Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2011.03.21

Öst giv
alla i zon
1075
E95
K5
Kkn1054
kn862
Dkn3
E2
E962
E
K1082
kn108763
D7
KD943
764
D94
83

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Gerd Lindberg - Gerhard Magnusson 3NT V-2 4 200 63/3
Karl-Erik Sparrdal - Hans Gosch Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 3NT V-2 Kn 200 63/3
Margaret Eriksson - Marianne Karta Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 2NT Ö-2 3 200 63/3
Stellan Jonsson - Elisabeth Jonsson Eva Sandgren - Inger Fransson 3 Ö-2 K 200 63/3
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Göran Parner - Gert Persson 2 S+1 E 140 57/9
Birgit Karlsson - Göran Karlsson Birgitta Béen - Heidi Hedrenius 2 S+1 E 140 57/9
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Ingrid Odén - Ingrid Holmerson 1 Ö-1 8 100 49/17
Elof Fogbrand - Inger Flink Sverker Hydén - Björn Bergström 3NT Ö-1 K 100 49/17
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg 3 Ö-1 K 100 49/17
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Jan Heuman - Per Jermsten 2NT V-1 4 100 49/17
Ingemar Olofsson - Lars Andersson Birgitta Elding - Ruth Mogård 2 Ö-1 3 100 49/17
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander I-B Edholm - Linda Aspelin 3 Ö-1 K 100 49/17
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Lena Fürst-Rozkalns - Margaretha Alming Pass   42/24
Ellis Wohlner - Rune Strand Olle Billström - Arne Wickman 1NT V= Kn -90 40/26
Cecilia Lindberg - Roger Boström Kjell Karlsson - Gert Sass 2 S-1 D -100 38/28
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Håkan Sacklén - Lil Danielsson 2 Ö= 8 -110 29/37
Staffan Bredberg - Åke Andersson Monica Lindström - Margareta Moberg 3 Ö= 8 -110 29/37
Karin Englund - Marita Clausen Torsten Ragnartz - Monica Staaf 2 Ö+1 8 -110 29/37
Nils Ahlén - Ingvar Bladini Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 2 Ö+1 8 -110 29/37
Margareta Winell - Agneta Axnäs Margareta Belaieff - Gertrud Bågstam 2 Ö+1 8 -110 29/37
Gunnar Bergström - Gert Reimer Lennart Larsson - Bo Tynderfeldt 2 Ö+1 8 -110 29/37
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Bengt Wennerberg - Agnes Reidemeister 2 Ö+1 7 -110 29/37
Stig Svensson - Gunnel Svensson Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 2 Ö= 8 -110 29/37
Olle Fahlén - Lena Fahlén Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 2NT V= 10 -120 20/46
Christina Nygren - Bengt Wessman Margaretha Brodin - Margareta Axner 2 Ö+2 K -130 17/49
Leif Kilnes - Bengt Nilsson Jan Ericsson - Thomas Sjövall 3 Ö+1 K -130 17/49
Mikael Hök - Boo Lindblom Karl Lindberg - Solveig Willenhag 2NT Ö+1 4 -150 14/52
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Barbro Folke - Monica Schött 2NT S-2 E -200 12/54
Majken Welvestam - Maud Wedin Jan Christiernin - Tore Baars 2NT V+3 10 -210 10/56
Mayvi Svenonius - Kerstin Olare Anna-Lisa Pålsbro - Berit Garvin 3NT V= 10 -600 6/60
Birgitta Rohlén - Annika Magnusson Gunnar Luthman - Jan Carlson 3NT V= 4 -600 6/60
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Carl Asklöf - Håkan Tideström 3NT V= 10 -600 6/60
Birgitta Weigl - Bertil Adlerz Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 3NT V+1 4 -630 1/65
Gun Hjorth - Mia Rosenberg Britt Almberg - Folke Ljungström 3NT V+1 10 -630 1/65