Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 8

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Väst giv
ingen i zon
kn1082
7
Ekn105
kn975
K76
KDkn102
K
D862
D543
E96
D962
43
E9
8543
8743
EK10

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 2 Ö-2 K 100 50/0
I-B Edholm - Ellen Norman Olle Billström - Arne Wickman 1NT S= 2 90 48/2
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 3 V-1 5 50 40/10
Annette Sjöö - Birgit Jansson Kjell Karlsson - Gert Sass 3 V-1 E 50 40/10
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 3 V-1 Kn 50 40/10
Cecilia Lindberg - Roger Boström Christina Nygren - Viveca Järnland 4 V-1 10 50 40/10
Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter Bengt Köhler - Birgitta Köhler 4 V-1 Kn 50 40/10
Anna Olsson - Marie Alsén Sverker Hydén - Björn Bergström 4 V-1 E 50 40/10
Karin Axelsson - Britt Andersson Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 4 V-1 10 50 40/10
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Bengt Johnsson - Lena Norlin 1NT Ö= E -90 32/18
Tomas Clason - Charlotte Huldt Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 4 S-2 K -100 30/20
Ellis Wohlner - Rune Strand Karin Englund - Marita Clausen 2 V= Kn -110 25/25
Kerstin Karlström - Lena Göransson Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 2 V= Kn -110 25/25
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 2 V= 7 -110 25/25
Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström Agneta Delin - Kristina Grewin 2 V= E -110 25/25
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Elof Fogbrand - Inger Flink 1NT Ö+1 K -120 20/30
Göran Parner - Gert Persson Jan Heuman - Per Jermsten 2 V+1 10 -140 10/40
Ulla Andersson - Monica Johansson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 2 V+1 E -140 10/40
Gunnar Luthman - Jan Carlson Olle Fahlén - Lena Fahlén 2 V+1 Kn -140 10/40
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 2 V+1 Kn -140 10/40
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Nils Ahlén - Börje Larsson 3 V= E -140 10/40
Stig Svensson - Gunnel Svensson Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 2 V+1 Kn -140 10/40
Staffan Bredberg - Åke Andersson Franciska Levy - Ingvar Bladini 3 V= Kn -140 10/40
Erling Ribbing - Carl Asklöf Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 2 V+1 Kn -140 10/40
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 2 V+1 2 -140 10/40
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Clary Sundblad - Staffan Troell 2 V+2 Kn -170 0/50