Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Göteborgs BF » Manfred Kamras minne Slutresultat [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras minne Slutresultat

Partävling, 16 bord, 32 par. Antal brickor: 70. Medel: 1050.8.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Tobias Törnqvist - Mikael Rimstedt BK Everfresh - Harplinge BK 1235.8 58.85
2 Christer Bjäring - Peter Modh BK S:t Erik - Veddige BS 1218.8 58.04
3 Lars-Åke Gustafsson - May Moore Mölnlycke BS 1196.0 56.95
4 Ola Rimstedt - Simon Hult Harplinge BK - Överums BK 1177.9 56.09
5 Arne Larsson - Jan Becklén BK Everfresh - BK Lavec 1155.5 55.02
6 Göran Selldén - Anders Brunzell BK Everfresh 1130.5 53.83
7 Harald Eide - Erik Eide - 1115.0 53.10
8 Mikael Westerlund - Johan Säfsten BK Lyx - Uppsalabridgen 1109.1 52.81
9 Per-Inge Helmertz - Jan Olofsson Kullabygdens BK 1106.9 52.71
10 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK 1099.9 52.38
11 Robin Björkstrand - Anders Erikson Bohus Nations BS - BK Centrum 1096.6 52.22
12 Thomas Therkelson - Björn Wenander Mölnlycke BS 1090.2 51.91
13 Stefan Åsgården - Göte Berntsson BK Lyx 1085.8 51.70
14 Per Andersson - Sture Ekberg BK Albrekts - Kungsbacka BS 1077.7 51.32
15 Magnus Eriksson - Cecilia Rimstedt Harplinge BK 1072.0 51.05
16 Peter Nuoristo - Lars Jansson Salamandern/Wasa 1070.9 51.00
17 Moa Petersen - Jaenita Johansson Frölunda BS 1069.0 50.90
18 Mats Allgöwer - Klas Bellander Mölnlycke BS - Videdals BK 1067.2 50.82
19 Bo Appelqvist - Roland Härsjö Mölnlycke BS - Askims BK 1050.0 50.00
20 Björn Sörling - Jim Nielsen Skara BS - BK Everfresh 1048.6 49.93
21 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 1035.6 49.31
22 Jonas Andersson - Sören Axelsson Anderstorps BK - Bredaryds BK 1028.4 48.97
23 Karin Nyberg - Göran Rydell Asperö-Brännö BK - Mölnlycke BS 1007.1 47.96
24 Magnus Weiman - Maureen Weiman Bollnäs BK 998.1 47.53
25 Torgny Carlsson - Jan Enarsson Veddige BS 986.8 46.99
26 Magnus Lundgren - Tony Elmroth BK Lyx 984.8 46.89
27 Svante Ahlberg - Villy Havasi BK Falkenberg - BK Albrekts 966.6 46.03
28 Thomas Samuelsson - Daniel Gustavsson Borås BA - Falköpings BS 948.1 45.15
29 Torbjörn Kåreke - Martin Ågren Bohus Nations BS 905.5 43.12
30 Torvald Spiik - Kenneth Johansson BK Allians, Halmstad - BK Falkenberg 877.1 41.77
31 Jan Ahlqvist - Berit Fors BK Lyx 870.9 41.47
32 Jürgen Schildt - Fredrik Olofsson Partille BK - Insjöns BK 741.9 35.33