Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
[Visa information om tävlingen] [Tillbaks till klubbsidan]
2016-05-31  Gröna Hissen        


2016-05-31  Gröna Hissen

Matchresultat

10 lag. Antal ronder: 6.

Plac  Lag  Poäng  Namn               Spelartrupp                                

   1   10     86  Aleppo             Ternstedt - Shanwell - Hebert - Deltin     
   2    1     77  Åsa                Gindin - Gindin - Uggla - Hjelmaeus        
   3    4     73  Julia Robertsorna  Kjellman - Gullberg - Ekenberg - Alfredsson
   4    3     68  Tomtarna           Ryman - Andersson - Elsasdotter - Forsell  
   5    6     65  Fiskat....         Rodin - Nedlich - Weiler - Unge            

   6    2     64  Ödmjuk             Ödlund - Ödlund - Ol-Mårs - Backlund       
   7    9     62  Elitloppet         Lindgren - Wallin - Nilsson - Lundgren     
   8    8     39  Hoppla             Tesch - Andrén - Martinson - Van Liemt     
   9    5     33  BEAM               Jakobsson - Menzing - Tarzikhan - Ekstrand 
        7     33  Tall               Lundberg - Lundberg - Lord - Lord          

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  6                                               
Bord  Lag                                         Poäng
  1   4  Julia Robertsorna  9  Elitloppet         15  5
  2   10 Aleppo             8  Hoppla             16  4
  3   6  Fiskat....         1  Åsa                 5 15
  4   3  Tomtarna           5  BEAM               12  8
  5   2  Ödmjuk             7  Tall               17  3

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  5                                               
Bord  Lag                                         Poäng
  1   4  Julia Robertsorna  10 Aleppo              3 17
  2   6  Fiskat....         3  Tomtarna            9 11
  3   1  Åsa                9  Elitloppet         14  6
  4   8  Hoppla             2  Ödmjuk              0 20
  5   5  BEAM               7  Tall                9 11

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  4                                               
Bord  Lag                                         Poäng
  1   6  Fiskat....         4  Julia Robertsorna   8 12
  2   10 Aleppo             3  Tomtarna           16  4
  3   8  Hoppla             1  Åsa                 6 14
  4   9  Elitloppet         7  Tall               18  2
  5   2  Ödmjuk             5  BEAM               14  6

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  3                                               
Bord  Lag                                         Poäng
  1   1  Åsa                5  BEAM               15  5
  2   2  Ödmjuk             9  Elitloppet          1 19
  3   7  Tall               3  Tomtarna            6 14
  4   4  Julia Robertsorna  8  Hoppla             14  6
  5   6  Fiskat....         10 Aleppo             11  9

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  2                                               
Bord  Lag                                         Poäng
  1   1  Åsa                10 Aleppo              7 13
  2   3  Tomtarna           2  Ödmjuk             16  4
  3   5  BEAM               4  Julia Robertsorna   0 20
  4   7  Tall               6  Fiskat....          3 17
  5   9  Elitloppet         8  Hoppla              9 11

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  1                                               
Bord  Lag                                         Poäng
  1   1  Åsa                2  Ödmjuk             12  8
  2   3  Tomtarna           4  Julia Robertsorna  11  9
  3   5  BEAM               6  Fiskat....          5 15
  4   7  Tall               8  Hoppla              8 12
  5   9  Elitloppet         10 Aleppo              5 15


       


Matchresultat