Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Göteborgs BF » DM-par, kval 2015-04-24 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par, kval 2015-04-24

Partävling, 22 bord, 43 par, 1 blindpar. Antal brickor: 30. Medel: 600.7.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö Askims BK 783.4 65.29
2 Fredrik Norling - Vivianne Norling Salamandern/Wasa 772.0 64.33
3 Anders Brunzell - Jim Nielsen BK Everfresh 748.5 62.38
4 Robin Björkstrand - Mikael Rimstedt Bohus Nations BS - Harplinge BK 748.2 62.35
5 Bengt Alrud - Kjell Evensen Borås BA - Salamandern/Wasa 747.9 62.32
6 Torbjörn Kåreke - Gunnar Ohlson Bohus Nations BS 747.0 62.25
7 Sören Ek - Leif Andersson Askims BK - Asperö-Brännö BK 733.0 61.08
8 Per Sjöberg - Kjell Berndtsson BK Lyx - BK Everfresh 716.0 59.67
9 Björn Sörling - Björn Thalén Skara BS 705.0 58.75
10 Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum 704.0 58.67
11 Ella Olsson - Carina Eliasson BK Lyx - BK Albrekts 699.6 58.30
12 Kjell Andersson - Leif Kahlman BK Lyx - BK Everfresh 698.4 58.20
13 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx 688.0 57.33
14 Bodil Malmquist - Jüri Miks Frölunda BS 678.0 56.50
15 Moa Petersen - Irma Petersen Frölunda BS 670.7 55.89
16 Oscar Hult - Jan Erixon Partille BK - Frölunda BS 668.4 55.70
17 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 665.4 55.45
18 Ulla Liedholm - Mile Calic BK Everfresh - Partille BK 660.0 55.00
19 Jürgen Schildt - Nils Nordahl Partille BK - BK Lyx 648.0 54.00
20 Mats Allgöwer - Göran Rydell Mölnlycke BS 642.4 53.53
21 Marianne Fagerby - Tony Elmroth Alingsås BS - BK Lyx 639.6 53.30
22 Harald Sjöman - Ingvar Grahn Salamandern/Wasa 613.0 51.08
23 Margrete Östermarker - Kerstin Wängnerud BK Everfresh 612.0 51.00
24 Bo Andersson - Hans Linusson Frölunda BS - BK Debut 609.2 50.77
25 Annica Lundqvist - Ingalill Hadler BK Lyx 602.0 50.17
26 Patrik Clevström - Annika Corneliusson BS 53, Göteborg 581.0 48.42
27 Lena Rydenskog - Ulla Malmsten Askims BK 558.6 46.55
28 May Moore - Björn Wenander Mölnlycke BS 551.0 45.92
29 Eva Johansson - Ann Bergqvist Askims BK - Mölndals BK 549.8 45.82
30 Magnus Legnehed - Kristina Edeland Askims BK 544.9 45.41
31 Lillian Liedholm - Siv Hucke BK Everfresh 537.0 44.75
32 Sonia Linusson - Annika Lindén Frölunda BS 518.0 43.17
33 Britt-Marie Berg - Inger Ljungmark BK Debut 499.0 41.58
34 Eva Sandqvist - Marie Leitner BK Debut - BK Everfresh 496.0 41.33
35 Rodny Carlsson - Ann-Christin Emilsson BK Debut 475.0 39.58
36 Marianne Löfgren - Marianne Drott BK Everfresh 461.4 38.45
37 Stefan Corneliusson - Leif Carlsson BS 53, Göteborg - BK Everfresh 457.0 38.08
38 Gunnar Jansson - Mats Jakobsson BK Lyx - BK Everfresh 456.6 38.05
39 Roger Andersson - Märta Florin BK Debut 443.4 36.95
40 Sven Wallerstedt - Anna-Britta Wallerstedt BK Debut - BK Everfresh 395.0 32.92
41 Anton Bring - Tobias Stenborg Frölunda BS 387.0 32.25
42 Margareta Löfvendahl - Madelaine Roos BK Debut 373.0 31.08
43 Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom BK Debut 345.0 28.75