Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 22

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Öst giv
Ö-V i zon
K63
Ekn1095
D93
93
Dkn1092
K
K82
8765
4
D843
E4
EKkn1042
E875
762
kn10765
D

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk Karin Englund - Marita Clausen 2 V-2 E 200 50/0
I-B Edholm - Ellen Norman Ulla Andersson - Monica Johansson 3 N= E 140 48/2
Bengt Johnsson - Lena Norlin Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 5 Ö-1 7 100 46/4
Stig Svensson - Gunnel Svensson Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 3 N-1 4 -50 44/6
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Olle Billström - Arne Wickman 3 Ö+2 7 -150 33/17
Clary Sundblad - Staffan Troell Ellis Wohlner - Rune Strand 3 Ö+2 2 -150 33/17
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3 Ö+2 2 -150 33/17
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Cecilia Lindberg - Roger Boström 3 Ö+2 7 -150 33/17
Anna Olsson - Marie Alsén Staffan Bredberg - Åke Andersson 3 Ö+2 7 -150 33/17
Franciska Levy - Ingvar Bladini Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 4 Ö+1 6 -150 33/17
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Sverker Hydén - Björn Bergström 3 Ö+2 7 -150 33/17
Agneta Delin - Kristina Grewin Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 4 Ö+1 7 -150 33/17
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Tomas Clason - Charlotte Huldt 3 Ö+2 7 -150 33/17
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 2 Ö+3 5 -150 33/17
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Jan Heuman - Per Jermsten 5 Ö= 7 -600 12/38
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Annette Sjöö - Birgit Jansson 5 Ö= E -600 12/38
Kjell Karlsson - Gert Sass Göran Parner - Gert Persson 5 Ö= 7 -600 12/38
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Olle Fahlén - Lena Fahlén 5 Ö= Kn -600 12/38
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 3NT Ö= 7 -600 12/38
Nils Ahlén - Börje Larsson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 5 Ö= Kn -600 12/38
Elof Fogbrand - Inger Flink Kerstin Lindén - Bertil E Olsson 3NT Ö= 2 -600 12/38
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Kerstin Karlström - Lena Göransson 5 Ö= 7 -600 12/38
Karin Axelsson - Britt Andersson Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 5 Ö= 7 -600 12/38
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 5 Ö= 7 -600 12/38
Erling Ribbing - Carl Asklöf Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 5 Ö= 7 -600 12/38
Christina Nygren - Viveca Järnland Gunnar Luthman - Jan Carlson 3NT Ö+1 2 -630 0/50