Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Göteborgs BF » Manfred Kamras Minne 2012-11-10 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

Manfred Kamras Minne 2012-11-10

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 70. Medel: 1610.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Cecilia Rimstedt - Fredrik Nyström Konga BK - BK Lavec 1919.6 59.62
2 Anders Johansson - Mats Johansson Gnesta BK - Uppsalabridgen 1838.0 57.08
3 Tobias Törnqvist - Ulrika Lindström BK Everfresh 1835.0 56.99
4 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh - Salamandern/Wasa 1766.9 54.87
5 Göran Adde - Henrik Noberius BK Falkenberg - Skara BS 1728.6 53.68
6 Daniel Gullberg - Erika Rodin Karlstads BK - BK S:t Erik 1725.6 53.59
7 Lars-Åke Gustafsson - Carl Ek Mölnlycke BS - Skövde BA 1724.3 53.55
8 Anders Erikson - Ylva Pyykkö BK Centrum 1723.4 53.52
9 Torgny Carlsson - Jan Enarsson BK Lövet - Veddige BS 1711.0 53.14
10 Göran Selldén - Jan-Olov Andersson BK Lyx 1710.8 53.13
11 Nils Åhlén - Leif Ruthström BK Everfresh - Storsjöbygdens BK 1705.2 52.96
12 Arne Larsson - Jan Becklén BK Everfresh - Malmö BK 1703.0 52.89
13 Mikael Westerlund - Kent Johansson BK Lyx 1695.8 52.66
14 Robin Björkstrand - Rudi Knutson Salamandern/Wasa 1689.1 52.46
15 Simon Hult - Simon Ekenberg Malmö BK - Lilla Sällskapet, Kalmar 1684.4 52.31
16 Johan Vikström - Mylene Encontro Skellefteå BK 1680.3 52.18
17 Robert Bäck - Urban Björklund BK Lyx - Bollnäs BK 1667.2 51.78
18 Daniel Eriksson - Per Jansson Gävle BK - Konga BK 1663.7 51.67
19 Klas Bellander - Tatiana Trendafilova Videdals BK - Malmö BK 1662.6 51.63
20 Sten Johansson - Johnny Ivarsson Borås BA - Katrineholms BA 1661.2 51.59
21 Magnus Eriksson - Hans Mattsson Harplinge BK 1652.0 51.30
22 Birgitta Ternblad - Monica Karlsson BK S:t Erik - FCTF:s BK Karlskrona 1649.0 51.21
23 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo LUCK 1632.7 50.70
24 Tommy Gunnarsson - Sture Ekberg Salamandern/Wasa - Kungsbacka BS 1624.2 50.44
25 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 1621.3 50.35
26 Mietek Warchiwker - Sören Lennartsson BK Lyx - Falköpings BS 1611.4 50.04
27 Anders Brunzell - Jim Nielsen BK Everfresh 1606.9 49.90
28 William Hernebrink - Catrin Wahlestedt Norrköpingsbridgen - IFK Karlskrona 1606.6 49.89
29 Tom Gärds - Leif Andréasson BK Björken - Kungshamns BK 1604.5 49.83
30 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson BK S:t Erik 1590.8 49.40
31 Anders Freij - Bengt Emanuelsson LUCK 1583.8 49.19
32 Otto Berntsson - Göte Berntsson Orust BK 1581.2 49.10
33 Kjell Glans - Eva Glans Orust BK 1567.0 48.67
34 Börje Brag - Kenneth Andreasson Partille BK 1539.8 47.82
35 Vivianne Norling - Lars Norling Salamandern/Wasa 1530.8 47.54
36 Britt Larsson - Olle Hedman Askims BK 1525.5 47.38
37 Per Andersson - Villy Havasi BK Albrekts 1522.2 47.27
38 Mats Allgöwer - Ella Olsson Mölnlycke BS - BK Lyx 1517.8 47.14
39 Eva Gunnarsson - Peter Modh Veddige BS 1490.4 46.29
40 Lars Kennethsson - Jan Nilsson Anderstorps BK - BK Falkenberg 1460.8 45.37
41 Ola Rimstedt - Patrik Johansson Harplinge BK - Konga BK 1457.0 45.25
42 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 1433.3 44.51
43 Mikael Grönkvist - Mikael Rimstedt Uppsalabridgen - Harplinge BK 1415.7 43.97
44 Moa Petersen - Bob Prickaertz BK Lyx - BK Everfresh 1404.1 43.61
45 Magnus Lundgren - Tony Elmroth BS 53, Göteborg 1401.2 43.52
46 Tommi Ramstedt - Johan Pihl Lindesbergs BS - Örebridgen 1399.2 43.45
47 Jan Ahlqvist - Berit Fors BK Lyx 1384.4 42.99
48 Carina Eliasson - Björn Wenander BK Albrekts - Mölnlycke BS 1370.7 42.57