Kommande tävlingar
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 11
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 12
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Rapporterade tävlingar
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 10
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 9
17/11 IAF Uppsala lagguld Rond 8
Göteborgs BF » Manfred Kamras Minne 2016-11-05 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras Minne 2016-11-05

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 70. Medel: 1190.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Arne Larsson - Tobias Törnqvist BK Everfresh 1477 62.06
2 Göran Rydell - Karin Nyberg Onsdagsklubben - Asperö-Brännö BK 1387 58.28
3 Magnus Eriksson - Daniel Salomonsson Harplinge BK - Uddevalla BF 1379 57.94
4 Eva Gunnarsson - Peter Modh BK Falkenberg 1359 57.10
5 Hans Johansson - Erik Franzén Orust BK - Hedemora BS 1334 56.05
6 Thomas Samuelsson - Daniel Gustavsson Borås BA - Falköpings BS 1294 54.37
7 Thomas Andersson - David Probert BK Lavec 1281 53.82
8 Robert Bäck - Niclas Johansson BK Lyx - BK S:t Erik 1275 53.57
9 Tatiana Trendafilova - Jan Becklén BK Lavec 1263 53.07
10 Anders Brunzell - Jim Nielsen BK Everfresh 1249 52.48
11 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK 1247 52.39
12 Suzanne Lemborn - Björn Ohlsson Karlstads BK - Sölvesborgs BK 1230 51.68
13 Thomas Karlsson - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK 1228 51.60
14 Jacob Kleiven - Ivar Barikmo (NOR) BK Lyx 1225 51.47
15 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 1222 51.34
16 Tommy Gunnarsson - Mats Nilsland BK Falkenberg - BK Lavec 1218 51.18
17 Mikael Westerlund - Kent Johansson BK Lyx 1214 51.01
18 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx 1192 50.08
19 Nils Åhlén - Alexander Sandin BK Björken - Storsjöbygdens BK 1189 49.96
20 Björn Wenander - Kjell Evensen Onsdagsklubben - Askims BK 1171 49.20
21 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA 1163 48.87
22 Thomas Therkelson - Per Lindsten Onsdagsklubben 1153 48.45
23 Lars-Åke Gustafsson - Carl Ek Onsdagsklubben - Skövde BA 1150 48.32
24 Moa Petersen - Magnus Lundgren Frölunda BS - BK Everfresh 1144 48.07
25 Robin Björkstrand - Simon Hult LudvikaBygdens BK - Filbyter Bridge 1142 47.98
26 Tom Gärds - Ola Rimstedt BK Björken - Harplinge BK 1125 47.27
27 Fredrik Alfredsson - Lena Kärrstrand Nilsland BK S:t Erik - Karlstads BK 1111 46.68
28 Gunilla Karlsson - Mietek Warchiwker BK Albrekts - BK Lyx 1094 45.97
29 Jan Nilsson - Villy Havasi BK Falkenberg - BK Albrekts 1091 45.84
30 Simon Ekenberg - Sanna Clementsson Uppsalabridgen - Malmö BK 1082 45.46
31 May Moore - Ulla Berntsson Onsdagsklubben - Asperö-Brännö BK 1081 45.42
32 Irma Petersen - Per Andersson Frölunda BS - BK Albrekts 1079 45.34
33 Harald Eide (NOR) - Erik Eide (NOR) - 1037 43.57
34 Chatarina Andersson - Leif Kahlman BK Everfresh 1001 42.06
35 India Leeming - Tommy Brass (ENG) Frölunda BS 977 41.05
36 Birgit Andersson - Martin Lundberg BK Lyx - BK Albrekts 976 41.01