Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Bricka 17

BK S:t Erik, Sverige 2011.03.21

Nord giv
ingen i zon
K875
D1063
KD2
62
ED4
kn84
kn1085
kn103
kn106
E972
973
E54
932
K5
E64
KD987

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gerd Lindberg - Gerhard Magnusson Lena Fürst-Rozkalns - Margaretha Alming 3NT N+1 7 430 66/0
Gunnar Luthman - Jan Carlson Ingrid Odén - Ingrid Holmerson 2NT N+1 7 150 57/9
Karl-Erik Sparrdal - Hans Gosch Majken Welvestam - Maud Wedin 1NT N+2 2 150 57/9
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Staffan Bredberg - Åke Andersson 1NT N+2 2 150 57/9
Margaret Eriksson - Marianne Karta Ingemar Olofsson - Lars Andersson 2NT S+1 4 150 57/9
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 1NT S+2 8 150 57/9
Eva Sandgren - Inger Fransson Torsten Ragnartz - Monica Staaf 1NT S+2 8 150 57/9
Margareta Belaieff - Gertrud Bågstam Göran Parner - Gert Persson 1NT S+2 5 150 57/9
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Lennart Larsson - Bo Tynderfeldt 2NT N+1 7 150 57/9
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 2NT N= 9 120 41/25
Ellis Wohlner - Rune Strand Barbro Folke - Monica Schött 1NT S+1 4 120 41/25
Mayvi Svenonius - Kerstin Olare Olle Billström - Arne Wickman 2NT N= 9 120 41/25
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Sverker Hydén - Björn Bergström 2NT N= 2 120 41/25
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 2NT N= 9 120 41/25
Karl Lindberg - Solveig Willenhag Jan Christiernin - Tore Baars 2NT S= 5 120 41/25
Britt Almberg - Folke Ljungström Monica Lindström - Margareta Moberg 1NT S+1 4 120 41/25
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Margareta Winell - Agneta Axnäs 2NT N= Kn 120 41/25
Margaretha Brodin - Margareta Axner Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 2 S+1 Kn 110 31/35
Leif Kilnes - Bengt Nilsson Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 1 N+1 K 110 31/35
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Karin Englund - Marita Clausen 1NT S= Kn 90 27/39
Birgitta Béen - Heidi Hedrenius Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 1NT N= 7 90 27/39
Elof Fogbrand - Inger Flink Håkan Sacklén - Lil Danielsson 1 N= Kn 80 24/42
Anna-Lisa Pålsbro - Berit Garvin Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Pass   21/45
Carl Asklöf - Håkan Tideström Mikael Hök - Boo Lindblom Pass   21/45
Kjell Karlsson - Gert Sass Birgitta Rohlén - Annika Magnusson 3NT S-1 Kn -50 15/51
Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg Christina Nygren - Bengt Wessman 3NT S-1 8 -50 15/51
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Birgitta Elding - Ruth Mogård 1NT S-1 Kn -50 15/51
Gunnar Bergström - Gert Reimer Stig Svensson - Gunnel Svensson 2NT S-1 Kn -50 15/51
Cecilia Lindberg - Roger Boström Birgitta Weigl - Bertil Adlerz 3NT S-2 Kn -100 5/61
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Olle Fahlén - Lena Fahlén 3NT N-2 9 -100 5/61
Gun Hjorth - Mia Rosenberg Jan Ericsson - Thomas Sjövall 2NT S-2 Kn -100 5/61
Stellan Jonsson - Elisabeth Jonsson Jan Heuman - Per Jermsten 3NT S-2 Kn -100 5/61
I-B Edholm - Linda Aspelin Nils Ahlén - Ingvar Bladini 3NT S-2 5 -100 5/61
Birgit Karlsson - Göran Karlsson Bengt Wennerberg - Agnes Reidemeister 2NT S-2 Kn -100 5/61