Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 1:1 2015-11-08 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 1:1 2015-11-08

IMP över fältet, 44 bord, 88 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Thomas Karlsson - Bo Sundell Storsjöbygdens BK, Morgan 4.27
2 Per-Arne Karlsson - Anders Stävarby Karlstads BK, Katt-Bridge 3.07
3 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter 2.84
4 Adam Stokka - PO Sundelin BK S:t Erik, Nyström 40+ 2.22
5 Lars-Göran Östlund - Jan Fransson Gävle BK, Snipers 2.16
6 Håkan Strääf - Mats Sjöberg Filbyter Bridge, Team Zang 1.95
7 Lars Andersson - Björn Wenneberg BK ALERT, TopBridge 1.90
8 Rolf Bengtsson - Fredrik Jarlvik BK Lavec, Enjoy 1.85
9 Hans Olsson - Bengt Pålsson Malmö BK, STG 1.85
10 Pär Ljungquist - Billmar Carlsson Onsdagsklubben, Harald 1.81
11 Matias Rohrberg - Kathrine Bertheau Filbyter Bridge, Athena 1.80
12 Pontus Karlsson - Torbjörn Olsson Åmåls BS, Hulta 1.74
13 Anders Erikson - Peter Karlsson BK Centrum, Bo 1.73
14 Joachim Börgel - Magnus Hultman Lindesbergs BS 1.70
15 Bo Roos - Henrik Noberius Skara BS 1.64
16 Berith Finnsson - Thord Lindberg Boden-Sävast BS, Thord 1.63
17 Markus Hedström - Per Schullström Åmåls BS, Hulta 1.61
18 Leif Axelsson - Fredrik Axelsson Skövde BA, Leif 1.59
19 Helena Strömberg - Dan Bylund Sundsvallsbridgen, Helena 1.46
20 Urban Finnsson - Pierre Thunström Boden-Sävast BS, Thord 1.29
21 Magnus Ekman - Peter Carlsson BK S:t Erik, LOVOSHOVO 1.26
22 Lars Arthur Johansen - Kristian Barstad Ellingsen Överums BK, Glyssner 1.25
23 Leif Johansson - Lena Johansson Ulricehamns BK, 09 1.15
24 Håkan Lindblom - Petter Fryklund Valdemarsviks BK, Las Vikas 1.09
25 Kjell Karlsson - Tommi Ramstedt Lindesbergs BS 1.04
26 Simon Granath - Sofia Olofsson Malmö BK, Simon 0.98
27 Daniel Sivelind - Jonas Engström LudvikaBygdens BK, Bosse 0.98
28 Jesper Rundin - Lars Kjellersson Borlänge BK, PJO 0.86
29 Leif Andréasson - Tommy Svensson Kungshamns BK 0.74
30 Tomas Andgren - Per Sjöberg BK Lyx, BUNK 0.70
31 Jörgen Lantz - Ricky Johansson Ulricehamns BK, 09 0.42
32 Lars Manneteg - Anders Blomqvist Uppsalabridgen, Magnum 0.39
33 Per Jansson - Mikael Westerlund BK Lyx, Frirond 0.38
34 Kenneth Wallin - Pasi Kallio Örebridgen, Björnligan 0.36
35 Björn Thalén - Björn Sörling Skara BS 0.30
35 Mats Axdorph - Anders Morath BK S:t Erik, Morot 0.30
37 Roland Gyllenhammar - Peter Ventura Borlänge BK, PJO 0.26
38 Mattias Weiler - Jenny Rudenstål BK S:t Erik, Weiler 0.23
39 Tommy Linder - Olle Sandström Norsjö BK 0.20
40 Olle Axne - Leif Ruthström Storsjöbygdens BK, AXNE 0.20
41 Sara Asplund Sivelind - Karl Asplund LudvikaBygdens BK, Bosse 0.19
42 Catarina Midskog - Anna Roos Karlstads BK, Katt-Bridge 0.13
43 Jörgen Neldemo - Jan-Erik Helmersson Veddige BS, Varberg Hus 0.11
44 Johan Upmark - Fredrik Nyström BK S:t Erik, Nyström 40+ 0.06
45 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik, Olrog -0.06
46 Sanna Clementsson - Klas Bellander Malmö BK, Simon -0.11
47 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Örebridgen, Johan -0.13
48 Torbjörn Sandbäck - Åke Sandbäck Malungs BK, Utfyllnad -0.19
49 Gunnar Elmroth - Leif Trapp Storsjöbygdens BK, Morgan -0.20
50 Kalle Prorok - Mikael Hjerm Luleå BK, Petter -0.20
51 Ida Grönkvist - Emma Övelius Filbyter Bridge, Athena -0.23
52 Pär Andersson - Fredrik Mirhag Smedstadens BK, S:t Eskil -0.26
53 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.30
53 Jonas Hogedal - Martin Isetorp Vänersborgs BS, Rasmus -0.30
55 Olof Bergström - Jan-Erik Thomasson Filbyter Bridge, Team Zang -0.36
56 Göte Berntsson - Stefan Åsgården BK Lyx, BUNK -0.38
57 Gunnar Andersson - Bengt Stahre BK ALERT, TopBridge -0.39
58 Thomas Johansson - Roland Andersson Vårgårda BS, Conny -0.42
59 Robert Bäck - Per Östlund BK Lyx, Frirond -0.70
60 Carl Ek - Göran Levan Skövde BA, Leif -0.74
61 Lennart Fredriksson - Björn Åström Smedstadens BK, S:t Eskil -0.86
62 Åke Rustad - Johan B. Lisra Malungs BK, Utfyllnad -0.98
63 Torgny Carlsson - Jan Enarsson Veddige BS, Varberg Hus -0.98
64 Mats Bud - Per Lindström Katrineholms BA, Pass -1.04
65 Terje (N) Lie - Ole Marius Myrvold Överums BK, Glyssner -1.09
66 Mikael Danielsson - Conny Johansson Vårgårda BS, Conny -1.15
67 Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Valdemarsviks BK, Las Vikas -1.25
68 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik, Morot -1.26
69 Jan Brännvall - Hans Lerner BK Björken, Lag Lerner -1.29
70 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK, Snipers -1.46
71 Roger Nyman - Niclas Samuelsson Kungshamns BK -1.59
72 Henrik Fryklund - Bo Lindbergh Uddevalla BF, Sylve -1.61
73 Valter Johansson - Peder Linder BK Björken, Lag Lerner -1.63
74 Rasmus Gråberg - Ulf Sjölinder Vänersborgs BS, Rasmus -1.64
75 Gunnar Lindell - Peter Knudsen Katrineholms BA, Pass -1.70
76 Harald Sjöman - Rudi Knutson Onsdagsklubben, Harald -1.73
77 Sylve Larsen - Rolf Bäck Uddevalla BF, Sylve -1.74
78 Ola Stavås - Kim Lichtenstein BK S:t Erik, Weiler -1.80
79 Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum, Bo -1.81
80 Jan Becklén - Mats Pettersson BK Lavec, Enjoy -1.85
81 Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Malmö BK, STG -1.85
82 Rolf Westman - Petter Melin Uppsalabridgen, Magnum -1.90
83 Micael Svensson - Peter Ärlegård Örebridgen, Björnligan -1.95
84 Carina Sjöblom - Lennart Bylund Sundsvallsbridgen, Helena -2.16
85 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik, Olrog -2.22
86 Lars Örnberg - Tomas Linder Norsjö BK -2.84
87 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved Örebridgen, Johan -3.07
88 Alexander Sandin - Hans-Ove Sandin Storsjöbygdens BK, AXNE -4.27