Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
[Visa information om tävlingen] [Tillbaks till klubbsidan]
Patton Lagguld          


Patton Lagguld

      Plac  Poäng  Namn                                    Lag                 #    1:1   2:1   3:1   4:1   5:1   6:1   7:1   8:1   9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1

         1   1,85  Per-Ola Cullin - Johan Säfsten          Der Graf           15   1,38  1,50 -2,58  3,08  1,25  5,78  1,35  0,20 -0,18  3,40  4,37 -0,42  2,00  3,05  3,53
         2   1,81  Bengt-Erik Efraimsson - Mats Axdorph    Veteranlaget       15   3,12  2,63 -1,52  0,65  0,80  0,97 -0,75  6,28  4,58 -2,30  4,65  0,42  2,43  0,63  4,60
         3   1,40  Mikael Rimstedt                         U26                12   3,27        2,32  0,75 -1,25  1,88        1,80  4,68  2,30  4,77 -1,63 -0,72 -1,42
         4   1,34  Daniel Gullberg                         U26                12         0,92  4,27  0,75  2,00        0,57  5,03  6,60 -2,93       -1,63 -0,72  5,50 -4,23
         5   1,21  Simon Hult                              U26                12   3,47  0,92  4,27       -1,25  0,97  0,57  5,03       -2,93  1,33  1,20 -0,72        1,65

         6   1,17  Simon Ekenberg                          U26                12   3,27  0,37  2,32 -3,58        0,97 -1,98  1,80  4,68        4,77  1,20       -1,42  1,65
         7   1,08  Ola Rimstedt                            U26                12   3,47  0,37       -3,58  2,00  1,88 -1,98        6,60  2,30  1,33       -0,72  5,50 -4,23
         8   0,99  Gunnar Andersson - Peter Görnandt       BLUE CHIP          15   6,20 -0,92  0,95  4,32  0,20  1,10  4,98 -1,87 -4,55  3,97 -0,42 -0,30 -0,72  0,43  1,42
         9   0,98  Johnny Östberg - PG Eliasson            Veteranlaget       15  -4,90  2,63  1,33 -3,62  2,77  5,35 -0,58  1,75  4,55  2,93  0,63 -1,18 -2,20  2,22  2,97
        10   0,98  Peder Skaj - Peter Bertheau             Phils Burger team  15   2,67 -3,73  3,05  2,45  2,82  0,92  0,58  5,18 -6,02 -3,43  1,72  0,72  1,72  1,77  4,23

        11   0,96  Göran Hammarström - Fredrik Alfredsson  Valross            15  -3,90  1,77  4,38 -0,65 -0,73  0,83 -0,82  3,02  6,02  0,38  0,42 -1,20  1,18  0,53  3,10
        12   0,83  Kathrine Bertheau - Daniel Eriksson     Phils Burger team  15   5,70 -1,50 -2,30  4,93 -1,42 -0,78  0,75 -1,23 -0,63  1,27  3,65  7,43 -1,27 -0,43 -1,65
        13   0,71  Peter Ventura - Roland Gyllenhammar     Dalas Aces         15  -3,47  5,17 -2,98  2,15  1,60  2,57  2,53 -1,75  0,82 -0,38  4,72  1,12  1,27 -1,30 -1,42
        14   0,68  Fredrik Wahlberg - Kim Lichtenstein     Valross            15  -2,48  5,33  4,43  3,62 -0,20 -3,45 -2,05  3,03  0,63  0,28  0,88  1,63  2,68 -3,05 -1,07
        15   0,51  Ola Stavås - Johan Nilsson              Magic Light        15   5,68 -2,00  2,65 -2,90 -0,80 -5,82  2,05  1,83  1,80  3,43  2,07  0,83  0,72  1,60 -3,53

        16   0,47  Madeleine Swanström - Tommy Gullberg    Ludde              15   2,48  2,00  2,68 -4,93  5,23 -1,20  1,98 -1,08  0,18 -1,18  1,57  1,05  1,15 -0,63 -2,30
        17   0,40  Göran Linerudt - Niclas Johansson       Magic Light        15  -3,75 -0,12  6,20  2,42 -2,77  0,92  0,82 -0,08  1,58 -1,27 -4,72  0,30  0,72  2,85  2,83
        18   0,19  Suzanne Lemborn - Gudrun Strandberg     Norsken 28         15   0,88  2,97  1,52  0,67  0,20  5,82  3,93  1,23 -6,32 -3,68 -4,77  1,60 -2,00 -1,50  2,30
        19   0,03  Christer Eriksson - Hans Kvick          Der Graf           15   1,78  3,73  2,98 -4,32 -2,00  1,75  2,28  1,43 -1,90  3,92 -2,98  1,18 -4,07 -0,53 -2,83
        20   0,01  Per Clarin - Jesper Rundin              Dalas Aces         15  -3,27  2,47  2,58  2,80 -5,23  4,68  2,27 -6,28  6,32 -0,28 -2,07  0,10 -1,72 -2,07 -0,15

        21  -0,01  Ric Sällsten - Lennart Rehle            Ludde              15   3,90  0,12 -2,85 -2,45 -1,60 -1,10 -0,57  2,80  1,90  0,82  0,22  0,03  0,40 -2,22  0,48
        22  -0,10  Mi Andrén - Per Söderberg               STBF               15  -0,20 -2,63 -2,32 -0,67  3,22  3,45 -1,35 -1,83  4,32  0,97 -1,57 -7,43 -0,35  2,07  2,90
        23  -0,11  Tore Stormo - Ylva Strandberg           Norsken 28         15  -1,88  4,33 -1,33  0,37  0,73 -0,92  3,77 -5,18 -0,82 -3,97 -1,33  2,42  4,07 -1,42 -0,48
        24  -0,14  Jan Lagerman - Tommy Bergdahl           BLUE CHIP          15   0,20 -0,37  4,10 -3,08 -0,92  1,20  0,52  1,37 -4,58  3,68 -0,88 -0,83 -0,87 -1,77  0,15
        25  -0,26  Marcus Hjelte - Bo Petersson            Nordén             14  -5,68       -3,05 -2,15 -0,20 -0,97  0,72 -1,43 -0,10 -0,82  2,88  2,33  2,20  1,50  1,07

        26  -0,71  Stefan Andersson - Eva Blomberg         STBF               15  -6,20 -2,63 -4,27 -0,37  4,03 -0,83 -2,28  0,08  0,10 -0,22 -0,22 -0,72  0,60  1,30  0,90
        27  -1,04  Erik Wiberg - Markus Bertheau           U16                15  -0,88 -5,33 -2,65  2,18  1,42 -4,68 -0,52 -1,80 -1,23 -3,40  1,18 -1,05  0,35  5,47 -4,60
        28  -1,05  Micke Almgren - Sofia Ryman             Nordén             12        -1,73  2,30 -2,80  0,92 -1,88 -1,77 -0,20 -4,32  1,18 -1,18 -0,63 -2,43      
        29  -1,05  Cary Hammarberg - Birger Bogstag        CLEC                7                                                  -6,60 -0,78  2,98 -2,33 -0,40  0,68 -0,90
        30  -1,12  Christer Holmin - Lars Bjärkedal        CLEC                8   4,90 -4,33 -4,38 -2,42 -1,12 -0,92 -2,53  1,87                                    

        31  -1,18  Ann-Britt Carlén - Marianne Primér      Hoppla             15  -2,67 -5,17 -0,95  3,58 -4,03 -1,75 -0,72 -2,80  4,08  0,78 -0,63 -2,42 -1,18 -2,85 -1,05
        32  -1,21  Jeanette Bandel - Ulla Ericson          Kvaltvåettorna     15  -1,38  1,73 -2,68 -2,18 -1,73 -0,97 -3,93 -3,03 -1,80 -0,97 -3,65 -0,10  0,87  1,42  0,32
        33  -1,28  Ingrid Linnarsson - Per-Olof Rehn       Kvaltvåettorna     15  -1,78 -1,40  2,85  0,10  1,12 -5,35 -3,77 -3,02 -1,58  0,22 -1,72 -1,12  0,72 -5,50  1,05
        34  -1,84  Caroline Tesch - Anders Hellström       Hoppla             15  -5,70 -2,47 -4,10 -0,75 -3,22 -5,78  1,77  1,08  1,23  1,20 -4,65 -1,60 -2,68 -1,60 -0,32
        35  -1,86  Elisabeth Bygren - Carl Agner           CLEC               15  -3,12 -2,97 -4,43  2,90  1,73  0,78 -2,27 -1,37 -4,68 -1,20 -4,37  0,63 -1,15 -5,47 -2,90

        36  -2,45  Willem Berner - Hjalmar Sandblom        U16                15   1,88 -1,77 -6,20 -0,10 -2,82 -2,57 -4,98 -5,03 -4,08 -3,92 -2,88 -0,03 -0,60 -0,68 -2,97


<33%     1   0,87  Andrea Sandberg - Peter Nordén          Nordén              4   3,75  1,40                                                                    1,42 -3,10