Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Guld-IAF 2016-05-14 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Guld-IAF 2016-05-14

IMP över fältet, 19 bord, 37 par, 1 blindpar. Antal brickor: 57.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Daniel Eriksson - Olle Wademark Gävle BK - Norrorts Bridge 1210.0
2 Mikael Rimstedt - Simon Hult Harplinge BK - Överums BK 1145.3
3 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 1114.0
4 Ylva Strandberg - Tore Stormo Arla BK 875.1
5 Lars Andersson - Daniel Gullberg BK ALERT - Norrorts Bridge 801.2
6 Pär Ol-Mårs - Kenneth Borin BK S:t Erik 652.0
7 Tommy Strindfors - Magnus Deltin BK S:t Erik 621.0
8 Peter Carlsson - Håkan Lindblom BK S:t Erik - Motala Bridgeallians 558.4
9 Ola Rimstedt - Johan Upmark Harplinge BK - BK S:t Erik 495.1
10 Lennart Eriksson - Ola Brandborn BK S:t Erik 481.0
11 Kjell Holmgren - Roger Ahlbom Bollnäs BK - BK Hudik 423.3
12 Gunnar Andersson - Kim Lichtenstein BK ALERT - BK S:t Erik 401.1
13 Hans Alexandersson - Tommy Eneqvist BK S:t Erik - Tyresö BK 253.8
14 Stig Dybdahl - Peter Bertheau Norge - Uppsalabridgen 232.0
15 Jesper Rundin - Per Clarin Borlänge BK - BK S:t Erik 140.4
16 Sofie Westlin - Ulf Westlin Malungs BK 74.0
17 Göran Hammarström - Simon Bech BK S:t Erik - LudvikaBygdens BK 57.0
18 Erik Gulliksson - Andreas Westman Gävle BK - Örebridgen 34.8
19 Emanuel Unge - Kristin Nedlich Arla BK - BK S:t Erik 0.0
20 Liv Marit Grude - Bodil Nyheim Öigarden Prenumeranter -32.7
21 Per Söderberg - Mats Nyberg BK S:t Erik -47.0
22 Adam Stokka - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik - Arla BK -80.2
23 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen -88.0
24 Sofia Sundström - Bengt Wiberg Karlstads BK - Arla BK -131.0
25 Caroline Tesch - Anders Hellström BK S:t Erik -253.3
26 Catarina Midskog - Anna Roos Karlstads BK -264.0
27 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik -268.0
28 Måns Berg - Torbjörn Arffman BK S:t Erik -271.0
29 Teo Bodin - Johannes Matsson Karlstads BK -276.0
30 Johnny Östberg - PG Eliasson Gävle BK - Norrorts Bridge -326.0
31 Alexander Sandin - Sanna Clementsson Storsjöbygdens BK - BK Bridgehuset -340.9
32 Lars Ericson - Mats Sjöberg Gävle BK - Filbyter Bridge -352.6
33 Peder Skaj - Bengt Stahre BK ALERT -549.9
34 Peter Backlund - Göran Levan BK S:t Erik - Skövde BA -881.0
35 Lars Nilsson - Simon Ekenberg BK S:t Erik - Överums BK -1114.0
36 Peter Flodqvist - Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik -1698.4
37 Elisabeth Lalin - Hélène Heumann BK S:t Erik -2779.3