Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-03-23 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-03-23

Partävling, 30 bord, 59 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 672.3.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed B 930.0 69.20
2 Peter Flodqvist - Lars Magnusson A 900.6 67.01
3 Sofia Ryman - Bengt Wiberg B 860.0 63.99
4 Gunnar Enmark - Paul Iwarson C - A 846.0 62.95
5 Hans Persson - Björn Rahmqvist A 835.0 62.13
6 Monika Grönvik - Gunnel Nordlander B - C 819.0 60.94
7 Kerstin Grandell - Eva Backhammar C 809.0 60.19
8 Thomas Magnusson - Lars Nilsson A - B 798.9 59.44
9 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 780.0 58.04
10 Christer Auer - Gunnar Lundberg D 755.0 56.18
11 Ulla Petterson - Inger Gerle C 754.0 56.10
12 Anders d´Aquino - Birgitta Nilsson B 750.0 55.80
13 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 746.0 55.51
13 Gertrud Bågstam - Margareta Winell C - B 746.0 55.51
15 Björn Sörenstam - Thomas Berg B 743.0 55.28
16 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 742.0 55.21
17 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B 737.0 54.84
18 Olle Billström - Claes Hultkrantz C - D 725.0 53.94
18 Åke Falkunge - Bengt Wärn A - B 725.0 53.94
20 Nils-Gunnar Knutsson - Bo Andersson B 722.3 53.74
21 Anita Deckel - Rune Strand C - B 702.0 52.23
22 Åke Jeverud - Lars-Erik Edlund C - B 693.7 51.62
23 Michael Jungstedt - Tomoko Hansen A - B 690.0 51.34
24 Kenneth Gollne - Bengt Gustafsson B 689.1 51.28
25 Kerstin Westberg - Birgitta Bremer C 685.0 50.97
26 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 681.0 50.67
27 Ann-Catrin Bejtoft - Monica Andersson Flad C - D 678.0 50.45
28 Gunnel Barkeby - Lillemor Parsons D 661.0 49.18
29 Jane Ellner - Elisabeth Andersson B - C 660.0 49.11
30 Marie-Louise Ek - Mona Tjulander D 654.0 48.66
31 Ingrid Stockman - Anneliese Schapira C - B 653.7 48.64
32 Jen Ahlberg - Åke Bengtsson D 652.6 48.55
33 Ulf Wahlberg - Inger Olsson B 647.0 48.14
34 Johannes Norrby - Eva Aadde D 646.0 48.07
35 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 645.0 47.99
36 Bo Tynderfeldt - Ingegerd Öberg C - D 644.0 47.92
37 Siv Holst - Hans Holst C 637.0 47.40
37 I-B Edholm - Åke Lundkvist B - C 637.0 47.40
39 Helga Lagergren - Charlotte von Segebaden D 633.0 47.10
40 Mårten Hilding - Agneta André C - D 630.0 46.88
41 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 628.0 46.73
42 Barbro Folke - Birger Bogstag C 625.0 46.50
43 Lennart Skargren - Stig Litzén C 616.0 45.83
44 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 615.0 45.76
45 Elsy Bergstedt - Florence Bodin B - C 605.0 45.01
46 Jan Nordlund - Inger Söderin B - D 597.0 44.42
46 Ann Löfberg - Karin Ekhammar D 597.0 44.42
48 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 589.0 43.82
49 Nils Wikstad - Thure Söderberg D 586.0 43.60
50 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 579.0 43.08
51 Jan Nelson - Lars Fredricsson D 568.0 42.26
52 Lena Treffner - Birgitta Norrgren D 567.0 42.19
53 Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson D 540.0 40.18
54 Caroline Freund - Göran Hartzell D 539.0 40.10
55 Olle Fahlén - Roger Boström B 534.0 39.73
55 Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund D 534.0 39.73
57 Göran Sterin - Kerstin Sterin C 502.0 37.35
58 Margaretha Spjuth - Hans Norin D 491.0 36.53
59 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 411.4 30.61