Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 3

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Syd giv
Ö-V i zon
E862
kn3
Ekn32
D106
K1097
E10865
K4
K5
Dkn53
KD7
D10875
4
4
942
96
Ekn98732

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ellis Wohlner - Rune Strand Jan Heuman - Per Jermsten 4 V-2 D 200 49/1
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Kjell Karlsson - Gert Sass 4 V-2 6 200 49/1
Olle Billström - Arne Wickman Göran Parner - Gert Persson 3 N= 5 110 41/9
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 S= 5 110 41/9
Franciska Levy - Ingvar Bladini Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 3 S= 9 110 41/9
Stig Svensson - Gunnel Svensson Anna Olsson - Marie Alsén 3 S= 10 110 41/9
Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 3 S= E 110 41/9
Bengt Johnsson - Lena Norlin Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 3 S= K 110 41/9
Karin Englund - Marita Clausen Ulla Andersson - Monica Johansson 3 V-1 D 100 32/18
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Christina Nygren - Viveca Järnland 3 V-1 6 100 32/18
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 4 V-1 E 100 32/18
Cecilia Lindberg - Roger Boström Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist 4 S-1 E -50 27/23
Kerstin Karlström - Lena Göransson Staffan Bredberg - Åke Andersson 4 S-1 K -50 27/23
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 3 Ö= 9 -140 22/28
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Gunnar Luthman - Jan Carlson 3 V= E -140 22/28
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3 V= E -140 22/28
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Clary Sundblad - Staffan Troell 3 Ö+1 9 -170 17/33
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Nils Ahlén - Börje Larsson 3 V+1 10 -170 17/33
Tomas Clason - Charlotte Huldt Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 5D S-3 K -500 13/37
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Erling Ribbing - Carl Asklöf 5D S-3 K -500 13/37
Annette Sjöö - Birgit Jansson I-B Edholm - Ellen Norman 4 V= 3 -620 5/45
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Elof Fogbrand - Inger Flink 4 Ö= E -620 5/45
Agneta Delin - Kristina Grewin Sverker Hydén - Björn Bergström 4 V= 6 -620 5/45
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 4 V= 6 -620 5/45
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 4 V= E -620 5/45
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Karin Axelsson - Britt Andersson 4 V= D -620 5/45