Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Bricka 22

BK S:t Erik, Sverige 2011.03.21

Öst giv
Ö-V i zon
K42
104
10632
6432
D63
73
KDkn98
ED9
kn10987
EK62
4
K108
E5
Dkn985
E75
kn75

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Weigl - Bertil Adlerz Birgitta Rohlén - Annika Magnusson 4 Ö-2 E 200 63/3
Jan Heuman - Per Jermsten Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3NT Ö-2 8 200 63/3
Margareta Belaieff - Gertrud Bågstam Stig Svensson - Gunnel Svensson 3NT Ö-2 D 200 63/3
Bengt Wennerberg - Agnes Reidemeister Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 3NT Ö-2 D 200 63/3
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Christina Nygren - Bengt Wessman 3NT Ö-1 D 100 54/12
Stellan Jonsson - Elisabeth Jonsson Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 4 Ö-1 D 100 54/12
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Torsten Ragnartz - Monica Staaf 3NT Ö-1 9 100 54/12
Ingemar Olofsson - Lars Andersson Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 4 Ö-1 D 100 54/12
Gunnar Bergström - Gert Reimer Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 5 Ö-1 E 100 54/12
Staffan Bredberg - Åke Andersson Mikael Hök - Boo Lindblom 2NT V= 10 -120 48/18
Olle Billström - Arne Wickman Cecilia Lindberg - Roger Boström 3 Ö= D -140 44/22
Gun Hjorth - Mia Rosenberg Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 2 Ö+1 D -140 44/22
Majken Welvestam - Maud Wedin Leif Kilnes - Bengt Nilsson 2 Ö+1 D -140 44/22
Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 2 Ö+2 E -170 36/30
Gerd Lindberg - Gerhard Magnusson Kerstin Lindén - Bertil E Olsson 2 Ö+2 D -170 36/30
Olle Fahlén - Lena Fahlén Elof Fogbrand - Inger Flink 2 Ö+2 D -170 36/30
Jan Ericsson - Thomas Sjövall Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 2 Ö+2 5 -170 36/30
Margareta Winell - Agneta Axnäs Birgitta Béen - Heidi Hedrenius 2 Ö+2 D -170 36/30
Mayvi Svenonius - Kerstin Olare Barbro Folke - Monica Schött 2NT V+2 6 -180 29/37
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Göran Parner - Gert Persson 2NT V+2 6 -180 29/37
Anna-Lisa Pålsbro - Berit Garvin Birgitta Rasch - Bengt Jonsson 2 Ö+3 9 -200 26/40
Gunnar Luthman - Jan Carlson Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 2D S-2 K -300 24/42
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Håkan Sacklén - Lil Danielsson 3NT V= 4 -600 20/46
Margaretha Brodin - Margareta Axner Lena Fürst-Rozkalns - Margaretha Alming 3NT Ö= D -600 20/46
I-B Edholm - Linda Aspelin Birgitta Elding - Ruth Mogård 3NT Ö= 9 -600 20/46
Kjell Karlsson - Gert Sass Ingrid Odén - Ingrid Holmerson 4 Ö= D -620 10/56
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Ellis Wohlner - Rune Strand 4 Ö= D -620 10/56
Sverker Hydén - Björn Bergström Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 4 Ö= D -620 10/56
Karl Lindberg - Solveig Willenhag Monica Lindström - Margareta Moberg 4 Ö= D -620 10/56
Carl Asklöf - Håkan Tideström Jan Christiernin - Tore Baars 4 Ö= Kn -620 10/56
Karin Englund - Marita Clausen Nils Ahlén - Ingvar Bladini 4 Ö= E -620 10/56
Lennart Larsson - Bo Tynderfeldt Birgit Karlsson - Göran Karlsson 4 Ö= 5 -620 10/56
Britt Almberg - Folke Ljungström Karl-Erik Sparrdal - Hans Gosch 3NT Ö+1 9 -630 1/65
Eva Sandgren - Inger Fransson Margaret Eriksson - Marianne Karta 3NT V+1 6 -630 1/65