Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2011.03.21

Nord giv
Ö-V i zon
E83
Dkn9
D102
K875
D62
K87
K754
kn103
7
E106432
E863
E4
Kkn10954
5
kn9
D962

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karl-Erik Sparrdal - Hans Gosch Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 4D Ö-2 Kn 500 66/0
Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn Karl Lindberg - Solveig Willenhag 4 Ö-2 9 200 64/2
Håkan Sacklén - Lil Danielsson Margaretha Brodin - Margareta Axner 2 S+1 K 140 61/5
Margaret Eriksson - Marianne Karta Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3 S= K 140 61/5
Ellis Wohlner - Rune Strand Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 4 Ö-1 6 100 52/14
Mayvi Svenonius - Kerstin Olare Ingrid Odén - Ingrid Holmerson 4 Ö-1 Kn 100 52/14
Birgitta Weigl - Bertil Adlerz Anna-Lisa Pålsbro - Berit Garvin 4 Ö-1 Kn 100 52/14
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 4 Ö-1 Kn 100 52/14
Gun Hjorth - Mia Rosenberg Jan Christiernin - Tore Baars 4 Ö-1 K 100 52/14
Stellan Jonsson - Elisabeth Jonsson Birgitta Elding - Ruth Mogård 4 Ö-1 10 100 52/14
Lennart Larsson - Bo Tynderfeldt Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 4 Ö-1 Kn 100 52/14
Birgitta Rohlén - Annika Magnusson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 2 S-1 7 -50 34/32
Barbro Folke - Monica Schött Gunnar Luthman - Jan Carlson 4 S-1 K -50 34/32
Elof Fogbrand - Inger Flink Lena Fürst-Rozkalns - Margaretha Alming 2 S-1 K -50 34/32
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Gerd Lindberg - Gerhard Magnusson 4 S-1 K -50 34/32
Leif Kilnes - Bengt Nilsson Monica Lindström - Margareta Moberg 3 S-1 K -50 34/32
Mikael Hök - Boo Lindblom Majken Welvestam - Maud Wedin 3 N-1 6 -50 34/32
I-B Edholm - Linda Aspelin Jan Heuman - Per Jermsten 4 S-1 K -50 34/32
Ingegerd Lundquist - Astrid Kling Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 3 S-1 K -50 34/32
Margareta Belaieff - Gertrud Bågstam Birgit Karlsson - Göran Karlsson 3 S-1 K -50 34/32
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Gunnar Bergström - Gert Reimer 4 S-1 K -50 34/32
Stig Svensson - Gunnel Svensson Bengt Wennerberg - Agnes Reidemeister 3 S-1 K -50 34/32
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Cecilia Lindberg - Roger Boström 4 S-2 7 -100 18/48
Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg Sverker Hydén - Björn Bergström 4 S-2 8 -100 18/48
Carl Asklöf - Håkan Tideström Jan Ericsson - Thomas Sjövall 4 S-2 K -100 18/48
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Torsten Ragnartz - Monica Staaf 2 S-2 7 -100 18/48
Nils Ahlén - Ingvar Bladini Ingemar Olofsson - Lars Andersson 3 S-2 K -100 18/48
Kjell Karlsson - Gert Sass Olle Billström - Arne Wickman 2 Ö+1 K -140 10/56
Staffan Bredberg - Åke Andersson Britt Almberg - Folke Ljungström 3 Ö= 2 -140 10/56
Birgitta Béen - Heidi Hedrenius Göran Parner - Gert Persson 2 Ö+1 K -140 10/56
Karin Englund - Marita Clausen Eva Sandgren - Inger Fransson 4 S-3 K -150 6/60
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 3 Ö+1 K -170 4/62
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Margareta Winell - Agneta Axnäs 3NT N-5 6 -250 2/64
Christina Nygren - Bengt Wessman Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 Ö= D -620 0/66