Kommande tävlingar
27/07 Bridgefestivalen
27/07 SM Par Veteran
27/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
19/07 Walters Bildelar
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
Partille/Mölnlycke BK » Jubileums Silver 2015-08-22 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Partille/Mölnlycke BK

Jubileums Silver 2015-08-22

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 42. Medel: 798.8.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Ingrid Petersen - Robin Björkstrand Asperö-Brännö BK - Bohus Nations BS 1047.8 65.65
2 Robert Bäck - Nils Åhlén BK Lyx - BK Björken 1015.9 63.65
3 Thomas Therkelson - Per Lindsten Partille/Mölnlycke BK 954.6 59.81
4 May Moore - Carl Ek Partille/Mölnlycke BK - Skövde BA 917.7 57.50
5 Ella Olsson - Vivianne Norling BK Lyx - Askims BK 913.9 57.26
6 Björn Johansson - Lars Wallin Lerums BK 912.0 57.14
7 Karin Nyberg - Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK 898.8 56.32
8 Lena Petersen - Björn Wenander Frölunda BS - Partille/Mölnlycke BK 895.4 56.11
9 Roland Härsjö - Kicki Oschlak-Härsjö Askims BK 894.6 56.05
10 Börje Brag - Jan Karlsen Partille/Mölnlycke BK 870.9 54.57
11 Lars-Åke Gustafsson - Jan Troberg Partille/Mölnlycke BK 869.0 54.45
12 Claes-Hugo Larsson - Håkan Arebrink Partille/Mölnlycke BK 860.6 53.92
13 Jan Hanner - Pär Ljungquist Partille/Mölnlycke BK - BK Everfresh 856.8 53.68
14 Marianne Fagerby - Tony Elmroth Alingsås BS - BK Lyx 823.3 51.59
15 Sören Westling - Martin Lundberg BK Albrekts 822.1 51.51
16 Lennart Ryberg - Dick Waldén Partille/Mölnlycke BK 822.1 51.51
17 Irma Petersen - Moa Petersen Frölunda BS 816.4 51.15
18 Johan Gromark - Anders Ihalainen Partille/Mölnlycke BK - Lerums BK 815.8 51.11
19 Bengt Anderson - Annette Elfving Lerums BK - BK Everfresh 814.4 51.03
20 Yvonne Andrén - Gunvor Karlsson Kronhusklubben 811.6 50.85
21 Leif-Åke Munther - Lena Zimmerman BK Everfresh 810.8 50.80
22 Inger Wenander - Ann De Silva Asperö-Brännö BK 809.3 50.71
23 Bo Andersson - Hans Linusson Frölunda BS - BK Debut 780.2 48.88
24 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh 774.1 48.50
25 Leif Julin - Jarl Larsson Partille/Mölnlycke BK 771.1 48.31
26 Britt Larsson - Anne-Marie Johansson Askims BK - Kronhusklubben 763.7 47.85
27 Ann Bergqvist - Bosse Johansson Mölndals BK 750.3 47.01
28 Lena Bergsten - Sten Schildt Partille/Mölnlycke BK 750.1 47.00
29 Göran Rydell - Ulla Westerlund Partille/Mölnlycke BK - Asperö-Brännö BK 749.3 46.95
29 Henning Kristensen - Kaj Friberg Alingsås BS 749.3 46.95
31 Kenth Sääf - Jörgen Olsson Partille/Mölnlycke BK 738.8 46.29
32 Oscar Hult - Denny Andréasson Partille/Mölnlycke BK - Kronhusklubben 735.7 46.10
33 Krister Ljungberg - Mats Jakobsson Askims BK - BK Everfresh 693.7 43.46
34 Ulla Liedholm - Mile Calic Partille/Mölnlycke BK 673.1 42.17
35 Sofia Ryman - Micke Almgren BK S:t Erik - Arla BK 667.4 41.82
36 Jürgen Schildt - Nils Nordahl Partille/Mölnlycke BK - BK Lyx 650.1 40.73
37 Karin Krohn - Bertil Lundbäck BK Viva - BK Everfresh 622.1 38.98
38 Gun-Britt Wibeck - Anita Nilsson Lerums BK - Askims BK 614.4 38.50
39 Anna Wallgren - Gunilla Johansson BK Lyx - Frölunda BS 606.9 38.03
40 Lars-Erik Melander - Anders Birgander Lerums BK - Stenstorps BK 606.3 37.99