Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2011-05-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2011-05-04

Bricka 13

BK S:t Erik, Sverige 2011.05.04

Nord giv
alla i zon
K4
kn1076
K32
kn864
7632
D2
Ekn654
K3
EDkn9
9843
D8
E52
1085
EK5
1097
D1097

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sigvard Carlefred - Olle Magnuson I-B Edholm - Margareta Axner 3 Ö-1 E 100 41.0/1.0
Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn Brita Hedenius - Henrik Köhler 4 Ö-1 E 100 41.0/1.0
Klas Änggård - Birgitta Ohlsson Ingrid Stockman - Anneliese Schapira 1NT Ö+1 9 -120 38.0/4.0
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Ingemar Gustafsson - Gudrun Gustafsson 2 V+2 6 -130 36.0/6.0
GunBritt Beijbom - Jen Ahlberg Karin Wallin - Carl-Arvid Thorild 2 Ö+1 E -140 30.0/12.0
Christine Schwark - Siv Önefäldt Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 3 V= Kn -140 30.0/12.0
Arija Strömberg - Gullvi Söderbaum Birgitta Elding - Ann Löfberg 2 Ö+1 E -140 30.0/12.0
Lars Appelin - Sven E Nilsson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3 Ö= 9 -140 30.0/12.0
Harriet Lundvall - Ulla Gräns Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer 3 Ö= E -140 30.0/12.0
Isabel Grönwall - Wivi-Anne Göransson Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom 2NT Ö+1 10 -150 24.0/18.0
Birgitta Lyckeberg - Hans Lyckeberg Gösta Thorén - Rune Strand 3 Ö+1 7 -170 14.0/28.0
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Ylva Jansson - Elisabeth Nyström 2 Ö+2 10 -170 14.0/28.0
Jan Christiernin - Tore Baars Kerstin Lindqvist - Britt-Marie Eyton 2 Ö+2 E -170 14.0/28.0
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 2 V+2 3 -170 14.0/28.0
Ellen Norman - Elisabeth Bellman Nils Ahlén - Ingvar Bladini 2 Ö+2 E -170 14.0/28.0
Kerstin Samuelsson - Torbjörn Andersson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 Ö+2 E -170 14.0/28.0
Iris Holmström - Britt-Marie Borelius Gunilla Fjellstedt - Anita Dackel 3 Ö+1 E -170 14.0/28.0
Göran Sterin - Kerstin Sterin Lars Göran Asmundsson - Désirée Asmundsson-Färlin 3 V+1 Kn -170 14.0/28.0
Sissy Haskel - Ingrid Jansson Erling Ribbing - Björn Bergström 2 V+2 Kn -170 14.0/28.0
Anna-Lena Nilsson - Elisabeth Andersson Olle Fahlén - Roger Boström 2NT Ö+2 10 -180 4.0/38.0
Ann-Catrin Bejtoft - Monica Andersson-Flad Sven-Erik Åström - Håkan Sacklén 2 Ö+3 5 -200 1.0/41.0
Karen Carlberg - Rita Sjöö Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 2 V+3 Kn -200 1.0/41.0
Sverker Holmberger - Hans Elfving     - -/19.1