Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2012-05-30 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2012-05-30

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson BK S:t Erik 647 61.27
2 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström BK S:t Erik 645 61.08
3 Ellen Norman - Cecilia Lindberg BK S:t Erik 637 60.32
4 Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson BK S:t Erik 631 59.75
5 Anita Ericsson - Yvonne Siewert BK S:t Erik 608 57.58
6 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer BK S:t Erik 601 56.91
7 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski BK S:t Erik 591 55.97
8 Per Skoglund - Karin Wallin BK S:t Erik 588 55.68
9 Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson BK Två Ess - BK S:t Erik 587 55.59
10 Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg BK S:t Erik 585 55.40
11 Jan-Erik Andersson - Kjell Persson Rotebro BS 578 54.73
12 Mårten Hilding - Bo Löfgren BK S:t Erik - Alvik BC 576 54.55
13 Anneliese Schapira - Ingrid Stockman Sthlms-Polisens BS 573 54.26
14 Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam BK S:t Erik 572 54.17
15 Ingrid Höglund - Thomas Hagdorn BK S:t Erik 569 53.88
16 Bengt Sjöborg - Sven-Erik Åström BK S:t Erik 561 53.13
17 Barbro Folke - Monica Schött BK S:t Erik 551 52.18
18 Inga Isberg - Åke Isberg BK S:t Erik 548 51.89
19 Jane Ellner - Kerstin Lindqvist BK S:t Erik 547 51.80
20 Jan-Ove Hed - Erik Jacobsson SEB Bridge 544 51.52
21 Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström BK S:t Erik 540 51.14
22 Marianne Karta - Ulla Lindström BK S:t Erik 531 50.28
23 Birgitta Elding - Ruth Mogård BK S:t Erik 530 50.19
24 Anna-Lena Nilsson - Elisabeth Andersson BK S:t Erik 527 49.91
25 Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson BK S:t Erik 523 49.53
26 Helga Lagergren - Hubert Thorson Lidingö BK - BK S:t Erik 518 49.05
27 Folke Ljungström - Britt Almberg BK S:t Erik 516 48.86
28 Inga Fieber - Astrid Thörn BK S:t Erik - Alvik BC 508 48.11
29 P-G Norlin - Anders Spjuth BK S:t Erik - Väsbybridgen 499 47.25
30 I-B Edholm - Margareta Axner BK S:t Erik 495 46.88
31 Lennart Jonsson - Kalle Fyhr Visby BS - Vänersborgs BS 490 46.40
32 Karl Vilhelm Kronen - Ulf Persson BK Nordost - Danderyds BS 488 46.21
33 Jen Ahlberg - Birgitta Petersson BK S:t Erik - Jakobsbergs BK 483 45.74
34 Gertrud Rosenlund - Birgitta Andersson BK S:t Erik 482 45.64
35 Elizabeth Ekman - Margaretha Josefsson BK S:t Erik 476 45.08
36 Gerd Lindberg - Ingrid Alexanderson BK S:t Erik 475 44.98
37 Gösta Thorén - Rune Strand BK S:t Erik 470 44.51
38 Harriet Lundvall - Ulla Gräns BK S:t Erik 467 44.22
39 Nils Wikstad - Leelo Andrén BK S:t Erik 464 43.94
40 Ann-Margret Peck - Lillemor Parsons BK S:t Erik 451 42.71
41 Ellis Wohlner - Ingvar Bladini BK S:t Erik 449 42.52
42 Christine Schwark - Siv Önefäldt BK S:t Erik 444 42.05
43 Agneta Sterner - Katja Fischer BK S:t Erik 443 41.95
43 Kerstin Karlander - Catharina Almström BK S:t Erik 443 41.95
45 Rolf Norlin - Lennart Herminge BK Två Ess - BK S:t Erik 425 40.25
46 Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn BK S:t Erik 412 39.02