Kommande tävlingar
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-05-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-05-06

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.2.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson A 883.6 73.63
2 Anna-Lena Nilsson - Tore Baars B 780.9 65.07
3 Dorothy Fristedt - Ingrid Johansson C - B 762.4 63.54
4 Thomas Magnusson - Lars Nilsson A - B 750.0 62.50
5 Birger Bogstag - Rune Strand C - B 749.4 62.45
6 Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson C 744.1 62.01
7 Tore Stormo - Bengt Lindholm A 730.4 60.87
8 Siv Holst - Hans Holst C 708.0 59.00
9 Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist B - A 684.1 57.01
10 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 679.9 56.66
11 Seymour Eriksson - Bengt Wärn C - B 678.9 56.57
12 Birgitta Rasch - Eva Löwenthal C 669.1 55.76
13 Michael Jungstedt - Tomoko Hansen A - B 664.2 55.35
14 Ulla Sandberg - Ulla Lindberg C 655.1 54.59
15 Helga Lagergren - Hubert Thorson D - C 649.6 54.14
16 Viviann Rosenlund - Gill Norberg D - C 646.4 53.86
17 Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg B 640.6 53.38
17 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson C - B 640.6 53.38
19 Waldemar Folbrycht - (FRA)Albert Sola B - A 637.9 53.16
20 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 631.2 52.60
21 Kerstin Karlander - Kerstin Helleberg D - C 626.9 52.24
22 Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom C - B 625.6 52.13
23 Inger Fantenberg - Ing-Marie Bergman C 620.6 51.72
24 Johannes Norrby - Eva Aadde D 616.9 51.41
25 Margareta Winell - Tomas Clason C - B 613.1 51.09
26 Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam D 601.4 50.12
27 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 595.8 49.65
28 Ellen Norman - Lennart Eriksson B - C 592.9 49.41
29 I-B Edholm - Åke Lundkvist B - D 592.1 49.34
30 Olle Fahlén - Monica Andersson Flad B - D 585.0 48.75
31 Mårten Hilding - Lennart Skargren C 582.8 48.56
32 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 575.9 47.99
33 Jane Ellner - Barbro Larshagen B - D 567.8 47.31
34 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 556.9 46.41
35 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C - D 543.1 45.26
36 Sigvard Carlefred - Stig Litzén C 533.1 44.42
37 Åsa Albihn - Britt Nylén C - D 531.4 44.28
38 Göran Sterin - Kerstin Sterin C 524.9 43.74
39 Leif Anderberg - Bo Zachrisson D 520.1 43.34
40 Eva Klingspor - Berit Strandberg C 511.9 42.66
41 Karin Lagerkvist - Arne Svensson D 504.0 42.00
42 Nils Wikstad - Maj-Britt Bronstein D 503.2 41.94
43 Ulla Gräns - Siv Önefäldt D 490.6 40.88
44 Jan Nordlund - Inger Söderin B - D 490.0 40.84
45 Nils Ahlén - Torsten Ragnartz B - C 488.9 40.74
46 Kristina Sjölund - Brita Klevstad D 483.0 40.25
47 Anneliese Schapira - Ingrid Stockman B - C 482.1 40.18
48 Jan Nelson - (ENG) Anders Wallén D - A 463.9 38.66
49 Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson C 460.4 38.37
50 Olle Magnuson - Milly Holmgren C - D 451.1 37.59
51 Marianne Larsson - Marianne Näslund D 449.1 37.42
52 Gunnar Ericsson - Karin Wallin D - C 439.1 36.59