Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Göteborgs BF » Festlig partävling samt DM-parkval 2014-04-26 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Festlig partävling samt DM-parkval 2014-04-26

Partävling, 38 bord, 76 par. Antal brickor: 30. Medel: 1110.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh - Salamandern/Wasa 1501 67.61
2 Pia Andersson - Arne Larsson BK Everfresh 1495 67.34
3 Göran Selldén - Björn Wenneberg BK Lyx 1477 66.53
4 Vivianne Norling - Lars Norling Salamandern/Wasa 1414 63.69
5 Johan Svensson - Lars-Uno Andersson Bohus Nations BS 1385 62.39
6 Göran Rydell - Harald Sjöman Mölnlycke BS - Salamandern/Wasa 1381 62.21
7 Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Harplinge BK 1355 61.04
8 Ingrid Petersen - Egon Bodendal Asperö-Brännö BK - BK Lyx 1353 60.95
9 Tommy Gunnarsson - Thomas Therkelson Salamandern/Wasa - Mölnlycke BS 1344 60.54
9 Lena Zimmerman - Leif-Åke Munther BK Everfresh 1344 60.54
11 Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum 1342 60.45
12 Tomas Andgren - Hans Jörgensen Bohus Nations BS 1340 60.36
13 Tobias Törnqvist - Ulrika Lindström BK Everfresh 1334 60.09
14 Robin Björkstrand - Simon Hult Arvika BS - Överums BK 1333 60.05
15 Jim Nielsen - Anders Brunzell BK Everfresh 1303 58.69
16 Robert Bäck - Per Östlund BK Lyx - Ruterklubben i Umeå 1282 57.75
17 Frank Lidström - Kjell Evensen Salamandern/Wasa 1280 57.66
18 Bo Ström - Marianne Ström BS 53, Göteborg 1266 57.03
19 Christer Törnqvist - Sören Ek Asperö-Brännö BK - Askims BK 1263 56.89
20 Per Sjöberg - Kjell Berndtsson BK Lyx - BK Everfresh 1250 56.31
20 Ulla Liedholm - Mile Calic BK Everfresh - Partille BK 1250 56.31
22 Jan Andersson - Leif Carlsson Askims BK - BK Everfresh 1243 55.99
23 Jan Ahlqvist - Jan Konar BK Lyx 1234 55.59
24 Mats Högnell - Johan Gromark Partille BK 1230 55.41
25 Martin Ågren - Torbjörn Kåreke Bohus Nations BS 1220 54.95
26 Tony Elmroth - Kjell Helin BS 53, Göteborg 1213 54.64
27 Reino Hirvonen - Gun Hirvonen Frölunda BS - Mölnlycke BS 1197 53.92
28 Ulla Westerlund - Bodil Winberg Asperö-Brännö BK - BK Lyx 1191 53.65
29 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 1188 53.51
30 Oscar Hult - Jan Erixon Frölunda BS 1187 53.47
31 Sture Ekberg - Rudi Knutson Kungsbacka BS - Salamandern/Wasa 1185 53.38
32 Gunnar Jansson - Jacob Kleiven BK Lyx 1179 53.11
33 Kjell Andersson - Leif Kahlman BK Everfresh 1178 53.06
34 Britt Larsson - Eva Johansson Askims BK 1162 52.34
35 Karl-Eric Nilsson - Lena Nilsson Frölunda BS 1156 52.07
36 Leif Andersson - Britt Andersson Asperö-Brännö BK 1152 51.89
37 Mona Kåreby - Bengt Kåreby Åsa/Frillesås BK 1147 51.67
38 Ann De Silva - Inger Wenander Asperö-Brännö BK 1139 51.31
39 Eva Thorsson - Björn Thorsson Frölunda BS 1129 50.86
40 Ulla-Britt Jensen - Jan Jensen BK Everfresh 1113 50.14
41 Nils-Bertil Gustafsson - Gerd Wrige Askims BK 1100 49.55
42 Hans Linusson - Stefan Corneliusson BK Debut - Askims BK 1095 49.32
43 Ulla Jeppsson - Finn Jeppsson BK Everfresh - Frölunda BS 1092 49.19
44 Margrete Östermarker - Bernt Östermarker BK Everfresh 1079 48.60
45 Ingegerd Winqvist - Dagny Tryggö BK Everfresh 1077 48.51
46 Anders Rydebrink - Monica Rydebrink Frölunda BS 1076 48.47
47 Anne-Marie Johansson - Staffan Gnosspelius BK Lyx 1067 48.06
48 Mabel Leman - Göran Östberg BK Everfresh - Frölunda BS 1061 47.79
49 Patrik Clevström - Annika Corneliusson Askims BK 1037 46.71
50 Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS 1031 46.44
51 Bodil Malmquist - Jüri Miks Frölunda BS 1026 46.22
52 Eva Darnell - Wanda Klintberg BK Everfresh 1022 46.04
53 Lillian Liedholm - Siv Hucke BK Everfresh 1009 45.45
54 Yvonne Sjöstrand - Christina Wedin BK Everfresh 991 44.64
55 Moa Petersen - Irma Petersen Frölunda BS 990 44.59
56 Curt Persson - Barbro Persson BK Everfresh 989 44.55
57 Sonja Jonasson - Mary Bryng BK Everfresh 984 44.32
58 Lars-Olof Månsson - Agneta Persson BK Debut 974 43.87
59 Bo Andersson - Bengt Anderson Frölunda BS - Lerums BK 951 42.84
60 Kerstin Olausson - Tadashi Suzuki BK Everfresh - BK Lyx 941 42.39
61 Ann Bergqvist - Anna Keereweer Mölndals BK 933 42.03
62 Anna Wallgren - Nils Nordahl BK Lyx 916 41.26
63 Marianne Löfgren - Sonia Linusson BK Everfresh - Frölunda BS 874 39.37
64 Björn Olofsson - Rodny Carlsson BK Debut 873 39.32
65 Maria Tullberg - Gerd Sjöholm BS Damernas - Askims BK 868 39.10
66 Annika Laremark - Göte Laremark BK Everfresh 865 38.96
67 Elisabet Törngren - Ivan Törngren Ej medlem 864 38.92
68 Berit Johnsson - Anna-Greta Bodin BK Everfresh 823 37.07
69 Göran Nyström - Marianne Fagerby Frölunda BS - Alingsås BS 822 37.03
70 Lena Starkenberg - Jan Rosenqvist Asperö-Brännö BK - BK Everfresh 809 36.44
71 Ulla Holmer - Marie Ekelund BK Everfresh - BK Lyx 806 36.31
72 Margaretha Fälth - Kerstin Bjensjö BK Debut 792 35.68
73 Evy Carlson - Addie Olovson BK Everfresh 773 34.82
74 Marie Leitner - Eva Sandqvist BK Everfresh - BK Debut 772 34.77
75 Ulf Nordlund - Marianne Drott Frölunda BS - BK Everfresh 635 28.60
76 Zsuzsanna Szamel - Britt-Inger Blom BK Debut 608 27.39