Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-08-31

Partävling, 28 bord, 56 par. Antal brickor: 24. Medel: 648.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 847 65.35
2 Sonja Rat - Thure Söderberg D 844 65.12
3 Claes Andreasson - Björn Rahmqvist A 825 63.66
4 Hans Alexandersson - Peter Flodqvist A 787 60.73
5 Lennart Ahlgren - Börje Larsson C - B 779 60.11
6 Yvonne Flodqvist - Simon Hult A 757 58.41
7 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 753 58.10
8 Martina Thornton - Tom Slettengren D 745 57.48
9 Gunnar Enmark - Paul Iwarson C - A 744 57.41
10 Kenneth Bäckström - Jan Larsson A 728 56.17
11 I-B Edholm - Åke Lundkvist B - C 726 56.02
12 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 723 55.79
13 Bengt Stahre - Lars Nilsson A - B 720 55.56
14 Lars Törnlund - Lars-Erik Edlund B 702 54.17
15 Jan Nordlund - Tomoko Hansen B 701 54.09
16 Alice Borin - Inger Söderin C - D 687 53.01
17 Johan Lindgren - Hans Jacobsson D 686 52.93
18 Helga Lagergren - Leif Anderberg D 679 52.39
18 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 679 52.39
20 Åke Falkunge - Bengt Wärn A - B 678 52.31
20 Elisabeth Andersson - Barbro Larshagen C 678 52.31
22 Erling Ribbing - Thomas Ekbom B 668 51.54
23 Elsie Zinelli - Karin Wallin D - C 663 51.16
24 Bengt Gustafsson - Erik Wall B 657 50.69
25 Hans Hultqvist - Vitorio Pellini (ITA) A 654 50.46
25 Sidney Hage - Sten Svartling C 654 50.46
27 Tor Simensen - Anders d´Aquino B 653 50.39
28 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 645 49.77
29 Olle Fahlén - Roger Boström B 642 49.54
30 Monica Grangien - Rolf Norlin B 639 49.31
31 Anita Deckel - Rune Strand C - B 636 49.07
32 Siv Önefäldt - Per Stenfelt C - D 620 47.84
33 Elisabeth Forsell - Marianne Nilsson B 617 47.61
34 Wilhelm Sabelström - Bengt Nilsson D - B 614 47.38
35 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 609 46.99
36 Ellis Wohlner - Carin Stenberg B - C 606 46.76
37 Anita Sjöstedt - Berndt Kvist D 603 46.53
38 Göran Ryman - Ewa Ryman A - C 598 46.14
39 Jen Ahlberg - Åke Bengtsson D 595 45.91
40 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 594 45.83
41 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 593 45.76
42 Tord Persson - Roland Johansson B 592 45.68
43 Birger Bogstag - Johan Lundström C - D 590 45.52
44 Agneta André - Lillemor Parsons D 588 45.37
45 Gunnar Lundberg - Göran Swartz D 587 45.29
45 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 587 45.29
47 Barbara Lane - Anne Lundén D 582 44.91
48 Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg B 581 44.83
49 Mårten Hilding - Arne Sandelin C - D 576 44.44
50 Gunnar Ericsson - Stig Litzén D - B 568 43.83
51 Monika Grönvik - Gunnel Nordlander B - C 557 42.98
52 Monica Henriksson - Dag Ehrenpreis D - C 554 42.75
53 Eva Sandberg - Briten Krokstedt D 498 38.43
54 Anneliese Schapira - Ingrid Stockman B - C 489 37.73
55 Marianne Petri - Birgitta Wallin C - D 479 36.96
56 Nils Wikstad - Tommy Falk C - D 432 33.33