Kommande tävlingar
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
26/06
Ölandsveckan: A-final
Rapporterade tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Lunds BK
»
Lunda-Silvret Mixed
23 oktober 2011-10-23
[Föregående]
[Alla givar]
[Nästa]
[Tävlingsinfo]
[Simultan]
[PBN]
Lunds BK
Lunda-Silvret Mixed
23 oktober 2011-10-23
Bricka 22
Lunds BK, Sverige 2011.10.23
Öst giv
Ö-V i zon
E9852
84
Ekn763
5
10763
97
K2
kn7642
K4
EK32
D95
ED93
Dkn
Dkn1065
1084
K108
Optimalt kontrakt: 4
Ö= -130
NT
N
3
8
7
7
5
S
3
8
6
7
5
Ö
10
5
6
6
7
V
10
5
6
6
8
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Kerstin Strömholm - Lars-Åke Larsson
Ritva Myrhagen - HÃ¥kan Myrhagen
1
D N=
K
160
22.0/0.0
Sofia Olofsson - Simon Granath
Anita Larsson - Pawel Chylicki
2
S+1
K
140
20.0/2.0
Christina Gutenwik - Jan Gutenwik
Lone Stolt - Bertil Hansson
1
N+1
E
110
18.0/4.0
Izabella Johannisborg - Andrzej Cybulski
Anna Lundvall - Johan Lundvall
2
N=
K
90
16.0/6.0
Mona Hallström - Åke Bergh
Charlotte Rudbäck - Nicolae Östner
3
N-1
E
-50
11.0/11.0
Bodil Wikström - Junot Delcomyn
Eva Andersson - Lars Gunnar Andersson
2
N-1
E
-50
11.0/11.0
Catrin Wahlestedt - William Hernebrink
Anu Uus - Jan-Eric Larsson
2
N-1
K
-50
11.0/11.0
Monica Cederberg - Bengt Larsson
Hélene Hommerberg Messing - Mats Sjögreen
2
N-1
E
-50
11.0/11.0
Christine Aalvik - Per-Inge Helmertz
Gerd Axelsson - Bertil Sjölinder
2
N-2
E
-100
6.0/16.0
Anna-Carin Persson - Lars-Olle Peters
Gun Romée - Jerker Persson
2NT Ö=
D
-120
3.0/19.0
Anita Gullberg - Bo Persson
Eva Olsberg - Iwe Persson
2NT Ö=
D
-120
3.0/19.0
Emma Paulsson - Erik Andersson
Eva-Lotta Reiner - Pierre Carbonnier
3
Ö+1
D
-130
0.0/22.0
Kristina Johnson - Fredrik Svensson
-
12.7/-