Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-10-28 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-10-28

Partävling, 32 bord, 64 par. Antal brickor: 24. Medel: 744.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Thomas Magnusson - Lars Nilsson A - B 1044 70.16
2 Ola Weinberg - Yvonne Flodqvist B - A 953 64.05
3 Barbro Folke - Birger Bogstag C 945 63.51
4 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 942 63.31
5 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 904 60.75
6 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 864 58.06
7 I-B Edholm - Åke Lundkvist B - C 863 58.00
8 Kerstin Helleberg - Ulla Lanner C 859 57.73
9 Seymour Eriksson - Bengt Wärn C - B 858 57.66
10 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 851 57.19
11 Sidney Hage - Jan Nordlund D - B 842 56.59
12 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 838 56.32
13 Torsten Wenell - Torbjörn Wenell D 837 56.25
14 Marianne Petri - Birgitta Wallin C - D 836 56.18
15 Birgitta Rasch - Eva Löwenthal B - C 834 56.05
16 Leelo Andrén - Ingrid Wizler D 833 55.98
17 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 825 55.44
18 Nils Wikstad - Maj-Britt Bronstein D 823 55.31
19 Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam D 814 54.70
20 Olle Fahlén - Roger Boström B 812 54.57
21 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 811 54.50
22 Helga Lagergren - Bengt Sandberg D 810 54.44
23 Johannes Norrby - Eva Aadde D 807 54.23
24 Peter Flodqvist - Hans Alexandersson A 803 53.97
25 Bengt Gustafsson - Lennart Skargren B - C 795 53.43
26 Torbjörn Andersson - Kerstin Samuelsson C - D 792 53.23
27 Birgitta Horn af Åminne - Mari-Ann Broberg D 786 52.82
28 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 766 51.48
29 Lars Gatenfelt - Gunnar Ericsson C - D 758 50.94
30 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 750 50.40
30 Laijla Sjölander - Anna Karin Österberg D 750 50.40
32 Staffan Tjus - Kristin Hylén D 743 49.93
32 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B 743 49.93
34 Olle Billström - Arne Wickman C 735 49.40
35 Ann-Christine Brask - Josef Jawitz B 734 49.33
36 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 727 48.86
37 Sigvard Carlefred - Karin Wallin B - C 715 48.05
37 Kerstin Westberg - Birgitta Bremer C 715 48.05
39 Siv Holst - Hans Holst C 706 47.45
40 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 702 47.18
41 Ulla Gräns - Siv Önefäldt D - C 697 46.84
41 Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées D 697 46.84
43 Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah C 691 46.44
44 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 684 45.97
45 Anita Deckel - Rune Strand C - B 682 45.83
46 Göran Langeskiöld - Jan Raftell D 669 44.96
47 Bengt Sjöborg - Göran Parner B - D 662 44.49
48 Kerstin Grandell - Eva Backhammar C 656 44.09
49 Marie-Louise Ek - Mona Tjulander D 647 43.48
50 Jane Ellner - Cecilia Lindberg B 644 43.28
51 Christer Uggla - Johan af Klint D 639 42.94
52 Outi Leijon - Mona Eriksson D 634 42.61
53 Laijla Molén - Gunilla Seth D 629 42.27
54 Gunilla Janlert - Kristina Sjölund D 621 41.73
55 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 611 41.06
56 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C - D 610 40.99
57 Gösta Larsson - Eva Sandgren D 609 40.93
58 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 608 40.86
59 Göran Sterin - Kerstin Sterin C 604 40.59
60 Tor Montalvo - Anders Staaf C - D 595 39.99
61 Ingegerd Öberg - Gert Reimer D - C 592 39.78
62 Monika Olsson - Thure Söderberg D 564 37.90
63 Birgitta Kåre - Anita Klintberg C - D 547 36.76
64 Leif Anderberg - Elsie Zinelli D 499 33.53