Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Söndagsbarometer HCP 2016-02-28 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Söndagsbarometer HCP 2016-02-28

Partävling, 17 bord, 33 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 360.5.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Sonja Asplund - Elisabet Lennbom BK S:t Erik 459.5 63.82
2 Niklas Andersson - Evy Andersson BK S:t Erik 437.1 60.71
3 Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson Malmö BK - BK S:t Erik 420.4 58.39
4 Monica Trönnberg - Stig Asplund RD Trivselbridge 417.2 57.95
5 Gudrun Dahlberg - Katarina Befrits BK S:t Erik 405.4 56.31
6 Hjalmar Sandblom - Markus Bertheau BK S:t Erik 402.1 55.84
7 Tor Simensen - Anders d´Aquino BK S:t Erik 400.7 55.65
8 Caroline Henjered - Anita Brynje BK S:t Erik 398.9 55.40
9 Yvonne Dyrefors - Marianne Nilsson BK S:t Erik 397.5 55.21
10 Dan Martinson - Karin Martinson BK S:t Erik 384.8 53.45
11 Sigvard Carlefred - Mari-Anne Elsasdotter BK S:t Erik 383.0 53.19
12 Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson BK S:t Erik 375.8 52.19
13 Margareta Rydén - Caroline Wachtmeister BK S:t Erik 374.4 52.00
14 Peter Flodqvist - Johan Tesch BK S:t Erik 374.2 51.98
15 Dan Johansson - Anna-Lena Björk BK S:t Erik 372.1 51.69
16 Mats Waltré - Jan Isgård BK S:t Erik 368.4 51.17
17 Gunnel Barkeby - Lillemor Parsons BK S:t Erik 356.5 49.51
18 Siv Holst - Hans Holst BK S:t Erik 351.3 48.79
19 Gunnar Kirschon - Ruth Kirschon IK MAKKABI 351.2 48.78
20 Eva Mörck - Per-Gunnar Mörck BK S:t Erik - BK Sang, Oxelösund 347.3 48.23
21 Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK 339.8 47.19
22 Lars Thånell - Lars-Erik Rudström BK Stjärnskotten - BK S:t Erik 331.9 46.10
23 Agneta Tjus-Hampf - Ulla Tjus BK S:t Erik 329.1 45.71
24 Sonja Rat - Wanja Hammerfeldt Saltsjöbadens BS - Djursholms BK 327.1 45.43
25 Emanuel Unge - Klara Asplund Arla BK 324.6 45.09
26 Walter Kegö - Ingvar Wiström BK S:t Erik 317.4 44.09
27 Jan Christiernin - Jan Nordlund BK S:t Erik 316.1 43.91
28 Hans Nerell - Åke Falkunge Västra Bjäre BK - BK S:t Erik 315.7 43.85
29 Mats Leander - Anders Nyström BK S:t Erik 313.7 43.57
30 Christina Bondeson - Catharina Westrin BK S:t Erik 309.9 43.04
31 Sofia Ryman - Micke Almgren BK S:t Erik - Arla BK 309.8 43.02
32 Björn Westergren - Magnus Rasmussen Lidingö FLP - BK S:t Erik 302.9 42.06
33 Kerstin Westberg - Anders Karlsson BK S:t Erik 279.8 38.86