Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-04-27 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-04-27

Partävling, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 24. Medel: 696.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Kristin Nedlich - Mattias Weiler A 909 65.30
2 Gunilla Seth - Bengt Wiberg D - B 877 63.00
3 Peter Flodqvist - Hans Alexandersson A 864 62.07
4 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 852 61.21
5 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 850 61.06
6 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 844 60.63
7 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 835 59.99
8 Björn Sörenstam - Thomas Berg B 833 59.84
9 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 830 59.63
10 Kimmo Persson - Lars Dahlin C 821 58.98
11 Inga Skoog - Wiktor Raldow B - D 801 57.54
12 Olle Fahlén - Roger Boström B 796 57.18
13 Birgitta Bremer - Kerstin Westberg C 787 56.54
14 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 781 56.11
15 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B 774 55.60
16 Thomas Magnusson - Lars Nilsson A - B 772 55.46
16 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 772 55.46
18 Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom C - B 770 55.32
19 Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad B - D 756 54.31
20 Barbro Folke - Birger Bogstag B - C 748 53.74
21 Seymour Eriksson - Bengt Wärn B 739 53.09
22 Kerstin Strandberg - Margareta Thunberg A 733 52.66
23 Helga Lagergren - Charlotte von Segebaden D 726 52.16
24 I-B Edholm - Åke Lundkvist B - C 711 51.08
25 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 708 50.86
26 Birgitta Horn af Åminne - Mari-Ann Broberg D 705 50.65
27 Jan Nordlund - Sonja Rat B - D 700 50.29
28 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C 693 49.78
29 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 682 48.99
30 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 680 48.85
31 Lars Nitell - Gösta Cannerheim D 676 48.56
32 Eva Klingspor - Berit Strandberg C 673 48.35
33 Anders Björkman - Jan-Ove Hed B 670 48.13
33 Ingrid Johansson - Dorothy Fristedt B - C 670 48.13
33 Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson D 670 48.13
36 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 669 48.06
37 Sigvard Carlefred - Stig Litzén B 665 47.77
38 Olle Billström - Claes Hultkrantz C - D 661 47.49
39 Jan Nelson - Lars Fredriksson D 659 47.34
40 Margaretha Spjuth - Hans Norin D 655 47.05
41 Anita Deckel - Rune Strand C - B 653 46.91
42 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 644 46.26
43 Ulrika Wesslau - Monica Andersson Flad D 642 46.12
44 Ellen Norman - Cecilia Lindberg B 638 45.83
45 Jane Ellner - Elisabeth Andersson B - C 634 45.55
46 Monika Grönvik - Gunnel Nordlander B - C 633 45.47
47 Birgitta Macris - Kristin Hylén C - D 629 45.19
48 Lena Treffner - Birgitta Norrgren D 627 45.04
49 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 622 44.68
50 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 617 44.32
51 Cecilia von Scheven - Gill Norberg C 615 44.18
52 Birgitta Andersson - Birgitta Nilsson D - B 613 44.04
53 Anneliese Schapira - Ingrid Stockman A - C 597 42.89
54 Jen Ahlberg - Åke Bengtsson D 582 41.81
55 Siv Holst - Hans Holst C 567 40.73
56 Marianne Petri - Birgitta Wallin C - D 526 37.79
57 Majnie Willners - Bo Andersson B 491 35.27
58 Barbro Wiberg - Inger Söderin C - D 484 34.77
59 Gunnar Lundberg - Göran Swartz D 470 33.76
60 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 459 32.97