Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Öst giv
Ö-V i zon
KDkn10
kn62
8642
103
E82
1073
E105
E542
743
EK985
kn9
KD8
965
D4
KD73
kn976

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Karin Englund - Marita Clausen 4 Ö-1 5 100 45/5
Christina Nygren - Viveca Järnland Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist 4 Ö-1 K 100 45/5
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Staffan Bredberg - Åke Andersson 4 Ö-1 K 100 45/5
Karin Axelsson - Britt Andersson Bengt Johnsson - Lena Norlin 4 Ö-1 K 100 45/5
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Tomas Clason - Charlotte Huldt 4 Ö-1 9 100 45/5
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Erling Ribbing - Carl Asklöf 4 Ö-1 5 100 45/5
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 2 V= K -90 38/12
Gunnar Luthman - Jan Carlson Elof Fogbrand - Inger Flink 3 Ö= 9 -140 33/17
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 Ö= 9 -140 33/17
Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter Cecilia Lindberg - Roger Boström 3 Ö= K -140 33/17
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 3 Ö= 9 -140 33/17
Ellis Wohlner - Rune Strand Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 1NT V+2 K -150 28/22
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Jan Heuman - Per Jermsten 2 Ö+2 K -170 24/26
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 Ö+2 K -170 24/26
Ingegerd Lundquist - Astrid Kling Franciska Levy - Ingvar Bladini 2 Ö+2 3 -170 24/26
Kjell Karlsson - Gert Sass I-B Edholm - Ellen Norman 3NT V= K -600 17/33
Ulla Andersson - Monica Johansson Annette Sjöö - Birgit Jansson 3NT V= K -600 17/33
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Sverker Hydén - Björn Bergström 3NT V= K -600 17/33
Jane Ellner - Birgit Dyrebrant Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 3NT V= K -600 17/33
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Olle Billström - Arne Wickman 4 Ö= K -620 8/42
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Nils Ahlén - Börje Larsson 4 Ö= K -620 8/42
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 4 Ö= K -620 8/42
Anna Olsson - Marie Alsén Agneta Delin - Kristina Grewin 4 Ö= K -620 8/42
Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 4 Ö= K -620 8/42
Stig Svensson - Gunnel Svensson Kerstin Karlström - Lena Göransson 4 Ö+1 K -650 2/48
Göran Parner - Gert Persson Clary Sundblad - Staffan Troell 3NT Ö+2 3 -660 0/50