Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Göteborgs BF » Manfred Kamras Minne - Omgång 2 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras Minne - Omgång 2

Partävling, 19 bord, 37 par, 1 blindpar. Antal brickor: 70. Medel: 1190.8.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Tom Gärds - Niclas Samuelsson BK Björken - Tanums BK 1442.6 60.61
2 Johan Upmark - Patrik Rimstedt BK S:t Erik - Konga BK 1395.5 58.63
3 Marion Michielsen - Cecilia Rimstedt Harplinge BK 1379.2 57.95
4 Mikael Westerlund - Morgan Svensson BK Lyx - Storsjöbygdens BK 1367.8 57.47
5 Nils Åhlén - Robert Bäck BK Lyx 1314.1 55.22
6 Göran Levan - Carl Ek Skövde BA 1295.6 54.44
7 Jörgen Neldemo - Jan-Erik Helmersson Veddige BS 1286.8 54.07
8 Tomas Linder - Leif Linder Sorsele BK - BK Hudik 1279.1 53.75
9 Örjan Sjöberg - Per Schullström Åmåls BS 1276.3 53.63
10 Karl-Arne Aldeborg - Kent Karlsson Uddevalla BF 1259.4 52.92
11 Anders Morath - Mart Altmäe BK S:t Erik 1258.3 52.87
12 Lars Kennethsson - Arne Blomqvist Anderstorps BK 1241.5 52.17
13 Johnny Östberg - Christer Bjäring BK S:t Erik 1238.8 52.05
14 Daniel Eriksson - Robin Björkstrand Gävle BK - Arvika BS 1234.7 51.88
15 Peter Forsberg - Bengt Nilsson ABB BK 1234.6 51.87
16 Thomas Therkelson - Lars-Åke Gustafsson Mölnlycke BS 1230.3 51.69
17 Christina Ahl - Malin Helin Gävle BK 1206.9 50.71
18 Bo Sundell - Thomas Karlsson Storsjöbygdens BK 1203.1 50.55
19 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 1199.9 50.41
20 Villy Havasi - Per Andersson BK Albrekts 1194.8 50.20
21 Mikael Lindblom - Mari Lindblom BK S:t Erik 1183.8 49.74
22 Jan Geiborg - Leif Norman Gnesta BK 1179.0 49.54
23 Jörgen Lundberg - Nils Andersson ABB BK 1159.1 48.70
24 Eva Gunnarsson - Peter Modh Veddige BS 1131.9 47.56
25 Lars-Göran Östlund - Jan Fransson Gävle BK 1130.6 47.50
26 Markus Hedström - Leif Axelsson Skövde BA 1123.1 47.19
27 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK 1107.3 46.53
28 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik 1101.9 46.30
29 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 1094.9 46.00
30 Tommy Gunnarsson - Tommi Ramstedt Salamandern/Wasa - Lindesbergs BS 1086.5 45.65
31 Henrik Malmsten - Hans Granath Filbyter Bridge 1072.0 45.04
32 Pontus Karlsson - Torbjörn Olsson Åmåls BS 1064.8 44.74
33 Britt Larsson - Olle Hedman Askims BK 1060.5 44.56
34 Jaan Heinlo - Kjell Sedelius Gnesta BK 1042.7 43.81
35 Magnus Conradi - Denny Andréasson BS 53, Göteborg - Frölunda BS 1027.4 43.17
36 Lars Åhlén - Reine Gustavsson Majstångens BK 983.3 41.31
37 Lennart Lindqvist - Håkan Schullström Åmåls BS 973.0 40.88