgan 1.64
11 Pontus Karlsson - Torbjörn Olsson Åmåls BS, Hulta 1.62
12 Ida Grönkvist - Emma Övelius Filbyter Bridge, Athena 1.53
13 Sara Asplund Sivelind - Karl Asplund LudvikaBygdens BK, Bosse 1.50
14 Björn Thalén - Björn Sörling Skara BS 1.42
15 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK, Snipers 1.41
16 Olle Sandström - Tommy Linder Norsjö BK 1.35
17 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik, Olrog 1.33
18 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Örebridgen, Johan 1.16
18 Anders Erikson - Ylva Pyykkö BK Centrum, Bo 1.16
20 Kalle Prorok - Mikael Hjerm Luleå BK, Petter 1.03
21 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen, Helena 1.01
22 Håkan Lindblom - Petter Fryklund Valdemarsviks BK, Las Vikas 0.80
23 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum, Bo 0.78
24 Mats Häll - Lars Kjellersson Borlänge BK, PJO 0.78
25 Håkan Strääf - Mats Sjöberg Filbyter Bridge, Team Zang 0.75
26 Björn Sanzén - Peter Billgren BK Lavec, Enjoy 0.63
27 Valter Johansson - Peder Linder BK Björken, Lag Lerner 0.60
28 Kjell Karlsson - Tommi Ramstedt Lindesbergs BS 0.59
29 Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Filbyter Bridge, Team Zang 0.57
30 Jesper Rundin - Roland Gyllenhammar Borlänge BK, PJO 0.55
31 Thomas Johansson - Roland Andersson Vårgårda BS, Conny 0.49
32 Peder Skaj - Frederic Wrang BK ALERT, TopBridge 0.48
33 Joachim Börgel - Magnus Hultman Lindesbergs BS 0.46
34 Carina Sjöblom - Lennart Bylund Sundsvallsbridgen, Helena 0.43
35 Mikael Danielsson - Conny Johansson Vårgårda BS, Conny 0.43
36 Örjan Sjöberg - Per Schullström Åmåls BS, Hulta 0.28
37 Mattias Weiler - Jenny Rudenstål BK S:t Erik, Weiler 0.27
38 Henrik Noberius - Bo Roos Skara BS 0.19
39 Perry Sjöberg - Jan Gutenwik Malmö BK, STG 0.19
40 Sanna Clementsson - Klas Bellander Malmö BK, Simon 0.16
41 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK, Las Vikas 0.14
42 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik, Olrog 0.08
43 Jonas Hogedal - Martin Isetorp Vänersborgs BS, Rasmus 0.01
44 Lena Johansson - Leif Johansson Ulricehamns BK, 09 0.00
45 Mikael Westerlund - Per Jansson BK Lyx, Frirond 0.00
46 Henrik Fryklund - Jim Albertsson Uddevalla BF, Sylve -0.01
47 Rolf Westman - Petter Melin Uppsalabridgen, Magnum -0.08
48 Björn Forsberg - Krister Berg Örebridgen, Björnligan -0.14
49 Hans Olsson - Bengt Pålsson Malmö BK, STG -0.16
50 Simon Granath - Erik Ahlgren Malmö BK, Simon -0.19
51 Leif Andréasson - Tommy Svensson Kungshamns BK -0.19
52 Pär Andersson - Fredrik Mirhag Smedstadens BK, S:t Eskil -0.27
53 Leif Axelsson - Fredrik Axelsson Skövde BA, Leif -0.28
54 Harald Sjöman - Rudi Knutson Onsdagsklubben, Harald -0.43
55 Hans-Ove Sandin - Alexander Sandin Storsjöbygdens BK, AXNE -0.43
56 Per-Arne Karlsson - Anders Stävarby Karlstads BK, Katt-Bridge -0.46
57 Johan Upmark - Fredrik Nyström BK S:t Erik, Nyström 40+ -0.48
58 Jan Hanner - Billmar Carlsson Onsdagsklubben, Harald -0.49
59 Magnus Ekman - Peter Carlsson BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.55
60 Terje (N) Lie - Ole Marius Myrvold Överums BK, Glyssner -0.57
61 Catarina Midskog - Anna Roos Karlstads BK, Katt-Bridge -0.59
62 Lars Örnberg - Tomas Linder Norsjö BK -0.60
63 Jörgen Neldemo - Jan-Erik Helmersson Veddige BS, Varberg Hus -0.63
64 Lars Arthur Johansen - Kristian Barstad Ellingsen Överums BK, Glyssner -0.75
65 Börje Rudenstål - Johan Nilsson BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.78
66 Ingemar Assarsjö - Peter Norrhede BK Lyx, BUNK -0.78
67 Micael Svensson - Peter Ärlegård Örebridgen, Björnligan -0.80
68 Olle Axne - Leif Ruthström Storsjöbygdens BK, AXNE -1.01
69 Thord Lindberg - Peter Townsend Boden-Sävast BS, Thord -1.03
70 Göte Berntsson - Stefan Åsgården BK Lyx, BUNK -1.16
70 Torbjörn Sandbäck - Åke Sandbäck Malungs BK, Utfyllnad -1.16
72 Lars Manneteg - Anders Blomqvist Uppsalabridgen, Magnum -1.33
73 Jan Brännvall - Hans Lerner BK Björken, Lag Lerner -1.35
74 Thomas Karlsson - Bo Sundell Storsjöbygdens BK, Morgan -1.41
75 Roger Nyman - Niclas Samuelsson Kungshamns BK -1.42
76 Mats Bud - Per Lindström Katrineholms BA, Pass -1.50
77 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik, Morot -1.53
78 Carl Ek - Göran Levan Skövde BA, Leif -1.62
79 Lars-Göran Östlund - Jan Fransson Gävle BK, Snipers -1.64
80 Simon Hult - Peter Bertheau Filbyter Bridge, Athena -1.65
81 Lennart Fredriksson - Björn Åström Smedstadens BK, S:t Eskil -1.77
82 Rolf Bäck - Sylve Larsen Uddevalla BF, Sylve -1.80
83 Per Östlund - Robert Bäck BK Lyx, Frirond -1.94
84 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved Örebridgen, Johan -1.96
85 Jonas Engström - Daniel Sivelind LudvikaBygdens BK, Bosse -2.05
86 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter -2.07
87 Adam Stokka - PO Sundelin BK S:t Erik, Nyström 40+ -2.46
88 Torgny Carlsson - Jan Enarsson Veddige BS, Varberg Hus -2.54